Mishandeling in Torentijd DEALS! 50% Fonds: ziekenhuis moet voor meer geld zorgen GRATIS KORTING op Bosch CADEAU! Zakelijk schoon en Pelgrim apparatuur Mobiele KOELKAST €5.532 I dert vrijdag 28 augustus 2009 RECHTBANK Verdachte bezit kinderporno belaagd door Emile Calon kreeg zelfs het-aanbod om overge- plaatst te worden naar de Koepel MIDDELBURG - Een 43-jarige Wal- in Breda, waar een speciale afde- chenaar vreest dat hij in de Middel- ling is voor verdachten en gedeti- burgse gevangenis Torentijd weer neerden die iets te maken hebben mishandeld zal worden door ande- met kinderporno, incest en andere re gedetineerden. Onlangs is hij al zedendelicten met minderjarigen, eens flink te pakken genomen, na- De mores in gevangenissen is dus- dat mede-gedetineerden ontdek- danig, dat zij door de andere bewo- ten dat de man verdacht wordt ners worden gezien als uitschot, van het bezit van kinderporno. Ook als er nog geen veroordeling Raadsman M. Dunsbergen vroeg is, krijgen ze dat stempel opge- gisteren aan de Middelburgse drukt en worden medegedetineer- rechtbank de strafzaak tegen de den opgejut om hen te mishande man achter gesloten deuren te be- len. handelen om te voorkomen dat de De Walchenaar heeft het aanbod zaak tegen de Walchenaar weer in voor overplaatsing naar Breda tot de publiciteit zou komen. nu toe afgewezen, omdat zijn fami- De rechtbank wees dat verzoek af, lie nu vaker op bezoek kan ko- maar vroeg de aanwezige journalis- men. Buiten die bezoekuren zit hij ten terughoudend te zijn in de be- alleen in zijn cel en doet in het ge- richtgeving over deze zedenzaak. heel niet mee aan groepsactivitei- Officier van justitie W. Suijker- ten. buijk noemde het 'niet goed te pra- Dunsbergen vroeg aan de recht ten' dat medegedetineerden de bank de man geen langdurige ge- Walchenaar zo te pakken hebben vangenisstraf te geven, maar hem genomen. De dader zou volgens te veroordelen voor de duur van hem zijn opgestookt door anderen het voorarrest en hem daarnaast en heeft inmiddels tien dagen in een maximale werkstraf van 240 een isoleercel gezeten. uur op te leggen. De raadsman Daarnaast loopt er nog een straf- vroeg ook aan de rechters om niet rechtelijk onderzoek tegen die de gebruikelijke twee weken de man en is de kans groot dat hij tijd te nemen voor een uitspraak, over enige tijd voor de Middelburg- 'maar snel een beslissing te ne- se rechtbank mag verschijnen voor men'. de mishandeling. Volgens de offi- Officier Suijkerbuijk eiste dat de cier van justitie zijn er voldoende rechters de man veroordelen tot getuigen om een dergelijke aan- een gevangenisstraf van achttien klacht te kunnen bewijzen. maanden, waarvan zes voorwaar- Dunsbergen zei dat de directie van delijk. Torentijd goed heeft gehandeld na De rechtbank doet uiterlijk 9 die mishandeling. De Walchenaar september uitspraak. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De twee fuserende Zeeuwse ziekenhuizen moeten hun eigen vermogen versterken. Dat is de voorwaarde die het Waar borgfonds voor de Zorgsector stelt. Het fonds heeft bezwaar aangete kend bij de rechtbank tegen de fu sie. Maar dat bezwaar wordt inge trokken als de ziekenhuizen hun fi nanciën op orde hebben, zegt di recteur Herman Bellers. Volgens de ziekenhuizen is dat bijna het ge val. Het waarborgfonds verstrekt goed kope leningen aan zorginstellin gen, maar alleen onder bepaalde voorwaarden: de instelling moet bijvoorbeeld financieel gezond zijn. Het Ziekenhuis Walcheren is aangesloten bij het fonds, de Oos- terscheldeziekenhuizen niet. „Wal cheren staat er financieel beter voor dan Goes", zegt Bellers. „Als je die twee samenvoegt, wordt het totaal zwakker dan voorheen het geval was." Het fonds heeft 'puur en alleen uit zakelijke overwegingen' bezwaar aangetekend tegen de fusie. „En als de ziekenhuizen ervoor zorgen dat de financiële situatie niet ver slechtert, dan vervalt ons bezwaar en trekken we het in. Dat kunnen ze op twee manieren doen: door de fusie uit te stellen en het spaar varken van Goes aan te vullen of door achtergestelde leningen aan te trekken. En met dat laatste is het nieuwe management voortva rend bezig." Als een instelling failliet gaat, is de verstrekker van een achtergestelde lening de laatste die zijn geld terug krijgt: andere schuldeisers zijn als eerste aan de beurt. De geldschie ter loopt dus een groter risico om het geld kwijt te raken: vaak wordt daarom een hoger rentepercentage afgesproken. Interimdirecteur Pieter Vierhout laat desgevraagd weten dat de le ningen 'bijna rond' zijn. Hij wil niet zeggen wie of welk bedrijf be reid zou zijn om als geldschieter op te treden. Vierhout komt eind september of begin oktober met de plannen voor de ziekenhuizen naar buiten. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft minister Ab Klink van Volksgezondheid de ze week nog dat de ziekenhuizen de minister hebben gezegd dat er voor 1 september duidelijkheid zal zijn over de financiën. Die termijn wordt niet gehaald. „Het is nog geen september", zegt Vierhout. „Maar we hebben de tijd tot 1 okto ber." 7- it w vw ZIERIKZEE - Het zijn kleine verrassingen, om vrolijk van zendschoon. Niet gezaaid om de toevallige voorbijgan- te worden. Te midden van akkers vol bieten en mais ger te plezieren, maar puur bedrijfsmatig, om het zaad duikt ineens een groot veld met bloemen op. Het is Dui- te winnen. foto Mechteld Jansen rLAST MINUTE prijs! HST HENUTE bij aankoop van een keuken bij aankoop van een badkamer Hoekkeuken iri hoogglans wit vSorzien van alle apparatuur en kunststof werkblad ^vjiuvan|é.ii5 MINUTE prijs! Icomplete badkamer, speciaal voor de wat kleinere ruimte. Praktische bad/douchecombinatie, (com pleet wanddoset. tnd. radiator, alle kranen en accessoires (excl. tegels) last Nu van 66.14? minute prijs! '•«IV >2 Groot formaat tegels, an.van ii-uwste trend 100x50cm van €77,95 NU VOOR €49,50 P*r„ 'TS33Ta4879 sfo'^en-LeurTei O76"5Ó488Ö5*™'""' Openingstijden ma gesloten, di t/m do 9.30-17.30 uur vrijdag 9.30-21.00 uur, za 9.30-17.00 uur www.janvansundert.ri' *Vraag naar de actievoorwaarden in de showroom.*Geldig t/m 31 augustus 2009.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25