Cf 22! zeeland Dancefeest Dierenasiel Schouwen-Duiveland bestaat.25 jaar gaat doo°m '^e vragen ons dikwijls af Old Regiotaxi alleen in de avonduren Lf Vuilwaterweekend bij Jachthaven Bruinisse Parkeerverbod bij Nobelpoort woensdag 26 augustus 2009 door Martijn de Koning scharendijke - Geruchten zijn moeilijk te stoppen, merkte organi sator Joop Alphenaar van dance feest Beachboom de afgelopen da gen. Van allerlei kanten hoorde hij dat zijn feest, op 5 september op het strand bij Scharendijke, niet door zou gaan vanwege de gebeur tenissen op een strandfeest bij Hoek van Holland, afgelopen weekeinde. Daar viel bij rellen een dode. Onzin, wil Alphenaar de wereld la ten weten. „We hebben contact ge had met de gemeente Schou wen-Duiveland en die ziet geen enkele reden om Beachboom te verbieden." Gelukkig maar, want het gaat uitgerekend om de laatste editie van het dancefeest. De orga nisatoren stoppen ermee. Angst voor eenzelfde scenario als in Hoek van Holland heeft Alphe naar ook niet. „Beachboom is een heel ander soort feest. Het is niet gratis, we hebben andere muziek, een dresscode waardoor mensen die er niet thuishoren meteen op vallen, en er is voldoende bewa- king." Toch neemt de organistatie extra maatregelen. „Er komen nog meer bewakers en we zetten een metaal detector neer." www.beachboom.com door Melita Lanting Zodra het hek van het terrein opengaat, staan Olaf en Noska op de achterste poten. 'Wat gebeurt daar? Be zoek? Gezellig!' Luid blaffend laten de twee honden weten dat ze er zijn en van weeromstuit blaft Bo- nita, de derde hond die in het asiel zit, ook maar mee. Ook al kan ze niet zien wat er aan de hand is. Ze mocht eens vergeten worden, niet waar? Het dierenasiel in Zierikzee be staat op de kop af 25 jaar. Een jubi leum dat in september groots ge vierd wordt met een open dag en een reünie voor alle (oud-) mede werkers. Deze dag is er bij de kof fie een stuk taart voor de vrijwilli gers. Veel tijd om er verder bij stil te staan is er niet, want jubileum of niet, de hokken moeten schoon, de vloeren moeten ge dweild, er moet gevoerd worden en de zieke dieren moeten de me dicijnen krijgen. Een normale dag in het Zierikzeese asiel dus. Terwijl de honden buiten nog blaf fen, krijgt de bezoeker binnen een warm en vooral lawaaiig onthaal van Pluk, die in de quarantaine- ruimte zit. Pluk is een cyperse kat die niets liever wil dan een aai over de bol. „Pluk is een zwerver", zegt Ankie van de Panne, assistent beheerder. „Een hele lieve zwer ver.' Pluk staat symbool voor veel 'zwervers' die binnenkomen. Kat ten die mensen gewend zijn, zeer aanhankelijk zijn en in veel geval len ook al gecastreerd zijn. „We vragen ons dikwijls af waar toch de baas van een poes is." Het zijn tegenwoordig vooral kat ten die in het asiel zitten, maar in begin was dat wel anders. Toen, 25 jaar geleden, was er vooral ruimte voor de honden en maar een paar hokjes voor de katten. Ankie laat een paar grote plakboe ken zien. Daar zitten de kranten knipsels in van de start van de bouw met op de foto de vrijwilli gers die meehielpen. De officiële opening was op 25 augustus 1984. „Maar voor die tijd was er ook al een opvang. Dat deed mijn vader", zegt Corrie Oskam-Dorreman. „Bij Faane had je een grote schuur met auto's en daar was mijn vader altijd bezig. Hij had een paar hon den en twee kooitjes voor de kat ten. Het was armoe troef natuur lijk, de dieren zaten in een oud kip penhok." Met dank aan de Lionsclub kwam er nieuwbouw aan de Zandweg. Het was de helft van het huidige pand, want al snel bleek het nieu we pand te klein te zijn. Er kwam uitbreiding en inmiddels is er een bouwvergunning voor weer een uitbreiding want het huidige asiel barst alweer uit de voegen. Het asiel wordt uitgebreid met 110 vier kante meter. Een van de belangrijkste punten is de vernieuwing van de quarantai neruimte, omdat de huidige ruim tes niet meer voldoen. Het wach ten is alleen nog op de financie ring. „We zijn nog bezig, niet al het benodigde geld is binnen. De donateurs en verschillende stich tingen zijn al aangeschreven en we hebben al wel behoorlijk wat bin nengekregen." Dat het asiel moet woekeren met de ruimte is binnen te merken. De entree en ontvangstruimte voor bezoekers is ook de plek waar de vrijwilligers koffiedrinken en ver der is ieder hoekje en gaatje in ge bruik voor de dieren. Het asiel kan maximaal zes hon den opvangen. Voor de katten zijn drie ruimten beschikbaar. Eén kraamkamer waar alle kittens zit ten en twee andere ruimten met hokken om de katten 's nachts op te sluiten. Overdag zitten ze in een buitenruimte. „Alleen Lola niet. Die is overdag in haar hok en mag er 's nachts uit, want Lola kan niet overweg met andere katten." De hokken die in 1984 gebouwd waren als de 'poezenhokken' zijn nu in gebruik als quarantaineruim te. Poezen die binnenkomen, moe ten daar eerst een poosje verblij ven om te voorkomen dat ze ziek tes het asiel binnenbrengen. Ze krijgen gelijk alle inentingen. Pluk is op 2 augustus binnenge bracht en zit in zo'n quarantaine hokje, maar mag nu verhuizen naar het grote kattenverblijf. „Er moet plaats gemaakt. Bij de dieren artsen liggen drie poezen die naar ons toekomen. Ik had liever nog even gewacht omdat we wat ziek te hebben gehad, maar Pluk heeft gelukkig alle inentingen gehad." Pluk verhuist naar het nieuwe ver blijf en voor de aanhankelijk poes is het te hopen dat er snel een nieuwe baas komt, want eenzaam in een hokje zitten is niet leuk, aan het gemiaauw te horen. door Frank Balkenende GOES - Zo'n 350 ouderen en min- dervaliden in de Oosterscheldere- gio die nu niet in aanmerking voor een WMO-indicatie (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) komen, kunnen vanaf 1 september reizen met de regiotaxi. In de meeste gemeenten kan dat over dag en 's avonds, op Schouwen- Duiveland alleen in de avond. Gemeenten en provincie betalen de uitbreiding van het WMO-ver- voer, die twee jaar wordt beproefd. Het gaat om ruim een half mil joen euro. Twee gemeenten in de Oosterschelderegio doen niet mee aan de praef: Schouwen-Duive land en Borsele. Zij hebben voor de daguren alternatieve WMO-ver- voersprojecten lopen. In de avond uren kunnen inwoners wel ge bruikmaken van de regiotaxi. Het 'WMO-vervoer op maat', zo als de dienst officieel heet, is een aanvulling op het openbaar ver voer en komt voort uit onvrede over het ouderenvervoer. De bel bus verving indertijd het Collec tief Vraagafhankelijk Vervoer (CW), dat ouderen tegen een re delijk tarief veel meer service bood. De provincie vond het sys teem echter te duur en schafte het af Daarna klopten veel ouderen bij gemeenten aan voor een WMO-vervoerspas, maar velen kregen geen indicatie. Dat wordt nu gerepareerd. www.regiotaxi-oosterschelde.nl Twee jaar oud, is graag onder de mensen. Olaf zoekt een baas met veel buitenruimte en veel geduld om hem manieren bij te brengen. Deze^ittenT6" WekTöuT vriendinnetjes oploekf, Wiendies er ,„5 pzoek naareen nieuw Negen jaar oud. Noska zoekt een baasje dat lekker met haar wil kroelen en spelen. Donja Odijk foto's Mechtcld Jansen Volwassen rode kater. Kanjer is heel aanhankelijk en kan goed opschieten met mensen en andere dieren. door Martijn de Koning bruinisse - De Jachthaven Bruinis se laat komend weekeinde verschil lende systemen op het gebied van toiletwaterafzuigsystemen op jach ten zien. Aanleiding is het recente verbod op het lozen van toiletwa ter in het oppervlaktewater. Seijsener Recreatie Techniek laat drie verschillende mogelijkheden zien. De mening van de aanwezi gen telt zwaar mee bij de keuze van de jachthaven voor één van de systemen. Ze wil gaan voor de meest gebruiksvriendelijke optie. Mogelijkheden zijn: afzuiging op de steiger bij in- of uitvaren, een mobiele slangenwagen of één slang voor elke twee tot zes plaat sen. De demonstraties vinden zaterdag en zondag plaats, beide dagen tus sen 10.00 uur en 17.00 uur. zierikzee - Zet je de Zierikzeese Nobelpoort terug in het zicht door de bomen eromheen te kappen, staan er dagelijks auto's omheen geparkeerd. Geen gezicht, vindt de gemeente Schouwen-Duiveland. Daarom wordt het gedeelte van de Grachtweg tussen de Nobelpoort en de aanzet van de rotonde op de N59 straks verboden gebied voor parkeerders. Op de rest van de Grachtweg loopt een fietsstrook, waardoor het daar al verboden is je auto neer te zetten. Zo'n strook kent het stukje richting de poort echter niet. Gevolg is dat automo bilisten die een (gratis) plekje zoe ken om de binnenstad of bijvoor beeld het nabijgelegen filmtheater FiZi te bezoeken, regelmatig het in- rijverbod vanaf de rotonde nege ren. Bovendien staan de geparkeer de auto's in de weg voor fietsers en beschadigen ze de berm. Verkeerswethouder Wijnand Ren den kan nog niet zeggen wanneer het parkeerverbod ingaat. Dat is mede afhankelijk van de vraag of er bezwaren tegen het besluit wor den ingediend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 66