fncles Schaap van Lewedorp heeft 221 zeeland Aanleg fietspad bij Krabbendijke begint Zuidhoek krijgt meer woningen AGlN woensdag 26 augustus 2009 B Zodra het schaap weer is aangekleedstopt de één na de andere „Ik dacht al: wanneer komt de PZC langs /\|T)Q|*|£cin automobilist voor een foto." Uitbater Jacky Hoogedeure, eetcafé De Tol voor een verhaal?" klant van viskraam Snepvangers Het Schaap van Lewedorp heeft weer een nieuwe out fit. Ditmaal kreeg ze een bi kini, een duikbril met snor kel en een plastic zwembad je, geheel in de stijl van het seizoen. Mensen moeten er om grinniken, behalve de kunstenares zelf door Lilian Dominicus Het moet de droom zijn van elke artiest om kunst te maken die tot de verbeelding spreekt. Zo'n kunstwerk staat in Lewe dorp. Het schaap met de kop die naar de hemel is gericht van kun stenares Wies de Bles dient met enige regelmaat tot de inspiratie van de plaatselijke bevolking. Een oranje hoed tijdens het EK voet bal, afzetlinten bij wegwerkzaam heden, laarsjes voor de regen in de herfst, een jong erbij tijdens de lammerperiode... Deze keer gun den de grappenmakers het schaap een zomerse outfit, vanwege het warme weer van afgelopen dagen. Uitbater )acky Hoogedeure van eet café De Tol moet er wel om lachen als het schaap alweer in een nieu we outfit is gehesen. Zijn café an nex pension staat op luttele af stand van het kunstwerk verwij derd. „Zodra het schaap weer is goes - Het is Amerika dat de klok slaat, zondag 6 september op de Grote Markt in Goes. Dan is het weer All American Sunday met dikke auto's en motoren. Een paar honderd 'yanktanks' zul len op de markt parkeren. Daar naast is er een markt met verschil lende stands. 's Morgens is er een 'ride-out' voor motorrijders. Wie mee wil doen, kan zich vanaf 11 uur inschrijven. Om 12.30 uur zijn er twee demon straties. Eentje van een lowri- ders-team en de andere van een brute, omgebouwde Dodge Ram- van. Ook linedancers zijn present. Verder zijn er voor kinderen spe ciale activiteiten. En niet te verge ten een barbecue. Muziek komt van Jive for your Life (13 uur), met aansluitend Gino and the Bulldoze Band. Zoals elk jaar sluit Surrender het evenement dat tot 22 uur duurt af J) www.heartbreakcafe.nl Met verf beklad, juli 2007. biezelinge - Nieuwbouwwijk De Zuidhoek krijgt binnenkort uit breiding. Projectontwikkelaar Marsaki heeft 165.000 euro rijks subsidie gekregen voor de bouw van 33 woningen. „De subsidie moet ervoor zorgen dat niet alle bouwprojecten door de crisis stil komen te liggen", zegt wethouder Jon Herselman (WD, Zuidhoek). „Er zal dus op korte ter mijn worden gebouwd, in ieder ge val nog dit jaar." Ook begint Mars aki met de bouw van 15 huurwo ningen voor RWS. Daarnaast be gint Bouwfonds met Bouwbedrijf De Delta met de bouw van 9 star- terswoningen in Zuidhoek. „Dat is een gevolg van het ophogen van de grens voor een starterslening van 175.000 naar 190.000 euro", al dus de wethouder. Lammertijd, maart 2008. Timmermans EXECUTIEVERKOOP Op vrijdag 28 augustus 2009, om 11.00 uur zal een huishoudelijke inboedel, waaronder witgoed apparatuur, en enig antiek meubi lair, openbaar worden verkocht, en wel ten laste van Jacoba van Reeven-van Schipper, geboren 29 april 1948 De openbare verkoop vindt plaats te ELLEWOUTSDIJK aan het adres van Hattumstraat 10. De verkoop geschiedt bij opbod, zonder opgeld of BTW en uitslui tend tegen contante betaling. Een kwartier voor aanvang is er gelegenheid tot bezichtiging. De kans bestaat overigens dat de verkoop niet doorgaat. Voor nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot: AGIN Timmermans Vlasmarkt 6 4460 MC Goes tel: 0113-246333 door Frank Balkenende krabbendijke - 'Overvalteams' moeten scholieren naar een omlei dingsroute dirigeren tijdens de aan leg van een fietspad langs de Wes telijke Parallelweg bij Krabbendij ke. Dat karwei begint volgende week en duurt tot 20 november. Waterschap Zeeuwse Eilanden sluit de weg door de week af Tijdens de eerste fase van het werk wordt de weg vanaf de Scha- pendijk tot aan het Calvijn College afgesloten. Het autoverkeer wordt omgeleid via de Schapendijk en de Oude Rijksweg. De bus volgt deze route ook en zal de leerlingen of in de Dorpsstraat afzetten of bij de school. Fietsers uit de richting van Yerseke moeten omrijden via de Noorddijk en de verlengde Noord- dijk. In de tweede fase van het werk wordt de weg vanaf het Calvijn College tot aan de Noordweg afge sloten. Fietsers die vanuit de rich ting Yerseke komen, ondervinden daar geen last van. Fietsers uit de richting van Rilland kunnen via het voormalige veilingterrein naar school. In principe is de weg in de weekeinden open voor verkeer. Het waterschap wil tijdens het werk de veiligheid van fietsende scholieren zeker stellen. Het wil in elk geval voorkomen dat school gaande jeugd zich een weg baant over de Westelijke Parallelweg, waar tijdens de aanleg van het fietspad veel zwaar verkeer heen en weer rijdt. Daarom zet het schap drie keer 'overvalteams' in die de scholieren ervan moeten overtuigen de omleidingsroutes te nemen. Aansluitend controleert de politie of de scholieren zich aan de regels houden. Het fietspad betekent een verbete ring van de verkeersveiligheid op de Westelijke Parallelweg. Sinds 2006 is dat traject weliswaar een fietsweg met een verhoging in de as van de weg én een maximum snelheid van zestig kilometer per uur, fietsers blijven zich er onveilig voelen. Auto's rijden er vaak har der dan zestig kilometer en ook de vele bussen maken de Westelijke Parallelweg er niet veiliger op. Het waterschap kreeg er veel klachten over. Ook in een onderzoek in 2007 scoorde de fietsweg slecht. Een vrijliggend fietspad scheidt in elk geval langzaam en snelverkeer. Het fietspad, dat zo'n achthonderd meter lang wordt, loopt vanaf de Schapendijk tot aan de ingang van de wijk Roozenboom. Daar ligt de nieuwe komgrens van Krabbendij ke. Vanaf dit punt tot aan de Noordweg wordt de weg ingericht als 30-kilometerzone. De aanleg kost 350.000 euro, waar bij er een ton subsidie van de pro vincie bijkomt. De gemeente Rei- merswaal betaalt de kosten voor de 30-kilometerzone. www.wze.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 56