Fietsroutes Camping Cheque is een gewilde gift 2 woensdag 26 augustus 2009 Op verharde fietspaden is het prima skaten. De tocht leidt langs de molen in Koudekerke. foto Christal Gadiot Zeeland is een skeelerprovin cie bij uitstek. Geasfalteerde fietspaden en verharde bin nenwegen maken het hier aangenaam rollen. door Christal Gadiot en Kris Derks Bij de ANWB-winkel in Middelburg is slechts één boekje te vinden met skateroutes. De man achter de toon bank reageert verbaasd: „Oh, jullie gaan Zeeland op een andere ma nier bekijken. Wat leuk!" Veel ska ters krijgen ze hier duidelijk niet over de vloer. Jammer, eigenlijk. Want in het vlakke Zeeland kun je prima skaten. De fietspaden tussen nabijliggen- de dorpen en steden zijn bij uit stek geschikt voor een skate- of skeelertocht. Daarbij valt er ook nog eens te genieten van prachtige uitzichten. In de ANWB-routegids Skaten in Nederland zijn er van de 42 routes slechts drie in Zeeland: twee op Walcheren en één op de Bevelan- den. Nadeel is dat niet vermeld wordt hoeveel kilometer de routes zijn, wat toch wel belangrijk is door Kris Derks Het naseizoen is in zicht. De meeste vakantiegan gers keren huiswaarts om zich weer toe te spitsen op het alle daagse leven. Enkele geluksvogels kunnen echter ook na deze maand nog van hun vakantie genieten. Bijvoorbeeld door een Camping Cheque te verzilveren. Dat is na melijk een van de populairste arti kelen in de Zeeuwse ANWB win kels. Het idee voor een Camping Cheque is uit Frankrijk komen overwaaien en is nu ook in Neder land razend populair onder cam- pinggangers. Het idee is simpel: je koopt een Camping Cheque voor veertien eu ro en zoekt een van de kleine zes honderd aangesloten campings in 24 verschillende landen uit. Voor die prijs verblijf je één nachtje met z'n tweeën op een camping in het voor- of naseizoen. Hierbij zijn in- gebegrepen een standplaats inclu sief kosten voor caravan, auto, stroomaansluiting en warme douches. Zelfs de hond mag gratis mee. Wanneer je door Europa reist kun je vooraf een aantal cheques ko pen en zo geld besparen door over al voor hoogstens veertien euro te overnachten. De echte avonturier kan natuurlijk ook gratis zijn tent je wegzetten op vrije kampeer plaatsen door heel Europa. Nadeel is dat de Camping Cheques niet in het hoogseizoen geldig zijn. De geldigheidsdata zijn op verschillende tampings anders, maar de vuistregel is dat je het he le jaar terecht kunt met een Cam ping Cheque, met uitzondering van 10 juli tot 25 augustus. Voor een overzicht van alle aange- sloten campings kunt u kijken op www.campingcheque.nl. Ook heeft de ANWB vanaf deze maand een actie dat u de camping- gids, die normaal vier euro kost, gratis bij een cheque cadeau krijgt. Op de bijgesloten kaart van Euro pa zie je in één oogopslag waar de campings liggen, zodat je gemakke lijk een route kan uitstippelen. Tot aan Marokko zijn er campings waar je de cheques kunt gebrui ken. Maar voor wie het liefst aan de Zeeuwse kust zit, ook daar zijn twee campings aangesloten: cam ping De Veerhoeve in Wolphaarts- dijk en Beachpark Schoneveld in Breskens. Bij De Veerhoeve, nabij de jachtha ven, kun je Camping Cheques verzil veren. foto Willem Mieras Grijpskerke(g) Poppendamme Butt in ge Hoogelande Biggekerke Koudekerke Meliskerke Zoutelande Donja Odijk bron ANWB Dishoek St. Laurens Brigdamme Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 78