sport 137 volgende ronde strijden om eindzege in poule 53 Drie Bevelandse voetbalploegen Verrassende nederlaag Hoek tegen Vlissingen Kapelle heeft weinig in te brengen tegen poulewinnaar Dauwendaele PZC bezorgers.nl Silll woensdag 26 augustus 2009 kloetinge - Het staat al zo goed als vast dat Kloetinge de volgende ronde van de districtsbeker haalt. De Bevelandse ploeg boekte gister avond een verrassende winst op RCS (2-1) in poule 5 en won zater dag ook al met die cijfers van Din- teloord, hoewel die wedstrijd het einde niet haalde. Bij Uni- tas'30-Dmteloord, de andere wed strijd in de groep, werd het 2-0. Poule 5. Kloetinge-RCS 2-1: Pas aan het eind van de eerste helft kwam de wedstrijd op gang. Kloetinge kwam op 1-0 toen de RCS-doel- man een schotje van Wouter de Craene door zijn handen liet glip pen. Op slag van rust werd het 2-0, dankzij een schitterend af standsschot van Etienne Mallie. Hij scoorde vanaf dertig meter. Na de pauze drong RCS aan. Dat resul teerde in de 2-t van Said Bouzam- bou. RCS rook de gelijkmaker, kreeg kansen, maar gaf ook ruimte weg. Kloetinge counterde gevaar lijk, maar slaagde er niet meer in te scoren. Poule 9. Tholense Boys-MOC'17 2-1: De eerste helft kenmerkte zich door slordig voetbal van weerskanten. Via Laurens Greveling openden de gasten de score. Laurens Boven berg tilde de stand nog in de eer ste helft naar 1-1. Enkele omzettin gen aan de kant van de thuisclub resulteerde na rust in meer druk van Tholense Boys. Uit de vele kansen zorgde Niels Hopmans voor 2-t. Poule 10. Terneuzen-Aardenburg 0-1: Het bekeravontuur van Temeuzen is voorbij. Na de t-2-nederlaag tegen Arnemuiden trok de voetbalploeg van Diederik Hiensch opnieuw aan het kortste eind. Niek van Sprundel werd match winnaar. Rond de treffer was er de nodige ophef. In de veronderstel ling dat Aardenburg de bal buiten zou spelen liep de goalie al rich ting een geblesseerde medespeler. Van Sprundel greep zijn kans en schoot de bal over grote afstand binnen. Terneuzen drong daarna fel aan, raakte nog de paal, maar stapte toch met lege handen van hét veld. De Noormannen-Arnemuiden 3-3: De bezoekers waren de hele wedstrijd sterker en kwamen ver diend op een t-3-voorsprong. Mi chael Moerings en Jarco Siereveld brachten de gasten op 0-2 voordat Niek Minderhoud namens de thuisploeg scoorde. |an-Rico van den Engel vergrootte de marge weer tot twee punten. Twee tref fers van Rik Hengst in de laatste vijf minuten zorgden ervoor dat De Noormannen een punt over hield aan het duel met Arnemui den. Poule 12. Goes-HW'24 4-0: Goes opende fel en zat van meet af aan beter in de wedstrijd dan de tegenstander uit Hulst. Door twee doelpunten van Lunven Vermeer leidde de thuisploeg bij rust al met 2-0. Na rust kreeg HW'24 ook wat kans jes, naar door keeperswerk hield Goes de nul. Via Shannon Braaf- hart werd het 3-0 en uiteindelijk maakte Niels Paardekooper er ook nog 4-0. Goes verloor het eerste duel met 6-t van Duiveland. Poule 17. Zierikzee-Noad'67 3-1: Een fel strij dend Noad'67 kwam voor rust via Koen van Dijke op een verdiende o-r-voorsprong. Na rust pakte Zie- rikzee de draad goed op en zorgde de ploeg via Leon Sinke voor de ge lijkmaker. Sinke bezorgde Zierik- zee daarna ook de voorsprong en in een leuke pot voetbal maakte Frank van der Helm er ook nog 3-1 van. Colijnsplaatse Boys-Veere 2-4: Veere boekte een verdiende zege. Giacomo Wattel zorgde voor o-r en via Silvion Uranie werd het 0-2. Voor rust bracht Michiel van der Weele 'Colijn' terug in de wed strijd. Na de pauze werd de aan valslust van Veere beloond toen Uranie opnieuw wist te scoren. Sander van Ouwerkerk maakte nog wel 2-3, waarna Wouter Kos ter uit een hoekschop de 2-4 bin nen werkte. middelburg - Lewedorpse Boys heeft na twee duels in poule 53 vier punten. Op een overwinning tegen Luctor'88 volgde gisteren ge lijkspel tegen Philippine. Wolfearts- dijk en Luctor'88 volgen op één punt achterstand. Poule 53. Wolfaartsdijk-Luctor'88 2-3: Luc tor'88 sloeg op belangrijke momen ten toe. In de laatste vijf minuten voor de pauze liep het uit naar 0-2 via luul Back en Serge de Blaeij. Thijs van den Dries maakte na rust zelfs nog de 0-3. In de slotfase werd het nog spannend na goals van Danny de Blaeij en Wilfred van den Dries 2-3. Lewedorpse Boys-Philippine 2-2: Maarten de Groene opende de sco re voor de Zeeuws-Vlamingen. Mar cel Rooze, die nog een strafschop miste, en Jeffrey Jansen zetten Le- bo op voorsprong, Timo de Bock zorgde voor een remise. Poule 54. Graauw-Patrijzen 2-4: De thuisclub hield lang stand. Na een o-o-ruststand scoorde Patrijzen in het eerste kwartier na de rust vier treffers. Alexander Veljosky, Joron Lammers, Mario Mulder en Edwin Capello zorgden voor de treffers. De Zeeuws-Vlamingen toonden veerkracht: Tan d'Haens en Domini que de Burger scoorden nog tegen. Apollo '69-Nieuw Borgvliet 1-3: Met nog een kwartier op de klok en een r-i-stand miste Kevin van de Velde een strafschop voor de thuisploeg. Het bleek het keerpunt in de wedstrijd. De bezoekers, die de hele wedstrijd een veldover- wicht hadden, sloegen in de slotfa se toe door doelpunten van Peter Geldof en Sebastiaan Tempelaars. Eerder maakten Mourad Bouhou- dane 0-1 en Sander Nagelkerke ï-r. Poule 60. Moerstraten-SC Stavenisse 5-3: In Moerstraten ontspon zich een waar doelpuntenfestival. Door doel punten van Edwin Seberegts en Ra mon Helmons kwam de thuisclub op een 2-o-voorsprong. Kees van Putten maakte de aansluitingstref fer, waarna Jilles de Theije voor 3-1 zorgde. Van Putten bepaalde de ruststand op 3-2. Erik de Rijke bracht Stavenisse in de tweede helft langszij, maar dankzij treffers van Seberegts en Ties de Theije ging de winst naar de thuisclub. Poule 61. Ouwerkerk-Smerdiek 1-5: De één klasse hoger spelende bezoekers toonden zich vooral op conditio neel vlak sterker. Bij rust leidde Smerdiek dankzij doelpunten van Jelle Rimses en Erik van Haaften (twee) al met 0-3. Na de thee deed Erwin van der Maas iets terug voor Ouwerkerk, maar daarna was het weer de beurt aan de gasten. Van Haaften en Rens de Viet tilden de stand naar r-5. hoek - Zaterdag-hoofdklasser Hoek (poule 1) heeft veel aanval lers in de selectie, maar deson danks ontbreekt het de ploeg van Paul Telussa aan scorend vermo gen. Dat gemis kwam gisteravond in het bekerduel met Vlissingen pijnlijk naar boven. Daar waar de thuisploeg faalde in de afwerking, was Vlissingen doeltreffend. Verras send won de formatie van trainer Ruud Pennings met 2-1. Poule 62. SPS-Devo 2-5: De doelpunten vie len als rijpe appelen in Poortvliet. Bij rust leidden de bezoekers al met 0-3. Nicky van Geesbergen maakte een loepzuivere hattrick. In de tweede helft kon de thuisclub meer tegenstand bieden. Dankzij twee doelpunten van Leonard Quist kwam SPS terug tot 2-3, maar Van Heersbergen vergrootte de marge naar 2-4. Het slotakkoord kwam op naam van Corné Schenk. Poule 63. SVC-Vosmeer 2-1: Vosmeer begon fel aan de wedstrijd en zag dat al vroeg beloond worden met een treffer. Mourad Tihani nam het doelpunt voor zijn rekening. Ver volgens nam de thuisclub het heft in handen. In de laatste tien minu ten moest Vosmeer toch nog bui gen. Met twee treffers zorgde Joep Schouten voor een 2-t-eindstand. Poule 65. Waarde-Vivoo 1-2: Het zat Waarde niet mee. De ploeg van Joost van de Griek creëerde meerdere goede mogelijkheden, maar wist er maar één te benutten. In de 65e minuut tekende Maurice Boone voor 1-1, nadat Ronald Bol de gasten in de eerste helft aan de leiding had ge bracht. Een omstreden strafschop, toegekend aan de bezoekers, zorg de kort voor tijd voor de beslissing. Dave de Crom wist wel raad met het buitenkansje: r-2. Josimar Pattinama zorgde nog wel voor de r-o, maar Davy van Geers- daele 1-1, en Björn Langeveld zorg den voor een Walcherse zege. Terneuzense Boys-GPC 0-0: Voor de rust had Tern Boys meer balbezit. In de tweede helft zette GPC iets meer druk, waardoor de thuisploeg er lastiger uitkwam. „Verdedigend zat het aan beide kanten goed in elkaar", zei trainer Karl Vergouwen. Spelmoment uit het bekerduel Dauwendaele-Kapelle, dat door de Middel burgers gewonnen werd. foto Ruben Oreel middelburg - De voetballers van Kapelle zijn na de groepsfase klaar met het districtsbekertoemooi. Na het eerdere gelijkspel tegen Steen bergen (3-3) volgde er nu een ne derlaag tegen FC Dauwendaele, dat al zeker is van de winst in pou le 13. Zaterdag is nog wel de laatste wedstrijd. Poule 13. Dauwendaele-Kapelle 5-1: De thuisploeg liet in dit sportieve duel veel kansen onbenut. Pas in de tweede helft, na een 1-0-rust- stand (Peter van Gorsel), nam Dau wendaele definitief afstand door onder meer twee goals van Christi an Kiala. Peter van Gorsel en Al- varo de Keuning maakten de ande re twee. Tussendoor scoorde Ro mano Meerman de 4-1. Poule 14. WHS-Halsteren 0-1: WHS kon lange tijd gelijke tred houden met Halsteren. Na een o-o-ruststand kreeg de ploeg uit Sint-Annaland zelfs een goede kans op 1-0, maar in blessuretijd schoot Paolo Fortu- nati de bezoekers toch naar de overwinning: 0-1. Poule 15. FC Bergen-Krabbendijke 7-1: In een eenzijdig dqel had Krabbendij- ke bitter weinig in te brengen. Via Marco de Vos, Rick Heijmans en Raymond Haast stond het halver wege al 3-0. Rick Heijmans, Stefan van Rooijen, Niels de Haan en Brian Kruf zetten de thuisploeg op 7-0, alvorens Elco lansen de eer voor Krabbendijke redde. Poule 16. Nieuwdorp-SSV'65 3-1: In de eer ste helft was het betere veldspel af komstig van SSV'65. Via Christi- aan Boon kwamen de Goesenaren aan de leiding, maar kort na rust zorgde Mark Niewehuijse voor 1-1. In de tweede helft voerde de thuisclub de boventoon. In de vijf tigste minuut tekende Kevin Joos- se uit een strafschop voor 2-1. Hal verwege het tweede bedrijf nam Ruud La Grand de 3-1 voor zijn re kening. SSV'65 beëindigde het duel met tien spelers, omdat Jan Baaijens een rode kaart ontving (twee keer geel). Poule 19. DVO'60-Kruiningen 3-1: Voetbal lend hielden DVO'6o en Kruinin- gen elkaar in evenwicht. De Roosendalers toonden zich echter slagvaardiger. Door doelpunten van Tom de Leeuw, Bram de Groen en Martijn van Steen stond het bij rust al 3-0. Verder dan de 3-1 van Adriaan van de Plasse kwam Kruiningen na rust niet. Poule 20. Roosendaal-Rillandia 7-1: In de eerste helft kon Rillandia nog mee in het spel van Roosendaal. De thuisploeg kwam op voorsprong, maar Hoeseyin Dogan bepaalde de ruststand op r-i. Na rust schakelde Roosendaal een tandje hoger en Rillandia kon daar in niet mee. Voor Roosendaal scoorden Martin Zacharias (3), Bar ry Perk (2), Pascal Mies en Eddy Voete. 0800 - 022 27 10 WGGGNGR NieuwsMedia

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63