PZC Nieuw uiterlijk Mosselboomgaard SCHOUWEN-DUiVELAND 22 en 23 27 Omgeving van Willibrordusschool wordt flink onder handen genomen Zomermarkt Brouwershaven Vragen over palingvisserij almanak Trui Jubilerend asiel vraagt zich vaak af waar het baasje toch is Woensdag 26 augustus 2009 Nieuwe Groeten Uit presenteert zich met fototentoonstelling 21 Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Martijn de Koning ZIERIKZEE - De herinrichting van parkeerterrein Mosselboomgaard in Zierikzee wordt aangegrepen om een betere verbinding te ma ken tussen de parkeerplaats en de binnenstad. Die komt over het hui dige schoolplein van de Katholieke basisschool Willibrodus. Parkeerders op de gratis parkeer plaats Mosselboomgaard worden nu nog via een smal paadje langs dansschool Kramer naar 't Vrije ge leid, waar ze via het Vrijpoortje het Havenplein bereiken. Dat kan een heel stuk fatsoenlijker, meent een werkgroep die zich bezig houdt met de herinrichting van het gebied. Daarin zitten onder meer de Willibrordusschool, de J.L. de Jongeschool, Bewonersbe langen Binnenstad Zierikzee, Vei lig Verkeer Nederland, onderne mers, omwonenden en de gemeen te Schouwen-Duiveland. Besloten is om een pad te maken over het schoolplein van de Willi brordusschool. Die krijgt, ter com pensatie, aan de andere kant een stukje grond van de gemeente te rug. Daar komt een gebouw voor buitenschoolse opvang van kinder opvang De Bevelanden. De parkeerplaats zelf gaat ook op de schop. De plekken en het groen komen op een andere plaats. Het aantal parkeerplaatsen wordt nau welijks groter. „Dat hoeft ook niet", zegt verkeerswethouder Wij nand Renden. „De parkeerplaats moet straks weliswaar opvangen dat de parkeergelegenheid op het Havenplein verdwijnt, maar daar staat tegenover dat de Mossel boomgaard nu veel gebruikt wordt door mensen die in winkels wer ken. Als op de parkeerplaats straks betaald moet worden, gaan die op de gratis parkeerplaatsen aan .de rand van de binnenstad staan. Dat compenseert elkaar dus." Het opknappen van de omgeving is onderdeel van het Verkeersplan Binnenstad Zierikzee. In dat kader is de gemeente Schouwen-Duive land ook bezig met een verbod voor vrachtauto's langer dan tien meter (vanaf april 2010) en het aanpakken van parkeerterrein Hat- fieldpark naast middelbare school Pontes Pieter Zeeman. In een later stadium moet onder meer ook het Havenplein autovrij worden ge maakt. De parkeerplaats Mosselboomgaard in Zierikzee wordt heringericht en er wordt een nieuwe verbinding gemaakt met de binnenstad. foto Mechteld Jansen BROUWERSHAVEN - Op de Markt in Brouwershaven vindt maandag de voorlaatste zomermarkt van dit jaar plaats. Er is van alles te koop en voor kin deren staat er een zweefmolen. De markt duurt van 10.00 uur tot 17.00 uur. Dagbladbezorger van het Jaar 2009 Stem op uw dagbladbezorger en maak kans op een gratis krantenabonnement. www.worddagbladbezorger.nl BRUINISSE - De WD-fractie in de gemeenteraad wil dat B en W actie ondernemen om de palingvisserij te sparen. De fractie vreest voor een vangstverbod van september tot november en dat zou volgens de WD de nekslag betekenen voor de Schouwen-Duivelandse pa lingvissers. De fractie vraagt het college om bij minister Verburg (LNV) steun te vragen voor het red dingsplan dat de palingvisserij zelf heeft opgesteld. Tip? redactie@pzc.nl Een Goese oma had geen idee wat ze haar kleinzoon voor zijn zesde ver jaardag moest geven. De jongen heeft al zoveel speelgoed. Zodoende riep ze de hulp van haar dochter in. „Weet je nog iets voor hem", vroeg ze. „Pfff, niet echt", was het antwoord. „Geef hem maar een leuke trui of zo. Die kan hij nog wel gebruiken voor komende winter." Zo gezegd, zo gedaan. Oma trok de stad in en kwam zelfs terug met twee truien. Ze was er nogal tevre den mee en gaf het pakje vol enthou siasme aan de jarige job. 'Zijn ze niet mooi?', vroeg mama, na dat zoonlief Sebastiaan de kleding stukken in rap tempo uit de cadeau verpakking had gehaald. Ja, ze zijn best leuk", antwoordde het ventje met een enigszins teleurge stelde blik op zijn gezicht. „Maar wanneer krijg ik nou mijn echte ca deautje, oma?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 65