binnenland7 Steden nalatig bij inburgering NFI gaat vrijuit na verwisselen van hart Kip Madras INTEGRATIE Minister Van der Laan boos omdat aantal cursisten tegenvalt Patrick van der Eem opgepakt op Aruba Pinautomaat is gul voor klanten Aziatische boktor gevonden in Westland woensdag 26 augustus 2009 Dit jaar zijn pas 20.000 mensen begonnen met inbur geren. De doelstelling was 50.000 tot 60.000. Gemeenten doen volgens minister Van der Laan niet ge noeg hun best om voldoende mensen te laten inburgeren. DEN HAAG - De doelstelling van het kabinet om jaarlijks 50.000 tot 60.000 buitenlanders te laten in burgeren, wordt niet gehaald. Ge meenten doen daarvoor niet ge noeg hun best. Dat schrijft minis ter Eberhard van der Laan (Integra- DEN BOSCH - Justitie hoeft vijf (ex-)medewerkers van het Neder lands Forensisch Instituut (NFI) definitief niet te vervolgen voor de verwisseling van het hart van de 21-jarige Tilburgse Denise Schou ten, die in 1999 overleed. Het ge rechtshof in Den Bosch heeft dat gisteren besloten. De vrouw overleed een dag nadat zij tijdens een cafébezoek onwel was geworden. Haar ouders ■NBMMMMMMaMNBBKnMMMMMWHEHMM tie) aan de T\veede Kamer. De mi nister dreigt inburgeringsgelden te rug te halen bij nalatige gemeen ten. Met dat geld wil hij gemeen ten belonen die zich extra inspan nen voor hun buitenlandse inwo ners. Dit jaar zijn pas 20.000 inburge- ringstrajecten begonnen. Als deze lijn wordt voortgezet, beginnen niet meer dan 35.000 nieuwko mers aan hun inburgering. Van de 52 grotere gemeenten, die samen verantwoordelijk zijn voor drie kwart van de potentiële inburger- aars, lopen er 39 achter op sche ma. In Den Haag en Utrecht is de ach- blijven vermoeden dat iemand iets in haar drankje heeft gedaan, maar dat is nooit bewezen. Justitie zegt dat de oorzaak een ontsteking aan de hartspier of een hartinfarct moet zijn geweest. Later bleek dat tijdens of na de sectie op het lichaam het hart en organen van de jonge vrouw verwisseld zijn met de lichaamsde len van een onbekende man. De ouders deden vervolgens aan- terstand het grootst, maar ook Eindhoven, Leeuwarden en Nijme gen halen hun doelen niet. 80.000 inburgeringsplichtigen hebben nog geen cursusaanbod gehad. Ge meenten zijn verplicht hen een dergelijke cursus aan te bieden. Volgens Van der Laan toonde het rijk zelf genoeg initiatief, maar zijn het de gemeenten die er niet in sla gen aan hun verplichtingen te vol doen. Hij noemt de tegenvallende resultaten een 'zorgelijke ontwik keling'. Van der Laan bestrijdt dat de doelen te ambitieus zijn. Der tien gemeenten halen het doel wel. De prognoses zijn dus wel de gelijk te halen, aldus de minister. gifte tegen pathologen, een des kundige en de huidige en vroegere directeur van het NFI. Zij verwijten de medewerkers dat zij een valse verklaring over het over lijden hebben afgegeven, dat het sectieverslag onjuist was gedateerd en dat lichaamsweefsel van hun dochter ten onrechte werd vernie tigd of niet teruggegeven aan de nabestaanden. Justitie besloot geen vervolging in te stellen. Wie geen Nederlands paspoort heeft, maar wel in Nederland woont, is in principe verplicht een inburgeringscursus te volgen. Bur gers met een EU-paspoort, jonge ren onder de zestien en ouderen boven de 65 hoeven dat niet. Van af 1 januari 2010 komen vreemde lingen pas in aanmerking voor een verblijfsvergunning voor onbepaal de tijd wanneer de ze cursus met succes hebben afgerond. Tot die tijd riskeren vreemdelingen die niet inburgeren een boete van 250 tot 1000 euro. De G31, waarin de 31 grootste ge meenten zijn verenigd, kon giste ren niet reageren. Het gerechtshof oordeelt over de klacht van de ouders weliswaar dat het weefsel bij het NFI ten on rechte is vernietigd of niet is terug geven en dat er vergaande slordig heden zijn begaan. Maar hoe pijn lijk dat ook is voor .de familie, is dat geen strafbaar feit, zeggen de rechters. Eventuele fouten of ver keerde conclusies in het sectiever slag zijn niet aan opzet te wijten, aldus het arrest. ORANJESTAD Patrick van der Eem is op Aruba in zijn hotel gearresteerd. Van der Eem verbleef er zonder te betalen en zou bedreigingen hebben geuit tegenover personeelsleden. Hij had coke bij zich. Van der Eem kreeg be kendheid toen hij voor een tv-pro- gramma van Peter de Vries Joran van der Sloot uithoorde over de verdwijning van Natalee Holloway. VRIES De pinautomaat van een bank in het Drentse Vries is maandag avond erg gul geweest. Door een storing kregen klanten die geld pin den, het vijfvoudige van het bedrag waarom zij hadden gevraagd. Het nieuws van de vrijgevige automaat ging als een lopend vuurtje door het dorp. De politie belette na tips van omwonenden, iedereen te pin nen, tot de storing was verholpen. DEN HAAG In het Westland is de Oost-Aziati sche boktor aangetroffen. De bok tor is schadelijk voor bomen en struiken. De overheid besloot dat alle loofbomen en struiken in een straal van honderd meter rond het betreffende plantsoen, verwijderd moeten worden om verspreiding van de boktor tegen te gaan. m k)fa mot romige ourrysouo De naam zegt het eigenlijk al: deze Knorr Wereldgerechten zijn Nederland's favorieten! Daarom zetten we ze in het zonnetje met deze actie. Om heel Nederland mee te laten feesten, geven we elke dag maar liefst 1000 euro weg. Als je die ook wilt winnen, hoef je alleen maar een Knorr Wereldgerecht uit de Top 10 te kopen en de actiecode op www.knorrtop10.nl in te vullen. Dus je maakt kans op dagelijks 1000 euro en je zet snel en simpel een heerlijke maaltijd op tafel. Eet smakelijk! De actie duurt tot en met 2 oktober 2009

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7