261 sport Gravenstijn had ander afscheid gewild Brons Lavrijssen op NK tijdrijden Team Armstrong begint Down Under Arjen Robben naar Bayers München Goede start op EK van springruiters Van der Sar beste in Champions League Clement en Bruins beste tijdrijders Hockeysters naar finale EK Ook Dex Elmont is snel klaar vrijdag 28 augustus 2009 ADELAIDE De nieuwe wielerploeg Team Ra- dioShack van Lance Armstrong maakt in januari 2010 in de Tour Down Under zijn debuut in het profpeloton. De Tour Down Under was dit jaar ook de eerste koers die Armstrong fietste na een afwezigheid van drie jaar. De Texaan eindigde in juli in dienst van Astana als derde in de Ronde van Frankrijk. MUNCHEN Arjen Robben vervolgt zijn car rière bij Bayern München. De 25-ja rige linksbuiten is nagenoeg rond met de club van Louis van Gaal. Vandaag regelt de Groninger de laatste details en wordt hij me disch gekeurd. Robben is na Wes ley Sneijder en Klaas-Jan Huntelaar de derde Nederlander die Real Ma drid dit seizoen verlaat Sneijder te kent vandaag bij Inter Milan WINDSOR De Nederlandse springruiters zijn bij de Europese titelstrijd in Win- dor goed begonnen aan de landen- wedstijd. In het eerste onderdeel vestigden Harry Smolders (met Ex quis Walnut de Muze) en Angeli- que Hoorn (Blauwendraad's O'Brien) zich in de top van het indi viduele klassement. In de team rangschikking is het Oranje-kwar tet tweede achter Zwitserland. MONACO Edwin van der Sar is verkozen tot beste doelman van het afgelopen seizoen in de Champions League. De 38-jarige Nederlander kreeg in de stemming met zestien trainers de voorkeur boven Petr Cech (Chel sea) en Victor Valdés (FC Barcelo na). Van der Sar bereikte afgelopen seizoen met Manchester United de finale van de Champions League, waarin Barcelona te sterk was. ZALTBOMMEL Wielrenner Stef Clement is voor de derde keer in zijn loopbaan na tionaal kampioen tijdrijden gewor den. Hij pakte de titel eerder in 2006 en 2007. Zijn Rabo-ploegge- noot Koos Moerenhout werd twee de, voor Rick Flens die eveneens voor Rabobank rijdt. Regina Bruins won bij de vrouwen. Zij hield Kirsten Wild vijf, en Ellen van Dijk 16 seconden achter zich. AMSTELVEEN De Nederlandse hockeysters heb ben de finale bereikt van het EK in Amstelveen. De ploeg versloeg Spanje met 5-1. Vera Vorstenbosch scoorde drie keer. De overige doelpunten kwa men op naam van Marilyn Agliotti en Naomi van As. Nederland ontmoet in de eind strijd Duitsland, dat Engeland in na verlenging met 2-1 versloeg. Deborah Gravenstijn (rechts) en bondscoach Marjolein van Unen druipen af. De in Tholen geboren judoka heeft haar eerste partij op het WK verloren en daarmee haar carrière op een onbevredigende manier afgesloten. foto Robert Vos/ANP door Arnold Aarts ROTTERDAM - Ze hoopte op een glo rieus afscheid in haar eigen stad. Maar het was Deborah Gravenstijn niet gegeven. De 35-jarige judoka verloor in haar eerste gevecht in de klasse -57 kansloos van het Franse talent Morgane Ribout. Een com pleet tribunevak in Ahoy' met fa milie en vrienden treurde met haar mee. Haar derde en laatste Olympische Spelen was voor Gravenstijn een aardig moment geweest om haar succesvolle loopbaan te beëindi gen. Er hing in Peking een zilveren medaille om haar nek. Maar Gra venstijn wilde nog één keer laten zien dat ze geweldig kan judoën. In haar woonplaats Rotterdam, die de laatste weken volhing met haar portret als publiekstrekker voor het WK. Maar een afscheid valt in het judo niet te regisseren. Een wilde Fran- caise, veertien jonger dan Gra venstijn, verscheurde het droom- scenario in rap tempo. In een tac tisch duel was Morgane Ribout, de latere wereldkampioene, het vaar digste. „We hadden nog nooit te gen elkaar gejudood, dus doe je uit gebreid huiswerk naar de ander. Dan krijg je dit soort wedstrijden." Gravenstijn - in 1974 geboren in Tholen, begonnen met judoën na een vroege verhuizing naar Bra bant - berustte ondanks haar te leurstelling in het anonieme einde van haar carrière. „Ik kan er vrede mee hebben. Het is klaar, mooi ge weest." Op de vraag of ze door het misluk- De eerste twee dagen van het WK judo zijn voor de Nederlandse man- nenploeg dramatisch verlopen. Ru ben Houkes en Aziz Mesaoudi la gen woensdag in de eerste ronde op hun rug en gisteren werd Dex Elmont vroeg in het toernooi uitge schakeld. Elmont behoorde door zijn zilveren medaille tijdens het recente EK tot één van de favorieten voor het goud in Rotterdam. Maar het WK was voor Elmont na twee wedstrij den over. Na winst op de Argentijn Clara (verwurging) was het toer- te WK nog een verlenging van haar loopbaan overweegt, was ze duidelijk. „Voor mij waren de drie Olympi sche Spelen hoogtepunten. Alles waaraan ik de komende jaren zou kunnen meedoen, valt daarbij in het niet. Afscheid nemen op een Nederlands kampioenschap? Ik moet er niet aan denken. Ik had vandaag wereldkampioen willen nooi van de 25-jarige Amsterdam mer voorbij door een nederlaag te gen Moldaviër Trudov. „Een klein foutje", analyseerde Elmont. „Toen hij inzette, voelde ik al dat deze worp heel goed zat." Excuses zocht Elmont niet voor zijn tegenvallende optreden. Hoewel hij maandag en dinsdag nog 39 gra den koorts had. En door een schouderblessure - eind juni opge lopen - pas vijf weken voor het WK optimaal kon trainen. „Maar ook bij een optimale voorbereiding had me dit kunnen overkomen." worden. Dat was een mooi af scheid geweest." Gravenstijn is niet verloren voor het judo. Ze wil zich graag inzet ten om het topsportleven van aan stormende talenten te verlichten. „Voor mij is het twintig jaar lang ploeteren geweest. Ik heb alles zelf moeten uitvinden, ook op het ge bied van begeleiding. Ik kan met mijn kennis talenten verder hel pen. Ik ben niet iemand die veer tig uur per week met één judoka bezig wil zijn, maar ik kan op de achtergrond een belangrijke rol spelen." De andere Nederlandse, Kitty Bra- vik, sloot haar toernooi in de klas se -52 met een zevende plaats af Zij verloor haar eerste wedstrijd in de herkansing van Hongmei He uit China. Daardoor verloor ze het uitzicht op brons. Bravik, winnares van het brons op de laatste EK in Georgië, was in de eerste ronde vrijgeloot en won tij dens haar eerste optreden op de WK overtuigend van de Noorse Sanna Askelöf Met een zege op de Portugese Joana Ramos verdiende ze een plaats in de kwartfinale, die ze verloor van Jo Song Hui uit Noord-Korea. door Wim de Vos ZALTBOMMEL - Birgit Lavrijssen uit Kapelle heeft gisteren bij de meisjesjunioren brons ge wonnen op het NK tijdrijden. Brian van Goethem uit Sluiskil eindigde als vijfde bij de jongensjunioren. Lavrijssen slaagde erin haar zenuwen in be dwang te houden. „De Nederlandse kampioen schappen zijn niet altijd mijn beste wedstrij den. Dan heb ik bijna altijd een slechte dag. Vermoedelijk kwam dat door zenuwen", vertel de Birgit Lavrijssen kort na haar bronzen race in Zaltbommel. „Ik kon nu mijn eigen race rij den. Natuurlijk had ik gehoopt op een goed re sultaat, maar van een derde plaats kon ik alleen maar dromen", aldus de dolgelukkige 18-jarige Bevelandse, die een studie geneeskunde in Rot terdam gaat volgen. Voor Lavrijssen, die Lotte van Hoek uit Almelo en Amy Pieters uit Zwa nenburg voor moest laten gaan, is deze derde plaats een bevestiging van haar vorm. Aan het begin van dit wielerjaar had zij zich als doel ge steld deelname aan het EK in België en het WK in Moskou af te dwingen. „En ik ben naar beide kampioenschappen uitgezonden. Wat dat betreft heb ik mijn doelen dus gehaald." Brian van Goethem lijkt afgerekend te hebben met de naweeën van een virus waarmee hij sinds maart kampte. Alhoewel hij op een ver dienstelijke vijfde plaats eindigde, was hij niet helemaal tevreden. „Het had nog beter gekund. Maar als ik terugkijk op dit jaar, dan valt het ei genlijk niet tegen." In deze categorie eindigde Nick van der Lijke uit Middelburg als elfde en Mare Blom uit Oost-Souburg als 30e. Nationaal kampioen werd Bob Schoonbroodt uit Hoens- broek. Jacob Wijnstra uit Heinkenszand werd 28e bij de beloften.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 28