Zeeland PZC Regiotaxi uitkomst voor ouderen BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 27 Proef met uitbreiding WMO-vervoer in Oosterschelderegio Blokkendoos toch brandveilig verklaard Gewonden bij frontale botsing Scheurtjes in brugdek gelast almanak Schaap van Lewedorp heeft plek veroverd in de gemeenschap Nieuwe Groeten Uit presenteert zich met fototentoonstelling 21 Woensdag 26 augustus 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/thoien@pzc.nl door Frank Balkenende GOES - Zo'n 350 ouderen en min- dervaliden in de Oosterscheldere gio die nu niet in aanmerking voor een WMO-indicatie (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) komen, kunnen vanaf t september reizen met de regiotaxi. Zowel overdag alsavonds. Gemeenten en provincie betalen de uitbreiding van het WMO-ver- voer, die twee jaar wordt beproefd. Het gaat om ruim een half mil joen euro. Twee gemeenten in de Oosterschelderegio doen niet mee aan de proef: Schouwen-Duive- land en Borsele. Zij hebben voor de daguren alternatieve WMO-ver- voersprojecten lopen. In de avond uren kunnen inwoners wel ge bruik maken van de regiotaxi. Het 'WMO-vervoer op maat', zo als de dienst officieel heet, is een aanvulling op het openbaar ver voer en komt voort uit onvrede over het ouderenvervoer. Goes sig naleerde in 2007 dat de belbus niet goed werkte. De raad drong aan op een alternatief, dat nu is uitge bouwd tot de Oosterschelderegio. De belbus verving indertijd het Collectief Vraagafhankelijk Ver veer (CW), dat ouderen tegen een redelijk tarief veel meer servi ce bood. Mensen die geen gezond heidsindicatie voor de regiotaxi hadden, konden zich zo van deur tot deur laten vervoeren. De pro vincie vond het systeem echter te duur en schafte het af Daarna klopten veel ouderen bij gemeenten aan voor een WMO-vervoerspas, maar velen kregen geen indicatie. Dat wordt nu gerepareerd. Wie van de regiotaxi gebruik wil maken, moet een pasje aanvragen bij de deelnemende gemeenten, die twee jaar lang soepelere crite ria hanteren. Volgens een woord voerder van de gemeente Goes hebben zich al belangstellenden ge meld. Hij verwacht dat een flink aantal ouderen dat nu achter de ge raniums blijft zitten dankzij de proef weer eens op stap gaat. Een rit van deur tot deur moet een uur vooraf worden geboekt bij Connexxion Taxi Services. Per per soon zijn er beperkingen in ritaf- stand, jaarlijks kilometrage en ge bied (Oosterschelderegio). www.regiotaxi-oosterschelde.nl GOES - Het zag er even naar uit dat er voor de tijdelijke wooncontainers voor jongeren aan de Westhavendijk in Goes geen geldige brand veiligheidspapieren waren. Het bedrijf Holland Composites, de vroegere producent van de Spaceboxen, waarschuwde gemeente Goes, ROC Zeeland en de woning stichting RWS dat de papieren niet in orde wa ren. „Wij werken niet meer samen met ontwerper Mart de Jong, die deze Spaceboxen levert. Wij zijn in zee gegaan met iemand anders, hij ook. Maar hij gebruikt wel ons brandveilig heidscertificaat", aldus directeur Ron van Riemsdijk van Holland Composites. De kwes tie is rechtgetrokken. „De nieuwe producent Concon heeft eigen attesten van een gecertifi ceerd bedrijf ingeleverd bij de gemeente al dus een RWS-woordvoerder. foto Willem Mieras NIEUWDORP - Bij een botsing op de Bernhardweg West tussen Middel burg en Nieuwdotp zijn gistermiddag rond half vijf twee mensen ge wond geraakt. Ze zijn naar het ziekenhuis gebracht. Door nog onbeken de oorzaak botsten twee auto's frontaal op elkaar. Eén persoon moest door de brandweer worden bevrijd. De weg was tot negen uur gestremd. Dagbladbezorger van het Jaar 2009 Stem op uw dagbladbezorger en maak kans op een gratis krantenabonnement. www.worddagbladbezorger.nl GOES - De gemeente Goes heeft gis teren reparatiewerk aan de Ring- brug laten uitvoeren, omdat er haarscheurtjes in het metalen brugdek zijn gesignaleerd. De scheurtjes zijn gelast. De gemeente wilde niets aan het toeval overlaten en besloot tot een snelle aanpak. Die leidde gisteren tot enige overlast voor het wegver keer, omdat één rijbaan was afge zet. Vandaag zijn beide rijbanen weer vrij. Tip? redactie@pzc.nl Een Goese oma had geen idee wat ze haar kleinzoon voor zijn zesde ver jaardag moest geven. De jongen heeft al zoveel speelgoed. Zodoende riep ze de hulp van haar dochter in. „Weetje nog iets voor hem", vroeg ze. „Pjjf, niet echt", was het antwoord. „Geef hem maar een leuke trui of zo. Die kan hij nog wel gebruiken voor komende winter." Zo gezegd, zo gedaan. Oma trok de stad in en kwam zelfs terug met twee truien. Ze was er nogal tevre den mee en gaf het pakje vol enthou siasme aan de jarige job. 'Zijn ze niet mooi?', vroeg mama, na dat zoonlief Sebastiaan de kleding stukken in rap tempo uit de cadeau verpakking had gehaald. „Ja, ze zijn best leuk", antwoordde het ventje met een enigszins teleurge stelde blik op zijn gezicht. „Maar wanneer krijg ik nou mijn echte ca deautje, oma?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55