3 Tributeband U2 in Nieuwvliet Verpoorten in Cuyperskerk Molenfestival in Kortgene Vlinders kijken in Arnemuiden foto Cuido Krijger moet zijn op al ons water en groen. Als we terugvaren leert Gui do me nog even de beginselen van 'de eskimorol'. Hierbij wordt de ge hele kano om zijn lengte-as ge draaid en ga je dus kopje-onder. Guido houdt mijn handen vast. Plons, hoofd in het water en weer omhoog proberen te komen. Ik proef het zeewater, ik ben nu letterlijk ondergedompeld in de natuur. Volgens mij heb ik mijn lesje wel geleerd. Moe maar vol daan keer ik huiswaarts. Als ik thuis ben, plof ik meteen op mijn bed. Ik ben helemaal kapot. Guido legt op het droge de peddeltechniek uit. foto Willem Mieras vrijdag 28 augustus 2009 Kajakken Ook de natuur beleven? Aanmel den voor een kajaktocht kan door te bellen naar 06-20526380. Of mailen naar: info@6utdoorinspiration.nl Voor een overzicht van de komen de kajaktochten kijkt u op www.npoosterschelde.nl Voor de kajaktochten op de Oos- terschelde kun je je zowel als be ginner als gevorderde opgeven. Voor meer informatie over activitei ten en workshops in de natuur gaat u naar www.outdoorinspira- tion.nl. Een kajaktocht van vier uur kost dertig euro. Met biologisch eten en drinken erbij betaal je vijftien euro extra. Uitleg over eventuele 'valpartijen'. foto Willem Mieras NIEUWVLIET - De U2 Tribute Band sluit dit weekend zijn zomertour af op het strand bij Nieuwvliet. Zaterdag speelt het kwartet bij strandpaviljoen Matour (duinover gang 20, De Verklikker) in Nieuw vliet. De bandleden zijn afkomstig uit Breda. Ze storten zich op het volle dige repertoire van de Ierse wereld- band. Daarbij komen nummers van vroege platen als War en Boy aan bod, maar worden ook num mers van de nieuwste cd No Line on the Horizon niet geschuwd. De coverband speelt vanaf 16.00 uur. Het concert duurt ongeveer drie uur. De toegang is gratis. Meer informatie op de website. www.achtungbaby.nl SAS VAN GENT - Het laatste recital in de serie orgelconcerten in de Cuyperskerk in Sas van Gent wordt verzorgd door Jos Verpoor ten. Hij bespeelt zowel het Ver- schueren koororgel uit 1973 als het grote Pelsorgel uit 1927. Jos Verpoorten is vanaf het begin van de concertenreeks (1992) als muzikaal adviseur verbonden aan de Orgelcommissie. Het concert be gint om 20.00 uur. In de Uit- en Zomerkrant stond gisteren ook een kort bericht oveF het laatste orgelrecital in Sas van Gent. Daarin werd abusievelijk ge meld dat Jos Vogel zou concerte ren. Hij is organist in Vlissingen, Verpoorten was de vaste organist in Sas en nu in Zuid-Beveland en Tholen. DAGJE WEG? Kijk op de website voor alle activitei ten en tips voor een boeiend dagje uit. ZOMERHIT Stem elke dag op uw favoriete zomer hit op www.pzc.nl/zomerkrant of ww- www.omroepzeeland.nl STUUR UW TIPS NAAR zomer®pzc.nl KORTGENE - Stichting De Koren bloem houdt volgende week zater dag het Molenmuziekfestival bij de molen in Kortgene. De stichting wil zich dit jaar ook richten op jongeren, dus heeft zij contact gezocht met de Jongeren- raad Noord-Beveland. De jonge ren op het eiland willen al een tijd je een eigen muziekfestival. Dat is echter organisatorisch nog niet haalbaar, dus zoeken zij aanslui ting bij bestaande initiatieven. Zo hadden de jongeren eerder dit jaar inspraak op de programmering op Peerock in Colijnsplaat. In Kortgene treden vanaf 14.00 uur onder meer Going Dutch, Se cond Hand Skirts en Zaniac op. De toegang is gratis. www.jmb.nl ARNEMUIDEN - Vlinderfanaten heb ben deze dag al tijden in hun agen da staan: vanavond wordt op tal van plaatsen in Nederland de vijf de Nationale Nachtvlindernacht gehouden. Jan van Belzen uit Arnemuiden vrijwilliger van de Zeeuwse vlin der- en libellengroep, opent daar om ook zijn tuin voor belangstel lenden. Van 20.30 uur tot middernacht is zijn tuin toegankelijk. Kinderen mogen vlinders vangen en op naam sorteren. Er zijn posters van vlinders en rupsen, die daarbij als hulpmiddel kunnen dienen. De toegang is gratis, evenals de kof fie en limonade. De tuin van Van Belzen is te vinden aan Tuindorp 6 in Arnemuiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39