OPRUIMING TOT WEL 70% KORTING :H|| PZCIt Bedrijven moeten wijken VINTERSPORT Houtwerk stadshaven is verrot Stoffig Inschrijven kan nog! WALCHEREN 18 en 19 23 Weg afgesloten almanak Vlissingen maakt weg vrij voor ontwikkeling Scheldekwartier en Kenniswerf Een half uurtje langer naar de markt Open dag mn i v 'iw I lmh A aWJ a B Pres. Rooseveltloon 772 - Vlissingen - T: 0118-416186 - E: info@vanbe!lewonen.n: Vrijdag 28 augustus 2009Tip? walcheren@pzc.nl Jeugdcircus Hogerop viert gouden feest Ziekenhuizen moeten voor meer geld zorgen door Maurits Sep VEERE - De houten vloedpalen, gor dingen, klossen, trappen en delen van loopsteigers van de Veerse stadshaven verkeren in zeer slech te staat. Het houtrot is op sommi ge plekken zo ernstig dat er gras sen, mossen en varens op zijn gaan groeien. Herstel kan niet langer worden uit gesteld, constateert de gemeente Veere. Maar de kosten zijn hoog: 350.000 euro exclusief btw, blijkt uit een berekening van de gemeen te. En er zijn wel subsidies te krij gen, maar niet voor alle kosten, omdat een deel van het restauratie werk onder 'normaal onderhoud' valt. Er is daardoor maximaal 150.00 euro subsidie te krijgen. Een voordeel is wel dat Rijkswater staat 65 houten palen van de veer bootfuik van de voormalige veer haven in Kruiningen beschikbaar heeft gesteld. Die kunnen in Veere worden hergebruikt. De stadshaven van Veere behoort tot het beschermd stadsgezicht en mag dus niet veranderd worden. Restauratie moet er wel voor zor gen dat de pleziervaart ook weer echt plezier beleeft aan de haven. ZEVENBERGEN - Rijkswaterstaat voert in het weekend van zaterdag 5 en zondag 6 september onder houd uit aan de vangrail op de A59. Daarom is de verbindingsweg van de A59 naar de A17 bij knoop punt Noordhoek dan afgesloten. De weg is die dagen tussen 05.00 en 21.00 uur afgesloten voor ver keer uit Zuid-Holland en Goe- ree-Overflakkee, richting Roosen daal. Het verkeer wordt omgeleid. ••••••••••••••••a* Tip? redactie@pzc.nl Her Vlaamse boekenstadje lonkte naar die Zierikzeese. Zo belandde ze met haar echtgenoot in een stoffig boekenparadijs, gezien de smalte van de gangetjes tussen de boekenstapels, berekend op éénrichtingsverkeer. De boeken stonden er in schijnbaar chao tische slagorde opgesteld. In een wat krakerig stoeltje zat de verschrompel de uitbater, zo weggelopen uit de we reld van Dickens. Hem ontging niets en hij accepteerde geen inbreuk op zijn systeem van uitstallen. Een ach teloos op een belendende stapel neer gelegd boekwerkje deed de man op staan en het boek weer op de juiste plek neervleien. Pas bij het zich weer een weg naar buiten banen, zagen de boekenliefhebbers het prominent aanwezige kloeke boekwerk achter 's mans rug. De aard van het boek ver raste hen: het was een handleiding voor ongebreidelde seks. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen gaat gestaag door met de voor bereidingen die nodig zijn voor de ontwikkeling van het Scheldekwar tier en de Kenniswerf. Om de komst van woningen, maatschap pelijke instellingen en scholen mo gelijk te maken, moeten de lawaai ige bedrijven in het betreffende en aangrenzende gebied verdwijnen. Daartoe ligt nu een voorstel klaar waarin het gebied waar industriela- waai is toegestaan, kleiner wordt gemaakt. Volgende week donder dag wordt deze 'Parapluherziening bestemmingsplannen geluidszone De Schelde/Buitenhaven' bespro ken in de commissie ruimtelijke ontwikkeling en havens. Eind sep tember wordt het voorstel voorge legd aan de Vlissingse gemeente raad. Er is al veel minder industriela- waai in het gebied dan eerst, toen onder meer De Schelde er nog vol op in bedrijf was. Daarom kan de zone voor lawaaiige bedrijven wor den verkleind, was ook de conclu sie na een akoestisch onderzoek. Huidige niet-stille bedrijven in het gebied mogen, voorlopig, door gaan met hun activiteiten. Ze zijn op de hoogte van het feit dat ze op termijn moeten verhuizen naar een andere locatie. Toch heeft een aantal van hen een zienswijze ingediend tegen de her ziening van het bestemmingsplan. Zo lang er nog geen definitieve af spraken zijn over verhuizing, wil len ze voorkomen dat de gemeen te eventuele uitbreidingen van hun activiteiten zal kunnen tegen gaan. De gemeente heeft de zienswijzen van alle vijf bezwaarmakende be drijven ongegrond verklaard. Ze zegt rekening met hen te hebben gehouden. 'Tot aan het tijdstip dat de bedrijven van de locaties ver dwenen moeten zijn, zijn er geen belemmeringen om de bedrijfsacti viteiten uit te voeren', vindt de ge meente na beoordeling van de zienswijzen van De Hoop Handel aan de Visserijkade, Megamix aan de Eerste Binnenhavenweg en An ker Desein aan de Marie Curie- weg. De gemeente heeft de erf pachtovereenkomsten met deze be drijven reeds beëindigd en gaat met hen overleggen over een nieu we plek. Met een ander bedrijf dat een zienswijze indiende, de Vlis singse Transportbeton Onderne ming, is al een einddatum afge sproken (1 januari 2011) en wordt al overlegd over een nieuwe loca tie. MIDDELBURG - De kooplui willen het graag omdat de klanten erom vragen: een half uurtje extra op de markt. Dan hebben de tweeverdieners net wat meer tijd om groenten, vis of sokken te ha len. De gemeente Middelburg staat de markt daarom - als proef - toe in september en oktober tot half vijf open te blijven. In de winter gaan de kramen weer om vier uur dicht. Eind dit jaar wordt de proef geëvalueerd. foto Ruben Oreel LU Z AC Zaterdag 29 augustus 2009 11:00 - 14:00 uur Luzac Lyceum Van brugklas tot diploma voor mavo, havo, atheneum en gymnasium. Luzac College Eenjarige versnelde examenopleiding voor mavo, havo en vwo. Zusterstraat 11 Goes Tel. 06 15839293 www.luzac.nl OP=OP PREDATOR POWER- SWERVE FC VAN 199.95 VOOR 119.95 *DEZE AANBIEDING 19 VRIJDAG 28 AUGUSTUS T/M WOENSDAG 2 SEPTEMBER.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19