zeeland 13 Doel lijkt bijna ten einde Curiosa- hwumi™ en inboedelveiling 'Doperse' looproutes Bussen op groen gas Laura commentaar 'Pillenmannetje' moet acht mille betalen van OM Politie houdt schennispleger aan I vrijdag 28 augustus 2009 gezinnen hebben hun huis op vrijwilige basis verkocht. 'Ik slik maagtabletten als gevolg van alle gezever en stress. Ik ben bijna nergens anders mee bezig' Marina Apers, inwoonster van het polderdorp Doel dat moet verdwijnen. De kinderrechter doet vandaag uitspraak in de opmerkelijke zaak Laura Dekker, het meisje van 13 dat alleen rond de wereld wil zeilen en daarbij de steun van haar vader krijgt. De kinderbescherming wil ingrijpen, even het gezag van de ouders overnemen en Laura verbieden te vertrekken. Of moet deze jongedame de ruimte worden gegund om haar eigen leven te leiden? Laura is een zeebonk in de dop, al heel wat mans en vastbera den. Er is dus een kans dat zij de ontbering en de afzondering op zee fysiek en mentaal goed doorstaat. Een eventuele leer- achterstand is later wel weg te werken. Maar het blijft een ris kante reis. Een kind dat zich op deze ma nier in het ongewisse wil stor ten, moeten worden bijge stuurd. Als de ouders het niet doen, moet de overheid hun taak overnemen. Ook onder deze bescherming kan Laura volop avontuur beleven. Ook hij moet weg. „Ik ga, ik heb geen andere keus. Maar ik blijf me verzetten." Zondag houden hij en andere Nederlandse en Belgische kunstenaars een manifestatie, in een poging de aandacht voor het dorp levend te houden. Anderen weigeren te gaan. Zoals de 83-jarige Marcella van den Key- bus. Haar elektronicawinkel ver koopt al jaren niets meer. De cas setterecorders en stofzuigers zijn even bejaard als zijzelf. Maar de 83-jarige vrouw met het lange grij ze haar, geboren en getogen in Doel, weet van geen wijken. MIDDELBURG - De Doopsgezinde ge meente Walcheren heeft zeven wandelroutes uitgestippeld in Zee land. De 'Doperse' routes voeren langs natuurgebied, maar ook langs plaatsen en monumenten uit de geschiedenis van de Doops gezinden in Zeeland. De zeven wandelroutes - in lengte variërend van 10 tot 25 kilometer - zijn ook in één keer te lopen. Dat duurt zes a zeven dagen. Wande laars kunnen tegen een geringe ver- goedinge overnachten bij leden van de Doopsgezinde gemeente in Zeeland. Download de wandelroutes via www.dgwalcheren.nl. ZITTEND MEISJE Op www.pzc.nl/nazomerfestival staan video's van de locatievoorstel lingen van het ZNF EN VERDER Bloggen verslaggevers en gasten over o.m. hardlopen, wielrennen en Senior Games op www.pzc.nl/blogs. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw zomerfoto in het album Zo mer 2009 op www.pzc.nl/foto Elke dag is ze geopend. Dat is haar protest tegen de nakende onteige ning. Ook Hilde Orleans wil niet weg. Zestien jaar, zegt ze, heeft ze in Doel gewoond. Ze wijst naar de Scheldedijk en de molen. „Ja, het was hier mooi. Maar nu! Kijk om MIDDELBURG - Alle 43 bussen op Walcheren en de Bevelanden rij den op groen gas. De provincie Zeeland is daarmee de eerste pro vincie die op zon grote schaal groen busvervoer mogelijk maakt. Om daaraan bekendheid te geven wordt volgende week dinsdag een certificaat overhandigd aan bus maatschappij Connexxion. Na een aantal maanden proefrij den blijkt dat het rijden probleem loos verloopt. Het rijden op groen gas is een samenwerking tussen de provincie, Essent, Senternovem en de Coalitie Rijden Op Biogas. Het certificaat geeft de zekerheid dat het gas biologisch is. je heen. Mensen zijn weggepest. De huizen staan te verkrotten en af en toe wordt er weer één afge broken. Het is een bewuste strate gie. Maak het dorp onleefbaar en het leven verdwijnt vanzelf Ik ook ja. Maar alleen als het echt niet an ders meer kan." MIDDELBURG - Een 25-jarige man uit Colijnsplaats moet volgens offi cier van justitie W. Suijkerbuijk 8347 euro betalen aan de staat. Hij zou dat bedrag verdiend hebben met de verkoop van cocaïne en xtc. Samen met een man uit Kam perland handelde hij geruime tijd in harddrugs. Op Noord-Beveland werden zij de 'pillenmannetjes' ge noemd. In eerste instantie eiste het OM dat de man 13.912,50 euro zou betalen. Gisteren werd dat be drag verlaagd naar ruim acht mille. Raadsman H. Mink vond het nog te hoog. De rechtbank doet woensdag 9 september uitspraak. De politie heeft gistermiddag rond half vier een 59-jarige man uit de gemeente Tholen aangehouden op verdenking van het plegen van openbare schennis. De agenten pakten de man op in de Haven weg in Sint Annaland. Hij is verhoord. HHEHMMH gSBa Mtmnisj ■saMaBji mmm rrtff"»»»; Niffwsss Doel wacht op het einde, maar niet lijdzaam. foto Wim Beddegenoodts/GPD Tijdens de curiosaveiling zal o.a. geveild worden: Kijkdagen: maandag 31 augustus (van Hummel, Swarovski, poppen van Annette Himstedt, 13.00 tot 21.00) en dinsdag i september Armand Marseille en Barbie. (van 10.00 tot 16.00). Zie de website voor kavellijst met foto's. Kipstraat 54, 3011 RT Rotterdam oio 411 85 44 vendu@notarishuis.nl www.notarishuis.nl ft» VENDU NOTARISHUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3