voor SKNWK sport 137 Kloetinge wint van RCS en mag vrijwel zeker verder bekeren Vlissingen springt veel effectiever met de kansen om dan Hoek woensdag 26 augustus 2009 Mark Schuit (rechts) dreigt door te breken voor Kloetinge en wordt afgestopt door André Siereveld. foto Willem Mieras ZIERIKZEE - Bruse Boys had na de 7-o-overwinning op Yerseke uitste kende perspectieven om de volgen de bekerronde te halen. Bij Dosko werd gisteravond echter een 3-2-nederlaag geleden. Duiveland won de uitwedstrijd van DFS met t-4 en staat al in de volgende ron de. SKNWK trok in een tumultueuze wedstrijd aan het kortste eind te gen SC Gastel (5-3). De Schouwse ploeg incasseerde twee rode kaar ten, één voor doelman Koen de Jonge en één voor Wesley Goud. Zierikzee won met 3-1 van Noad en is ook door, WIK'57 versloeg Renesse in eigen huis met 1-2. Dosko-Bruse Boys 3-2. Bruse Boys was voor rust beter tegen Dosko, maar kwam door Roy Nie- mantsverdriet wel op een 1-0-ach- terstand. Uit een penalty herstelde Mats Willemse de schade, maar na rust speelde Bru matig. Dosko pro fiteerde en kwam door goals van Tim van Schijndel en Bart van Nis pen op een 3-1-voorsprong. Ben Schot maakte er nog 3-2 van, ver der kwam Bruse Boys niet. DFS - Duiveland 1-4. Barry Steen- poorte zorgde voor 0-1, maar na acht minuten bracht Anco van der Linde DFS langszij. Ronald Zwa ger maakte in de twaalfde minuut de 1-2, daarna duurde het lang voordat er weer gescoord werd. Tien minuten voor tijd, nadat DFS de paal al had getroffen, besliste Zwager het duel. Marcel de Bruine maakte er ook nog 1-4 van. Goes - HW'24 4-0. Goes opende fel en zat van meet af aan beter in de wedstrijd dan de tegenstander uit Hulst. Door twee doelpunten van Lunven Vermeer leidde de thuisploeg bij rust al met 2-0. Na rust kreeg HW'24 ook wat kans jes, maar door keeperswerk hield Goes de nul vast. Via Shannon Braafhart werd het 3-0 en uiteinde lijk maakte Niels Paardekooper er ook nog 4-0 van. Zierikzee - Noad'67 3-1. Een fel strijdend Noad'67 kwam voor rust via Koen van Dijke op een verdien de o-l-voorsprong. Na rust pakte Zierikzee de draad goed op. Leon Sinke zorgde voor de gelijkmaker en tekende daarna ook voor een voorsprong in een leuke pot voet bal. Frank van der Helm maakte er tenslotte ook nog 3-1 van. SC Gastel - SKNWK 5"3- In een rommelig duel, met veel kaarten kwam SKNWK in deze wedstrijd voor poule 20 door goals van We sley Goud, Robbert Padmos en Carlo van der Maas nog wel op een 1-3-voorsprong, maar lelie Oomen en Gerben Verstraete scoorden voor rust namens SC Gastel. Na rust kreeg SKNWK goals van Pascal van Chaam en Ri chard Mol (2x) te verwerken. Bij de Schouwse ploeg werden doel man Koen de Jonge (direct rood) en Wesley Goud (2x geel) uit het veld gestuurd. Renesse - WIK'57 1-2. Via John Berrevoets kwam Renesse in de eerste helft nog wel aan de leiding, maar Bram Blakenburg zorgde al voor een 1-1-ruststand. Na rust drukte Renesse zijn tegenstander aanvankelijk terug, maar door eni ge omzettingen bleven de bezoe kers overeind. Via Dominique Reijnders, die met enig geluk een bal van Marco Ganzeman mee kreeg, kwam de ploeg aan de be kerwinst. Domburg - Hoek 2 1-3. De reser ves van Hoek hadden in Peter Ha melink een trefzekere spits. Hij scoorde voor rust twee keer voor de bezoekers. Ruben de Haan met een eigen goal voor Domburg en Jos de Nooijer brachten de eind stand op 1-3. ZSC'62 - Mevo 7-3. Door goals van Martin van der Schee, Kenny Vaes en Robin Provoost liep ZSC'62 in het duel met Mevo uit naar 3-0. Ricky Janse maakte de 3-1, maar via Provoost werd het vrij snel alweer 4-1. Mevo kwam door Matthijs Heeres nog wel terug tot 4-2, maar door twee goals van Werner Klaassen, waarvan de laatste uit een straf schop na een overtreding op Don van Vliet, werd het 6-2. Gerard Ver hoek tekende voor 7-2, waarna Thomas Vos de eindstand op 7-3 bepaalde. KLOETINGE - Het staat al zo goed als vast dat Kloetinge de volgende ronde van de districtsbeker haalt. De Bevelandse ploeg haalde gister avond een verrassende winst op RCS (2-1) in poule 5 en won zater dag ook al met die cijfers van Din- teloord, hoewel die wedstrijd het einde niet haalde. Kloetinge-RCS 2-1 (2-0). Pas aan het eind van de eerste helft kwam de wedstrijd op gang. Kloetinge kwam op een i-o-voorsprong toen de zwakke RCS-doelman Roy Sal- let een schotje van Wouter de Craene door zijn handen liet glip pen. De thuisploeg kwam op slag van rust op 2-0 met een prachtig afstandsschot van Etienne Mallie, die van dertig meter doel trof RCS drong na de pauze wel sterk aan. Dat resulteerde in de 2-1 van Said Bouzambou, het jongere broertje van de naar Hoek vertrok ken Hoessein Bouzambou. RCS rook de gelijkmaker, kreeg kansen, maar gaf ook ruimte weg. Kloetinge counterde gevaarlijk, maar wist niet te scoren, zodat de eindscore op 2-1 bleef staan. In dezelfde poule won Unitas'30 met 2-0 van Dinteloord. Terneuzense Boys-GPC 0-0. De twee ploegen verdienden niet meer dan de bloedeloze 0-0. In het veld was er over de hele wed strijd gezien evenwicht. Voor de rust had Terneuzense Boys meer balbezit, maar tot echte kansen leidde dat niet. In de tweede helft —BBB—wminiwuin 1 uU£3ügmmiL'i\i.vmi:nm zette GPC iets meer druk, waar door de thuisploeg er lastiger uit kwam. „Verdedigend zat het aan beide kanten goed in elkaar", vond trai ner Karl Vergouwen van Terneu zense Boys. Hij hield het op een nuttige partij. „In de laatste tien minuten lag het iets meer open, maar we konden allebei de beslis sing niet forceren." De twee eersteklassers komen el kaar dit jaar ook nog tegen in de competitie. De kans om verder te komen in de beker lijkt voor allebei klein, om dat Terneuzense Boys nog tegen Hoek speelt en GPC in de stadsder by tegen Vlissingen moet aantre den. Jonathan Constancia (rechts) vecht bij een aanval van Vlissingen een duel uit met Tim Mechelink. foto Peter Nicolai door Jack Begijn HOEK - Zaterdag-hoofdklasser Hoek heeft veel aanvallers in de se lectie, maar desondanks ontbreekt het de ploeg van Paul Telussa aan scorend vermogen. Dat gemis kwam gisteravond in het beker duel met Vlissingen pijnlijk naar boven. Daar waar de thuisploeg faalde in de afwerking, was Vlissin gen doeltreffend. Verrassend won de formatie van trainer Ruud Pen- nings met 2-1. „We missen te veel kansen", ver zuchtte Paul Telussa na afloop. „En dan loop je achter de feiten aan." Voor Hoek is er daarom nog veel werk aan de winkel. Verdedigend lijkt het wel beter te lopen dan eer der in de voorbereiding. Ferry Alf- ons lijkt zich snel aan te passen aan zijn rol centraal achterin. Te gen Vlissingen maakte hij een soli de indruk. Hoek is overigens in gesprek met Michel Koné, die Hoek aan het eind van het vorige jaar verliet door een verhuizing, maar hij zit nog steeds zonder club. Telussa wil hem er graag bij hebben. Vlissingen kon weer beschikken over Jonathan Constancia, Björn Langeveld en Sander Goedegebuu- re, die tegen Terneuzense Boys nog een schorsing uitzaten. Dat gaf de Walcherse ploeg een extra impuls. Door hun komst kwam er meer evenwicht in het elftal. De eerste twintig minuten waren voor de thuisploeg met een sterke Stijn Mahieu. Over hem liep vrij wel elke aanval. Met een gerichte vrije trap deelde hij de eerste spel denprik uit. Gideon Imagbudu schoot op de paal. Hoek combi neerde snel, Vlissingen moest meestal het antwoord schuldig blij ven. Na bijna een half uur spelen opende Josimar Pattinama de sco re. Daarna liet Hoek het initiatief aan de bezoekers. Trainer Ruud Pennings van Vlis singen: „Vanaf dat moment lieten we zien over veel voetballend ver mogen te beschikken en konden we het spel van Hoek ontregelen. In het begin speelden we teveel achteruit en kreeg Mahieu teveel ruimte om op te bouwen." Na de rust kantelde de wedstrijd en speelde Constancia dieper. Van af dat moment ging er meer drei ging uit van de aanval. Na tien mi nuten bediende Constancia na een vloeiende aanval Davy van Geersdaele, die doeltreffend af rondde. Bouzambou miste in kans rijke positie alleen voor doel. Na een knappe solo had hij teveel tijd nodig, hij wenkte te ver uit om te kunnen scoren. Aan de andere kant was het weer Constancia die het verschil maak te.-Randy de Dreu stuurde de spits in de diepte, Hoek-keeper Lieven De Veirman kon hem slechts stop pen door hem naar de grond te trekken. De penalty werd door Björn Langeveld onberispelijk inge schoten. Hoek zette daarna druk, maar kwam niet meer langszij. „Maar gelukkig is het nog geen competitie", sprak Telussa zichzelf moed in.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73