zijn ook prima voor skaters 3 Wandelen in de Sint Jacobspolder Festival aan Zee in Renesse Beachtennis Zomermarkt Banjaardstrand Brouwershaven woensdag 26 augustus 2009 Skaten in Zeeland De termen skaten en skeeleren worden vaak door elkaar gebruikt. Skates hebben meestal vier wielen, en vaak een remblokje. Ze zijn vrij wendbaar en kunnen worden ge bruikt voor stunts. Skeelers heb ben vijf wielen en zijn daardoor sneller. Ze zijn geschikt voor lange afstanden. Beiden vallen in de cate gorie inline-skates. Op internet zijn ook skateroutes te vinden. Op www.skeelerroutes.nl zijn kaarten van Zeeland te vinden, waarbij voor iedere weg met kleur codes de kwaliteit is aangegeven. foto Christal Gadiot voor de meeste skaters. Vanzelf sprekend is natuurlijk dat u heel gemakkelijk uw eigen tocht kunt samenstellen door simpelweg een leuke fietsroute uit te zoeken. De ze zijn voor het grootste gedeelte geasfalteerd, maar er zijn ook klei nere stukken minder toegankelijk voor de skeeleraar. Denk bijvoor beeld aan grindpaden en onverhar de wegen in de polders. We nemen de 'Hartje Walche- ren-route' eens onder de loep. De route begint bij station Middel burg en voert langs Koudekerke, Zoutelande, Meliskerke en Grijps- kerke. Onderweg kom je verschillende be zienswaardigheden tegen en be staat er regelmatig de gelegenheid om ergens een kopje koffie te drin ken. In de routegids wordt bij de instructies met icoontjes aangege ven waar deze plaatsen zich bevin den. Op de Hartje Walcheren-route is meteen als je Middelburg uitrijdt aan de rechterkant Huis ter Hooge te zien. Het landhuis werd in 1755 gebouwd op de grondvesten van een Middeleeuws slot. Je kunt het huis niet in, maar het is prima te zien vanaf de weg of vanaf het landgoed. In Meliskerke kunt u volgens het boekje een bezoek brengen aan het Zijdemuseum. Tegenwoordig bestaat het museum echter niet meer. Het is vervangen door een galerie genaamd World of Silk, waar kunstenaars van verschillen de disciplines exposeren. De Silks- hop, het restaurant en de tuin die voorheen met het museum ver bonden waren, zijn er nog wel. Verderop kun je even van de route af om via een betegeld pad Imkerij Poppendamme te bezoeken. In het bezoekerscentrum kunt u, vei lig achter glas, zien hoe de bijen le ven. Daarnaast zijn er in de zomer demonstraties te zien met Zeeuw se trekpaarden. Op de route skate je doorgaans op een geasfalteerd fietspad, hoewel je soms even over een iets minder vlak stukje stoep of straat moet. Over het algemeen is de route dus goed 'skatebaar'. Voor liefhebbers is er een skeeler- weblog te vinden op de PZC web site, onder het kopje Blogs. De Zeeuwse skeeleraars Erwin Mesu, Andries Minderhoud, Olivier Goud en Niels Steenbakker schrij ven daar over hun trainingen, ma teriaal en wedstrijden. Tevens zijn er filmpjes en links naar andere websites over skaten. www.pzc.nl/blog/skeeleren Ook na de zomermaanden kan er nog worden geskate. In Middel burg is bijvoorbeeld het indoor ska- tepark Meker te vinden. In de oude gymzaal staan ramps en ande re obstakels om op te stunten. Mo menteel ondergaat het skatepark een verbouwing, maar over onge veer een maand opent het zijn deu ren weer. Updates van de verbouwing zijn te vinden op de site van Meker: www.mekerskatepark.nl. BAARLAND - Natuurmonumenten houdt woensdag 2 september een excursie door een nieuw natuurge bied: de Sint Jacobspolder. Dit ligt ten westen van camping Schelde- oord, vlakbij Baarland. Voorheen was dit gebied, dat onge veer tien hectare groot is, in ge bruik, voor agrarische doeleinden. Nu is het ingericht als natte, zilte natuur. In deze tijd van het jaar kleurt de zeekraal prachtig rood. Aanmelden kan op de website van Natuurmonumenten: www.na- tuurmonumenten.nl (bij 'De na tuur in') of telefonisch bij de be- heereenheid Schelde: 0113-644044. De excursie kost voor niet-leden zeven euro. Verza melen bij Scheldeoord aan de Lan- dingsweg 1 in Baarland. RENESSE - Ruim twintig dweil bands en showorkesten zetten vol gende week Renesse op zijn kop. Van vrijdag 4 tot en met zondag 6 september wordt daar de vierde editie van het Festival aan Zee ge houden. Vanaf vrijdagavond 19.00 uur bla zen de dweilbands het publiek warm op het feestplein bij de Wa termeter. Een dag later vullen de deuntjes het feestplein en verschil lende andere locaties in het cen trum van 12.00 uur tot 01.00 uur. Zondag begint het spektakel om 12.00 uur. Om 17.00 uur wordt de laatste noot gespeeld. De toegang tot Festival aan Zee is gratis. Kijk voor meer informatie over de bands en orkesten op de website. www.festivalaanzee.nl www.pzc.nl 1 ACTIVITEITEN Wie, wat en waar: alle evenementen op een rij op www.pzc.nl. PODIUM Muziekliefhebbers vinden hier alle optredens in Zeeland. KAMPERLAND - Op het Banjaard strand van Kamperland wordt za terdag het zesde Slagvast Beachten- nistoernooi gehouden. Het beachtennisevenement is een open toernooi. Deelnemen is mo gelijk voor alle senioren in alle speelsterktes. De wedstrijden wor den gespeeld met normale tennis rackets en speciale beachtennisbal- len. De velden worden uitgezet in het mulle zand. Het net op het strand hangt tijdens het beachten nis op 1.80 meter hoogte en de vel den per speelhelft zijn 7x7 meter. Het toernooi begint om 9.00 uur en duurt tot 16.00 uur. Voor meer informatie kunt u terecht op de website van Slagvast. www.slagvast-kamper- land.nl/beachtennis BROUWERSHAVEN - In Brouwersha ven wordt maandag 31 augustus weer een zomermarkt gehouden. De markt is specifiek bedoeld voor toeristen. De zomermarkten (telkens op maandag) zijn al meer dan vijftien jaar een begrip in het dorp. Rond het standbeeld van Jacob Cats op het Marktplein zijn onder meer drogisterijartikelen, zonnebrillen, sieraden, speelgoed, gereedschap pen, kinderkleding, lederwaren en kaas te koop. Daarnaast is er aandacht voor haar mode. Ook hobbyisten komen ruimschoots aan hun trekken. Kin deren kunnen zich uitleven in een zweefmolen. De markt duurt van 10.00 tot 17.00 - De Hartje Walcheren-route start in Middelburg. foto Christal Gadiot

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79