uit aan Hoek om plek in volgende bekerronde z sport37 ui Hontenisse strijdt met Nieuwland Doelpuntenfestival Axel tegen Terhole Terneuzen delft onderspit tegen Aardenburg en is uitgebekerd woensdag 26 augustus 2009 door Jack Begijn hoek - Zaterdaghoofdklasser Hoek heeft veel aanvallers in de selectie, zoals Paul Telussa. dat al weken roept, maar aan scorend vermogen ontbreekt het de ploeg. In het be kerduel van gisteravond met Vlis- singen kwam dat gemis pijnlijk naar boven. Daar waar de thuis ploeg faalde in de afwerking was Vlissingen doeltreffend. Verras send won de formatie van trainer Ruud Pennings met 2-1. Daardoor is Vlissingen wel al zeker van de volgende ronde. Hoek zal in de laatste wedstrijd tegen Ter- neuzense Boys nog flink aan de bak moeten. „We missen te veel kansen", ver zuchtte Paul Telussa na afloop. „In de eerste helft: hadden we afstand moeten nemen en na de gelijkma ker had Hoessein Bouzambou de 2-1 op zijn slof Door een penalty van \hissingen kwamen we op ach terstand. Dan loop je achter de fei ten aan." Voor Hoek is er daarom nog veel werk aan de winkel. Verdedigend lijkt het steeds beter te gaan lopen. Ferry Alfons is omgevormd tot laatste man, kreeg vorige week te gen GPC zijn vuurdoop op die po sitie en lijkt zich aan te passen aan zijn rol achterin. Tegen Vlissingen maakte de Vlissinger in elk geval een solide indruk. Hoek is overi gens in gesprek met de donkere verdediger Michel Koné, die Hoek aan het eind van de vorige compe titie verliet wegens een verhui zing, maar zit nog steeds zonder club. Telussa zou hem graag aan zijn selectie toevoegen. Vlissingen kon in het bekerduel weer beschikken over Jonathan Constancia, Björn Langeveld en Sander Goedegebure, die tegen Ter- neuzense Boys nog een schorsing uitzaten. Dat scheelde een slok op een borrel. Met hun komst kwam er meer evenwicht in de Walcher- se ploeg. De eerste twintig minuten waren voor de thuisploeg met een sterke Stijn Mahieu als regisseur op het middenveld. Over hem liep vrij wel elke aanval. Met een gerichte vrije trap deelde hij de eerste spel denprik uit. Gideon Imagbudu schoot op de paal. Hoek combineerde vaak met snel le balwisselingen, waarop Vlissin gen in de beginfase het antwoord schuldig moest blijven. Na bijna een half uur spelen open de Josimar Pattinama de score. Daarna liet Hoek het initiatief aan de bezoekers. Trainer Ruud Pennings van Vlis singen stelde later vast: „Vanaf dat moment lieten we zien over veel voetballend vermogen te beschik ken en konden we het spel van Hoek ontregelen. In het begin speelden we teveel achteruit en kreeg Mahieu teveel ruimte om op te bouwen." Na de rust kantelde de wedstrijd en speelde Jonathan Constancia dieper. Vanaf dat moment ging er ook meer dreiging uit van de Vlis- singers. Na tien minuten spelen he- diende Constancia na een vloeien de aanval Davy van Geersdaele, die doeltreffend afrondde. Bou zambou miste in kansrijke positie alleen voor doel. Na een knappe solo had hij teveel tijd nodig en wenkte ver uit naar links. Het was aan de andere kant ander maal Constancia die het verschil maakte. Randy de Dreu stuurde hem diep. Lieven De Veirman kon de aalvlugge aanvaller slechts naar de grond trekken. De toegekende penalty werd door Björn Lange veld onberispelijk ingeschoten. Hoek zette daarna druk, maar kwam niet meer langszij. „Gelukkig is het nog geen competi tie", sprak Telussa zichzelf moed in. „We moeten werken aan het creëren van kansen en het afma ken daarvan. Dat is het allerbelang rijkste in het voetbal. Daar ont breekt het bij deze ploeg aan." Hoek-VC Vlissingen 1-2 (1-0). 27. Jo simar Pattinama 1-0, 55. Davy van Geersdaele 1-1, 72. Björn Langeveld 1 -2 (strafschop). Scheidsrechter: A. van de Ketterij (Goes). Gele kaarten: Lieven De Veirman en Jurgen Landuyt (beiden Hoek) en Rico Witsenburg (VC Vlissin gen). Aantal toeschouwers: 250. terneuzen - Het duel tussen Hon tenisse en Nieuwland moet zater dag uitwijzen wie zich voor de tweede ronde kwalificeert in de strijd om de districtsbeker. Beide teams wonnen de voorgaande twee duels in hun poule. Gisteren versloeg Hontenisse in een vrij eenzijdig treffen Schoondijke met 5-0, terwijl Nieuwland afgetekend met 5-2 van Kwadendamme won. Poule 50. Hontenisse-Schoondij- ke 5-0 (2-0). De uitslag spreekt voor zich. Hontenisse was vrijwel constant op de helft van Schoon dijke te vinden en dwong veruit het meeste doelgevaar af. Jeroen Verschuren was met vier treffers de topscorer van Hontenisse. Tom Rijk scoorde de 2-0. Poule 51. Koewacht-Vogelwaar de 2-2. In de eerste helft was Koe wacht de bovenliggende partij en nam toen ook een voorsprong van 2-0 via een treffer van Cristof Coe- nen en een eigen doelpunt. Naarmate de tweede helft vorder de nam Vogelwaarde het initiatief over en werkte het verdiend de terneuzen - Axel maakt een doel- puntenfestival van het bekerduel met Terhole. Het werd liefst 16-0. Poule 48. Terhole-Axel 0-16. Het eerste kwartier van de wedstrijd hield Terhole de Axelaars op 0-0, maar daarna was het prijsschieten. Daryl Rawidjan scoorde zeven keer, waarvan een uit een straf schop. Soufian Doorns en Timon de Bruin scoorden elk drie keer. Bart Rijckaert en Bart Cornelissen eenmaal, evenals Randy Lauret. Poule 45. Breskens-Volharding 2-2. De Zeeuws-Vlamingen ver zuimden in een matig duel de kan sen te benutten, lohnny de Jaeger zette zijn ploeg op een 1-0 voor sprong, maar Volharding kwam via een treffer van Bart Terra langs zij. Nog voor de rust schoot Wim Vet Breskens naar een 2-1 voor sprong. In de tweede helft bleef achterstand weg. Jeroen Vervaet te kende voor beide treffers. De twee de maakte hij uit een strafschop. Poule 52. Clinge-Hulsterloo 2-1. In de eerste helft was Hulsterloo een fractie gevaarlijker dan de thuisploeg. Het nam in die perio de ook een voorsprong van 1-0. Björn Luijcks was de doelpunten maker. Na de hervatting werd de druk van Clinge steeds groter. Die leidtot de 2-1-winst. Percy Verlin den en Jurgen Ras waren trefzeker. Poule 53. Lewedorpse Boys-Phi- lippine 2-2. Een evenwichtige wed strijd met een terechte eindstand. Maarten de Groene bracht de be zoekers voor de rust op een o-i-voorsprong. Via Marcel Rooze en Jeffrey Jansen-werd het 2-1. Ti- mo de Bock was daarna goed voor de gelijkmaker van Philippine. Marcel Rooze miste namens Lewe dorpse Boys nog een strafschop. Poule 54. Graauw-Patrijzen 2-4. De thuisclub hield lang stand. Na een o-o-ruststand scoorde Patrij zen in het eerste kwartier na de rust vier treffers. Een grote neder- Breskens machteloos en moest zelfs nog de gelijkmaker van Mar tin Elenbaas toestaan. Poule 45. Cadzand-Biervliet 2-1. Het duel ging gelijkop. Cadzand was voor de rust gevaarlijker en scoorde via Dominique Strijbos 1-0. Tot een kwartier voor tijd bleef het spannend. Bert-Jan Fieret maakte er 2-0 van. Biervliet ver diende een doelpunt en dat kwam vlak voor tijd uit een fraaie vrije trap van Erik Adam. Poule 46. Groede-Oostburg 2-5. De thuisclub gaf goed partij, maar kwam tekort tegen Oostburg. Voor rust liep Oostburg uit 0-2 voor sprong dankzij treffers van Peter van de Linde en Davy Maes. Groe- de kwam terug via Quinten de Muer, maar op slag van rust scoor de Van de Linde zijn tweede tref fer. In de tweede helft was het laag dreigde voor Graauw, maar de Zeeuws-Vlamingen toonden veer kracht door twee keer te scoren. Voor de bezoekers scoorden Aleksandar Veljanovsky, Joron Lammers, Mario Mulder en Edwin Capello 0-4. Jan d'Haens en Domi nique de Burger waren de doel puntenmakers van Graauw. Poule 55. Grenswachters-SDO'63 3-2. De bezoekers namen via Rob D'Hont en Dominique de Koning een o-2-voorsprong bij rust. Grenswachters kwam na de hervat ting sterk terug. John Acolatze en Gino Boer (2x) brachten de thuis ploeg zelfs de overwinning: 3-2. Poule 56. Sluiskil-Walcheren 2-5. Walcheren was een maatje te groot voor Sluiskil. Mark van der Eijk en Bob Maranus zetten Wal cheren voor rust al op een o-2-voorsprong. Via Paul Bunnik, Fred Compeer en Sjoerd Reijn- houdt liepen de bezoekers uit naar 0-5. Sjoerd Huisman (1-5) en Mo- hamed Kilic (2-5) gaven de eind stand voor Sluiskil een draaglijker aanzien. weer De Muer die de thuisclub hoop gaf, maar in de slotfase stel den Van de Linde en Angelo Wie me orde op zaken: 2-5. Poule 47. Steen-IJzendijke 5-2. Steen legde de basis voor de ruime zege dankzij een uitstekende eer ste helft. De thuisclub scoorde via Sander van Remortele (2), Remy de Bruyn, Serge Merkx en Piet van Looij. IJzendijke kwam via een strafschop van Adri van Hanegem en een treffer van Christian van Vooren nog terug tot 5-2. Poule 49. Sluis-Corn Boys 4-0. Sluis overrompelde Corn Boys met name na rust door de Sasse ploeg onder druk te zetten. Voor de rust werd het 1-0 voorsprong via Byron Bentley. In de tweede helft liep Sluis uit naar 4-0 dankzij tweemaal Koen Quaak en Patrick Vinke uit een vrije trap. terneuzen - Na een 2-1-nederlaag tegen Arnemuiden ging zon dag-tweedeklasser Terneuzen gis teravond voor de beker op eigen veld ook met 1-0 onderuit tegen het één klasse lager spelende Aar denburg. Daarmee is het beker- avontuur van Terneuzen voorbij. HW'24 kreeg met 4-0 zwaar klop van Goes en is daardoor nog niet zeker van de volgende ronde. Zaamslag bereikte die wel dankzij een 3-1-overwinning op R1A. W. Hetzelfde geldt voor Hoek 2. Dit keer moest Domburg er met 3-1 aan geloven. Eerder boekten de re serves van de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser al een 9-1-overwin- ning op Renesse. Spui ging onder uit tegen WC'68 en is daardoor uitgeschakeld. De Zeeuws-Vlamin gen verloren zaterdag met 4-3 van Tholense Boys. Poule 10 Terneuzen-Aardenburg 0-1. De ploeg van Diederik Hiensch trok opnieuw aan het kortste eind. Niek van Sprundel werd matchwinnaar. Rond de tref fer was er de nodige ophef In de veronderstelling dat Aardenburg de bal buiten zou spelen liep de goalie al richting een geblesseerde medespeler. Van Sprundel greep zijn kans en schoot de bal over gro te afstand binnen. Terneuzen drong daarna fel aan, raakte nog de paal, maar stapte toch met lege handen van het veld. Poule 12. Goes-HW'24 4-0. Goes opende fel en zat van meet af aan beter in de wedstrijd dan de tegen stander uit Hulst. Door twee doel punten van Lunven Vermeer leid de de thuisploeg bij rust al met 2-0. Na rust kreeg HW'24 ook wat kansjes, naar door keeperswerk hield Goes de nul. Via Shannon Braafhart werd het 3-0 en uiteinde lijk maakte Niels Paardekooper er ook nog 4-0. Poule 18. Zaamslag-RIA W. 3-1. Jordy Bakker zette Zaamslag op voorsprong. Via een mooie stiftbal van Hensley Victorina kwamen de bezoekers langszij. Nog voor de rust zette de thuisploeg orde op za ken door treffers van Coen Goos- sen en Peter Dieleman. Poule 57. Domburg-Hoek 2 1-3. De reserves van Hoek hadden in Peter Hamelink een trefzekere spits. Hamelink scoorde voor rust twee keer voor de bezoekers. In de tweede helft kwam Hoek 2 op gelukkige wijze, toen Ruben de Haan via een verdediger scoorde, aan de 0-3. Vlak voor tijd kon Jos Niek van Sprundel van Aardenburg de Kraker (links) en Niels Burm. de Nooijer namens Domburg nog wat tegenscoren, maar de Hoekse zege kwam niet meer in gevaar. Poule 9. WC'68-Spui 3-0. Een ge- lijkopgaande eerste helft werd afge sloten zonder doelpunten. Na de pauze was de thuisclub heer soleert langs de Terneuzenaren Dennis foto Peter Nicolai en meester. Piet de Graaff bracht de Brabanders aan de leiding. Hal verwege de tweede helft zorgde Bart Vane voor 2-0 en met zijn tweede treffer van de avond be paalde De Graaff de eindstand op 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 53