PZC Heerenveen blijft overeind Twente, Ajax en PSV verder 1 AZ treft het bij loting CL 28 27 29 Friezen houden de nul tegen Paok Saloniki en gaan verder in Europa League Eneco Tour - Driebanders staan aan vooravond van eredivisieseizoen Vrijdag 28 augustus 2009 Favorieten simpel verder in Middelburgs tennistoernooi Tip? sport@pzc.nl door Renze Lolkema HEERENVEEN - In de moeizame zoektocht naar vorm, geluk en wel licht een hoofdprijs zat het SC Heerenveen gisteravond zowaar een keer mee. De Nederlandse be kerhouder plaatste zich voor de poulefase van de Europa League door Paok Saloniki in het Abe Lenstra-stadion op o-o te houden. Door niet te scoren, won Heeren veen. De treffer van een week eer der in Thessaloniki van Paolo Hen rique bleek in Friesland goud waard. Door de t-t in Griekenland volstond een doelpuntloze remise op vertrouwde bodem. Dat was maar goed ook. Heerenveen kwam tegen Paok nauwelijks in kansrijke positie om de score open te bre ken. Het gevecht tegen de Grieken was spannend, maar nauwelijks mee slepend. Qua veldspel in elk geval geen wedstrijd die zal blijven han gen in het geheugen van de voet balliefhebber. Trainer Trond Sol lied had zich voorafgaande aan de return al laten ontvallen dat zijn elftal niet goed genoeg is om zich in Europa te manifesteren. Wie gis teravond over de schouders van de Noorse coach van Heerenveen meekeek, moet hem gelijk geven. Heerenveen is ver verwijderd van een vorm die punten en prijzen ga randeert. Maar vergeleken met de strijd om de Super Cup (5-1 verlies tegen AZ), gaat het in elk geval iets be ter. Desondanks was Paok Saloniki een paar keer dicht bij een treffer. Sollied wil dat het bestuur van Heerenveen voor komende dins dag - de deadline voor de eerste transferperiode - de beurs trekt en in elk geval geld investeert in een middenvelder. Tegen Paok werd in derdaad duidelijk dat het huidige middenrif creativiteit ontbeert om de ploeg te laten sprankelen. Heerenveen (gestreepte shirts) werd door Paok vaak in het defensief gedrongen, maar bleef overeind. DEN HAAG - Alleen NAC heeft zich gisteravond niet geplaatst voor de groepsfase van d,e Europa League. De ploeg verloor kansloos bij het Spaanse Vilarreal (6-1) na ook de thuiswedstrijd te hebben verloren. Naast Heerenveen gaan ook Twen te, Ajax en PSV verder. Ajax loot vandaag als groepshoofd mee voor de poulefase. De Amster dammers wonnen gisteravond bij Slovan Bratislava met 1-2, hetgeen ruim voldoende was na de zege van vorige week (5-0). FC Twente kwam in Bakoe in de return tegen zijn Azerbeidzjaanse opponent FC Karabach niet serieus in proble men. De ploeg beperkte zich veel al tot verdedigen. Het duel eindig de in 0-0. l\vente had vorige week thuis met 3-1 gewonnen. PSV boekte op eigen veld een be scheiden zege op het Israëlische Bnei Yehuda. Het werd 1-0 dankzij de Belg Sim ons, die een penalty benutte. PSV won de uitwedstrijd met een zelf de score. Zenit Sint-Petersburg werd verras send uitgeschakeld. De Russische club die kortgeleden trainer Dick Advocaat ontsloeg en vorig jaar nog winnaar van de Uefa Cup, speelde op eigen veld met 1-1 ge lijk tegen Nacional Madeira. De be zoekers maakt vlak voor tijd de ge lijkmaker. De Portugese club ging verder dankzij de 4-3-zege in de heenwedstrijd. MONACO - Stijn Schaars ziet moge lijkheden voor AZ in groep H van de Champions League. De lands kampioen werd gisteren bij de lo ting in Monaco gekoppeld aan Ar senal, Olympiakos en Standard Luik. „Dit is geen ongunstige lo ting", stelde de aanvoerder van de Alkmaarders vast. De international constateerde dat Arsenal de grote favoriet is. „Ar senal is natuurlijk een hele grote club. Maar dat-waren de andere dubs die we uit pot 1 hadden kun nen loten ook geweest. Ik denk dat we met Olympiakos en Stan dard Luik niet ontevreden hoeven zijn", aldus Schaars. De nummers één en twee plaatsen zich voor de achtste finales. Nummer drie gaat verder in de Europa League, num mer vier is uitgeschakeld. Voor Klaas-Jan Huntelaar leverde de loting van een pikante tegen stander op. Hij werd met zijn nieu we club AC Milan gekoppeld aan Real Madrid, de ploeg waar hij de ze zomer na een half jaar alweer moest vertrekken. De andere te genstanders Olympique Marseille (Fra) en FC Zürich (Zwi). Loting Champions League Groep A Bayern München (Duitsland) Juventus (Italië) Girondins Bordeaux (Frankrijk) Maccabi Haifa (Israël) TERNEUZEN - De Eneco Tour is over twee jaar weer welkom in Ter- neuzen. Het wielerbestuur uit die stad heeft een bezoek gebracht aan de Nederlands/Belgische ronde en met de organisatie gesproken over 2011. In september volgt een ge sprek met organisator Discart. Ter- neuzen wil groots uitpakken met de ploegenvoorstelling, de proloog en de'start van de eerste etappe. Een andere optie is een volledige etappe door Zeeuws-Vlaanderen. www.pzc.nl/blog/tourdezelande Groep B Manchester United (Engeland) CSKA Moskou (Rusland) Besiktas (Turkije) VfL Wolfsburg (Duitsland) Groep C AC Milan (Italië) Real Madrid (Spanje) Olympique Marseille (Frankrijk) FC Zürich (Zwitserland) Groep D Chelsea (Engeland) FC Porto (Portugal) Atletico Madrid (Spanje) Apoel Nicosia (Cyprus) Groep E Liverpool (Engeland) Olympique Lyon (Frankrijk) Fiorentina (Italië) VSC Debrecen (Hongarije) ■fc j Groep F FC Barcelona (Spanje) Internazionale (Italië) Dinamo Kiev (Oekraïne) Rubin Kazan (Rusland) Groep G Sevilla (Spanje) Glasgow Rangers (Schotland) VfB Stuttgart (Duitsland) Unirea Urziceni (Roemenië) Groep H Arsenal (Engeland) AZ (Nederland) Olympiakos (Griekenland) Standard Luik (België) Speeldata 15/16 september, 29/30 september, 20/21 oktober, 3/4 november, 24/25 november en 8/9 december.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53