Zeeland PZCI 17 Bewoners pikken uitleg Clavis niet Parkeergarages voortaan gebruiksvriendelijker >/!h Motor weg VINTERSPORT Inschrijven kan nog! ZËEUWS-VLAANDEREN 18 en19 o 'ür!' 23 Verontruste huurders van ruim driehonderd flatwoningen richten werkgroep op Open dag Hulst wil graag eigen poppen aan het dansen krijgen r m Ziekenhuizen moeten voor meer geld zorgen Vrijdag 28 augustus 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Wout Bareman terneuzen - De bewoners van vijf flatgebouwen in de wijk Oudeland- se Hoeve in Terneuzen zijn hoogst ongelukkig met de uitleg van woonstichting Clavis over de hoge naheffing voor servicekosten. Ze hebben een werkgroep gefor meerd voor nader overleg met de 'huurbaas'. Een groot deel van de bewoners van de ruim driehonderd flats heeft grote moeite met de betaling van de naheffing, ook al mag dat van Clavis in termijnen. Huurders moeten tot ruim 1400 euro bijbeta len. Bewoonster Emmy Fieret: „Dat is in veel gevallen toch mooi 100 tot 200 euro extra per maand. Als je een AOW'tje hebt, zoals de meesten hier in de flats, is dat niet te betalen. Daar komt bij dat de service- en stookkosten ook nog eens maandelijks omhoog gaan. Veel mensen hebben er slapeloze nachten van." Volgens haar hebben bewoners ab soluut geen vertrouwen in de inge bouwde meters. Grote twijfels zijn er ook over de extra controle-me tingen, die op verzoek van Clavis door Delta en de leverancier van de individuele meters, zijn uitge voerd. Alle installaties bleken trou wens in orde. De woonstichting concludeert daaruit dat met de na- heffingen niets mis is. De deze week gevormde werk groep neemt daar echter geen ge noegen mee. Een woordvoerder: „We worden overstelpt met vra gen van verontruste bewoners. Daarbij gaat het niet alleen om de betaling in termijnen, maar ook willen mensen weten hoe die spec taculaire kostenstijgingen nu eigen lijk konden ontstaan. Clavis heeft ons dan wel verzekerd dat alles in orde is, maar wij vinden dat dat verder moet worden onderbouwd en aannemelijk moet worden ge maakt. Een kleine stijging vanwe ge de hoge gasprijzen is tot daar aan toe. Maar vele honderden eu ro's..." De werkgroep gaat onder protest akkoord met de betaling in termijnen. Manager Wonen Willi am Dircken van Clavis vindt de op richting van de werkgroep een pri ma zaak. „We moeten zelf ook nog even inventariseren welke vra gen bij de bewoners leven. Daarna gaan we graag het overleg in." door Paul Begijn terneuzen - De parkeergarages Oostkolk en Theaterplein in Ter neuzen zijn voorzien van nieuwe apparatuur. Het aantal betaalmoge lijkheden is aanzienlijk uitgebreid. Vanaf 2010 kan er ook met de t-tag betaald worden. De uitritten zijn aangepast en de slagbomen ver nieuwd met het oog op een snelle re doorstroming. Het is vanaf vandaag mogelijk om de Terneuzense garages in en uit te rijden met de chipknip. Daar naast kunnen bezoekers gebruik maken van een pinautomaat en de creditcard en kan er betaald wor den met briefjes van vijf en tien euro. Ook wordt mensen de moge lijkheid geboden om nog met het 'vertrouwde' muntgeld te betalen. Eddy Roozen, manager parkeren, is uiterst tevreden met de aanpas singen. „Het in- en uitrijden ver loopt voortaan veel vlotter. Tij dens drukke dagen en na afloop van theatervoorstellingen is er daardoor veel minder opont houd." Om de overlast zoveel mogelijk te beperken, werden de werkzaamhe den van beide parkeergarages op verschillende dagen gepland. Afge lopen maandag en dinsdag was de garage aan het Theaterplein geslo ten. Woensdag en donderdag was het de beurt aan de Oostkolk. Er moesten wel extra maatregelen worden getroffen, omdat de garage Theaterplein woensdag te kampen had met een storing. Als alterna tief konden bezoekers afgelopen week gebruik maken van de betaal de parkeerterreinen Scheldekade, Axelsedam en Westerscheldedijk. De apparatuur in de twee parkeergarages is aangepast. De betaalmogelijkheden zijn uitgebreid. Bovendien is de toegang tot de garages verbeterd. foto Wim Kooyman lüZAC Zaterdag 29 augustus 2009 11:00 - 14:00 uur Luzac Lyceum Van brugklas tot diploma voor mavo, havo, atheneum en gymnasium. Luzac College Eenjarige versnelde examenopleiding voor mavo, havo en vwo. Zusterstraat 11 Goes Tel. 06 15839293 www.luzac.nl biervliet - Een crossmotor is tus sen dinsdag 22.00 uur en woens dag 18.30 uur weggenomen uit de garage bij een woning aan de Sin gel in Biervliet. Het betreft een ro de Honda Fireblade. Er zitten geen koplampen op. De gaten ervan zijn dichtgemaakt. PREDATOR POWER- SWERVE FG VAN 139.95 VOOR 119.95 OP=OP *DEZE AANBIEDING IS GELDIG VAI\ VRIJDAG 28 AUGUSTUS T/M WOENSDAG 2 SEPTEMBER.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 47