Remy Vasseur gaat voor het podium Elve naar basketbalschool sport 135 Gezondheidsplein moet drempel wegnemen faetffófaf ftwve- Senïor Games 2009 TRIATLON ALMERE Drie Zeeuwen komen in actie PORTS TALENT COACHINO o° woensdag 26 augustus 2009 Tanja Latré: „We vinden dat vijftigplussers hun levenskwaliteit kunnen ver beteren. foto Hans Puik Ws door René van Stee door Marco Puik AALST - Wie zijn gezondheid wil laten testen, kan volgende maand terecht in Goes. Tijdens de Senior Games zal aan de voorzijde van Sportpunt Zeeland een gezond heidsplein worden ingericht, waar iedereen een medische check kan ondergaan. De organisatie van de Senior Ga mes nam eind juli alvast een voor proefje op datgene wat in de twee de week van september in Zee land staat te gebeuren. Samen met een groep vrijwilligers reisde de top, van de spelen voor vijftigplus- Zeeland The Netherlands sers af naar Aalst, waar tijdens het jaarlijkse wielercriterium een ge zondheidsdorp was uitgezet. In Oost-Vlaanderen bleek de animo onder de toeschouwers groot. De opzet van het 'dorp' had iets weg van een markt. In plaats van naar groente of fruit waren de bezoe kers echter op zoek naar informa tie over hun eigen gezondheid. Het plein is een samenwerking tus sen The Healthy Move en Mensa- na, twee Belgische organisaties. Mensana heeft als voornaamste doel het aanbieden van een sport- evaluatiecentrum. Er wordt op een wetenschappelijk onderbouwde manier medisch advies verleend aan iedereen die met sport te ma ken heeft. The Healthy Move kaart met haar gezondheidsdorpen enke le belangrijke gezondheidsthema's aan. Het uitgangspunt daarbij is dat een gezonde levensstijl en be wegen cruciaal zijn in het voorko men en het behandelen van wel vaartsziektes. „Wij proberen mensen gevoelig te maken voor verschillende zaken rond gezondheid in hun leven", legt Tanja Latré namens Mensana uit. Wat kunnen de mensen straks in Goes verwachten? „Iedereen krijgt bij binnenkomst een vragen lijst voorgeschoteld. Aan de hand daarvan kunnen verschillende tes ten doorlopen worden. We bieden onder meer beweeg- en bloed- druktesten aan en er wordt advies gegeven over voeding en bewegen. De reden waarom we dit allemaal doen is dat de drempel naar de arts soms te groot is om informa tie op te vragen. Zo'n dorp in de straat kan mensen perfect bewust maken van het belang van gezond heid. Veel mensen zijn geïnteres seerd in aspecten als bloeddruk, bewegen en goede voeding. Het ge zondheidsdorp helpt de man van de straat om hierover informatie in te winnen." Na afloop van de testen krijgt ie dereen een individueel advies aan geboden. Latré noemt de samen werking met de Senior Games voor beide partijen heel belang rijk. „We vinden dat vijftigplussers hun levenskwaliteit kunnen verbe teren en daarmee hun levensduur verlengen. Er is dus sprake van een samenvallende interesse, pe organisatie van de Senior Games hecht er veel belang aan dat ieder een de testen gratis kan afnemen. Ze zijn dus niet alleen bedoeld voor de sporters, maar ook voor andere belangstellenden." De seniorenspelen zijn niet het eerste grote evenement waar Men sana bij aanwezig is. „We staan dik wijls met onze trailer bij sportwed strijden. In België waren we ook te vinden bij de zesdaagse van Has selt bijvoorbeeld. Dat er in Goes een volledig 'dorp' wordt gereali seerd mag uniek worden ge noemd." VUSSINGEN - Van de drié Zeeuwen die zaterdag aan de start verschij nen van de UPC Holland Triatlon in Almere gooit Remy Vasseur nor maal gesproken de hoogste ogen. De 28-jarige Vlissinger verkeert naar eigen zeggen in een vorm die hem op de nationale titelstrijd in de kop van de klassement op de klassieke lange afstand moet breng en. „Ik ben er in elk geval helemaal klaar voor. Alleen pech of blessu res kunnen nog roet in het eten gooien. Dit betekent natuurlijk niet dat ik eventjes Nederlands kampioen zal worden. Aan de an dere kant zou een podiumplaats niet eens onlogisch zijn", klinkt het zelfverzekerd. Vasseur, wiens beste jaren nog moeten komen, baseert zijn opti mistische verwachtingen op zijn prestaties van dit jaar. Zo waren er onder meer eerste plaatsen in Krui- ningen (kwart triatlon) en Leider dorp (halve triatlon). Bovendien was de Vlissingse zwemonderwij zer met een zesde plaats in de drie kwart triatlon van Stein de tweede Nederlander. „Daarnaast was ik vo rig jaar op het WK in Almere ook de tweede Nederlander. En op het NK zou ik een jaar eerder zonder materiaalpech aan mijn fiets op de klassieke afstand veel hoger zijn geëindigd in het totaalklassement. Toen was ik met een negende plaats toch nog de zevende Neder lander", vertelt Vasseur, wiens zwaarste concurrenten vermoede lijk Jerzy Kasemier (Groningen), Martijn Boot (Almere) en Rob Ste- gink (Holten) zullen zijn. De win naar finisht naar verwachting na dik acht uur. Robin Vogel, uitkomend in de cate gorie H40, waagt zich in Almere voor de eerste keer aan de beproe ving van 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en tot slot de marathon. De 39-jarige Vlissinger, inmiddels een trainingsmaat van Vasseur, mikt op een tijd tussen de elf en twaalf uur. Over de drie kwart triatlon in Stein deed .hij on langs 7 uur en 29 minuten. „Het grote verschil met Almere is uiter aard dat de afstanden er langer zijn. In Stein is het dan weer heu velachtiger. Daardoor is de presta tie die ik in Almere moet leveren ongeveer vergelijkbaar met die in Stein", zegt Vogel. Hij hoopt dat hij op het NK ook kan genieten van de ambiance. „Dan moet het natuurlijk wel een beetje lopen. - Anders wordt het een martelgang. Maar daar laat ik me niet door af schrikken. Ik zal tot het uiterste gaan om de finish te halen." Sjaak Sinke is de nestor van het ge zelschap. De 67-jarige inwoner van Koudekerke gaat op voor zijn der tiende NK. Reeds achttien keer stond hij aan de start. Zowel in 2007 als 2008 moest hij uitstap pen. „Maar ik sta er nu veel beter voor. Vijf weken geleden was ik nog niet zo optimistisch, maar het langzaamaan groeit het vertrou- v wen in een goede afloop." Sinke doet mee in de categorie H65. Hij mikt op een tijd tussen de veertien en vijftien uur. Als hij zijn missie volbrengt, komt hij in zijn klasse waarschijnlijk op het podium terecht. Wanneer hij stopt met zijn favoriete sport, weet Sinke niet. „Zo lang ik me goed voel, ga ik door. En eigenlijk wil ik graag vijftien keer finishen in Almere. Dan ontvang je een spe- ciale herinneringsplak." Triatleet Remy Vasseur verkeert in een vorm die hem op het podium van het NK moet brengen, foto Willem Mieras TERNEUZEN - Stephanie Elve uit Terneuzen gaat naar de basketbal- school in Amsterdam. Het acht tienjarige basketbaltalent maakt deel uit van een groep van zestien jeugdspeelsters, die de kans krij gen om zich via de eerste basket balschool in Nederland verder te ontwikkelen. De basketbalsters gaan onder de er varen nationale jeugdtrainer Remy de Wit achttien uur per week trai nen in het centrum van Topsport en Onderwijs Amsterdam. Na een half jaar gaat de selectie ook wed strijden spelen. Tijdens het sei zoen traint Stephanie Elve één keer bij haar club Meetjesland Kap rijke (B) en speelt ze in de week einden wedstrijden in de Bel gische competitie. Het merendeel van de groep jonge basketbalsters, waartoe de Terneuzense behoort, wordt ondergebracht in een stu dentenhuis in Amsterdam. Met de opleiding van basketbaltalenten zit het overigens wel goed, want dit jaar pakte Nederland drie Euro pese titels bij de jeugd, waarvan twee bij de jongens en meisjes tot twintig jaar en een met de meisjes tot zestien jaar. Stephanie Elve maakte dit jaar deel uit van de na tionale selectie tot achttien jaar. De start van de basketbalschool is maandag 31 augustus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51