plek in gemeenschap veroverd zeelandI 23 •KUS m-, ;f Interventieteam voor Middelburgse wijk Open avond dVdns Record voor pontje Hansweert-Perkpolder kid Jagers vergaren meldingen over schade vossen Cursus omgaan met scheiding van ouders Terneuzenaar langer vast Onzekerheid over toekomst Scheldepop woensdag 26 augustus 2009 „Ze zou er juist trots op moeten zijn. Een kunstwerk dat zóveel aandacht krijgt, dat heeft niet elke artiest." bewoner Jeroen Weij aangekleed, stopt de één na de an dere automobilist om een foto te maken", zegt hij, bij een bakje kof fie. „Het lééft aan de bar. Stiekem lach je wel in je vuistje. Het zijn lu dieke acties, uit gekkigheid gebo ren. De eerste reacties op het schaap waren niet geweldig, maar zoals mensen er nu mee omgaan... Als ze het maar niet vernielen, zo als toen ze het met verf hadden be klad. Dat vind ik niet kunnen." Een klant bij viskraam Snepvan gers uit Wilhelminadorp is het er helemaal mee eens. „Ik dacht al: wanneer komt de PZC langs voor een verhaal?" Hij vindt het fantas tisch, hoe het kunstwerk helemaal is opgenomen in de beleveniswe reld van het dorp. „Is het Sinter klaas, dan krijgt ze een mijter, rond de Pasen paashaasoren, nu weer een bikini. Ik begrijp zelf niet zo goed wat het schaap te ma ken heeft met Lewedorp, maar het beeld-is wel veel mooier dan dat in 's-Heerenhoek." Het Schaap is onderdeel van de beeldende kunstroute Borsele, die in 2005 en 2006 is uitgezet. Elk dorp uit de gemeente kreeg een ei gen kunstwerk. Het schaap van De Bles staat op een plaats waar vroeger Zuid-Beveland ophield en waar het water begon. Het waren schapen die de dijken onderhiel den. De Bles zeifis niet gelukkig met de acties van de bewoners, zo vertelde ze eerder. 'Te negatief, is haar oordeel. Inmiddels geeft ze geen commentaar meer als de pers haar belt voor een reactie. „Ze zou er juist trots op moeten zijn", vindt bewoner Jeroen Weij uit Lewedorp. „Een kunstwerk dat zóveel aandacht krijgt, dat heeft niet elke artiest. Ik fantaseer er wel eens over: wat zouden ze er de vol gende keer mee doen?" Wie de grappenmakers zijn? Voor lopig blijft dat het goedbewaarde geheim van Lewedorp. „Ik weet het wel, maar ik ga ze niet met naam en toenaam noemen", aldus Uitbater Jacky Hoogedeure van De Tol. Vanavond 18.00-21.00 uur. Grijp je laatste kans en schrijf je in voor een deeltijdstudie. ^'P^vooruif' deeltijd.avans.nl HANSWEERT Het zomerpontje van Hansweert naar Perkpolder boert goed. Afgelo pen week werd een record behaald als het gaat om het aantal passa giers. Vorig vaarseizoen bracht het pon tje in 36 vaardagen 2336 fietsers en voetgangers naar de overkant Dit jaar zijn dat er in 28 vaardagen al 2446. Volgens de exploitanten van De Onderneming, een voormalig binnenvaartschip, is dat vooral aan het mooie weer te danken. Laarsjes voor de regen, september 2007. foto Willem Mieras In Oranje sferen tijdens het EK voetbal, zomer 2008. foto Rob Paardekam THOLEN Lewedorpse Boys kampioen, april 2008. foto Dirk-Jan Gjeltema Zomerhitte, augustus 2009. foto Willem Mieras door Emile Calon MIDDELBURG - Een jeugdinterven- tieteam moet ervoor zorgen dat problemen met jongeren in de Middelburgse wijk Dauwendaele worden aangepakt. Nog voor het einde van dit jaar wordt een derge lijk team actief, kondigt wethou der Albert de Vries aan. In navolging van Vlissingen wil de gemeente Middelburg een jeugdin- terventieteam inzetten om ervoor te zorgen dat de overlast wordt te ruggedrongen. In eerste instantie in de wijk Dauwendaele. Daarna is het volgens de wethouder de be doeling dat het team ook actief wordt in andere wijken van de ge meente. In een jeugdinterventieteam wer ken instanties als politie, gemeen te en het maatschappelijk werk sa men. Als ze problemen signaleren met jongeren worden ook de ouders benaderd en wordt daarbij bekeken of die in staat zijn hun kinderen alsnog bij de les te hou den. Volgens De Vries zorgen in Dau wendaele verschillende groepen jongeren voor overlast. Het lukt onvoldoende om met de bestaan de aanpak die overlast terug te dringen en die jongeren 'op het rechte pad te krijgen'. koewacht - Door het inventarise ren van vossenplunderingen in Zeeuws-Vlaanderen hoopt de Wildbeheereenheid (WBE) Koe wacht alsnog een vergunning te krijgen voor het afschieten van vos sen met de lichtbak. De WBE Koewacht heeft een e-mailadres in het leven geroepen om plunderingen door vossen nauwkeurig bij te houden. Via wbekoewacht@zeelandnet.nl kun nen mensen plunderingen aan par ticuliere bezittingen zoals hobby pluimvee en konijnen melden. Vol-, gens Paul Prince, secretaris bij de WBE Koewacht, is het de enige manier om de provincie te overtui gen dat de vos oprukt. www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1. Zedige zeemeermin 2. Geen treinen door diefstal kabels 3. Inlaatpunten zoet water gesloten VESTINGSTAD Tholen-stad wil een erkende vesting stad worden. Wat vindt u daarvan? Poll op www.pzc.nl/tholen STUUR UW TIPS NAAR redgoes@pzc.nl Indigo Preventie start in de ge meente Tholen een cursus voor jongeren van twaalf tot en met ze ventien jaar, die worstelen met de scheiding van hun ouders. Tijdens acht bijeenkomsten leren ze praten over hun gevoelens en wat de scheiding betekent voor hun eigen relationele ontwikkeling. De cur sus start zodra er voldoende be langstellenden zijn. Aanmelden kan via 0118-625113. TERNEUZEN De Terneuzenaar (45) die ervan wordt verdacht vrijdagavond zijn 40-jarige vrouw te hebben omge bracht in hun huis in Terneuzen, moet voorlopig in de gevangenis blijven. De rechter-commissaris van de rechtbank in Middelburg heeft de man gisteren officieel in bewaring gesteld. De verdachte, die heeft bekend, mag op verzoek van de officier van justitie alleen met zijn advocaat spreken. TERNEUZEN De organisatie van Scheldepop is met meerdere partijen in onder handeling over het voortbestaan er van. De bezoekersaantallen van de twee de editie van Scheldepop half juli in Terneuzen bleven ver achter. De toekomst van het driedaagse festi val wordt daardoor onzeker. Er wordt nu bekeken of er toch wel ge noeg draagvlak is voor een groot festival in Zeeuws-Vlaanderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57