41 binnenland 'Opslag stoffen vaak onveilig' 'Jeugd drinkt niet minder als kroeg eerder sluit' Onderzoek strandfeest naar Den Haag BRANDGEVAAR Onderzoek Vrom-Inspectie peter van straaten Meisje met piercing raakt vast in zwembad Noodklok over snelle groei wereldbevolking Primeur voor VU met gehooroperatie baby Gedetineerden krijgen hulp bij zoeken baan Klink wacht met waarschuwing drank Beheerder rechtse website vrijuit Brand blussen door een muur heen woensdag 26 augustus 2009 De brandveiligheid bij de op slag van gevaarlijke stoffen is vaak onvoldoende. Bij het overgrote deel van 58 onderzochte locaties was vol gens de inspectie iets mis. De schuld zou ook bij gemeen ten en provincies liggen. DEN HAAG - De brandveiligheid bij de opslag van verpakte, gevaarlijke stoffen laat vaak te wensen over. Dat concludeert de Vrom-Inspec tie uit een onderzoek naar de op slaglocaties van tal van chemische producten. Het gaat onder meer om bestrij dingsmiddelen, afvalstoffen, ver ven en lakken. „Het gaat op vele vlakken mis", stelde de inspectie gisteren. De dienst nam een kijkje bij 58 opslag locaties, bij bedrijven die meer dan 10.000 kilogram gevaarlijke stoffen opgeslagen hebben en waar de hoogste beschermingsei- sen gelden. Zij moeten niet alleen beschikken over een automatische brandblusinstallatie. Ook onder houd en periodieke inspecties moeten goed zijn geregeld en wor den uitgevoerd door een gespeciali seerd bedrijf Bij het overgrote deel van de on derzochte locaties was de milieu vergunning onvoldoende. Een in spectierapport voor de ingebruik name van de opslag bleek te ont breken. Ook de periodieke inspec ties nadien 'zijn regelmatig onder de maat'. Provincies en gemeenten krijgen een veeg uit de pan. Zij gaan over het toezicht op naleving van ver gunningseisen, maar zij controle ren onvoldoende en treden te wei nig op. Zo bleken zes locaties in ge bruik terwijl de brandveiligheidsin stallatie was afgekeurd, zonder dat was opgetreden door de overheid. De inspectie trof bij veertien loca ties onveilige situaties aan. HOORN - Jongeren gaan niet min der drinken, als de sluitingstijden in de horeca worden vervroegd. Zij gaan dan naar andere plaatsen waar zij drank kunnen kopen, of gaan thuis door met drinken. Dat blijkt uit een onderzoek van Ko ninklijke Horeca Nederland in West-Friesland. Ruim de helft van de jongeren in die regio zegt het drankgebruik niet te temperen, als de cafés eerder sluiten. Bijna de helft van de jongeren zegt eerder naar de kroeg te zullen gaan en bijna een kwart zegt op een ande re locatie te gaan stappen. DEN HAAG - Het onderzoek naar de ongeregeldheden tijdens het strandfeest in Hoek van Holland afgelopen zaterdag is overgedragen aan het Openbaar Ministerie in Den Haag. Hoofdofficier van justi tie Henk Korvinus van het OM in Rotterdam, dat het onderzoek aan vankelijk leidde, heeft daartoe gis termiddag besloten. Hierdoor wordt de 'onafhankelijkheid van het onderzoek buiten iedere twij fel gesteld', is het argument. „Het gaat om Rotterdamse politie agenten die tijdens het feest zijn ingezet. Dan is het beter om iedere twijfel over de onafhankelijkheid van het onderzoek voor te zijn", al dus een woordvoerster van het OM. Volgens haar is'er geen speci fieke aanleiding voor het besluit. Zo is er bijvoorbeeld nog geen dui delijkheid over de herkomst van de kogel in het lichaam van de 19-jarige Robby van der Leeden, die zaterdag aan de gevolgen van een schotwond overleed. Onder zoek moet uitwijzen of het om po- litiemunitie ging of een kogel uit een ander wapen. Veertig recher cheurs van de Rijksrecherche en de politie Haaglanden werken aan het onderzoek. Het houdt zich on der meer bezig met het verhoren van tachtig agenten die bij het strandfeest aanwezig waren. Vrienden van Van der Leeden hou den vandaag in Rotterdam een stil le tocht. |fc KAM WET TOCH PR. ALMELO Een 15-jarige meisje heeft maandag anderhalf uur lang vastgezeten in zwembad Het Sportpark in Alme lo. Haar navelpiercing kwam vast te zitten in een rooster in een wand van het zwembad, aldus di recteur Erik Busscher gisteren. Het meisje kon pas worden bevrijd, na dat het waterpeil werd verlaagd en het rooster er werd uitgewrikt DEN HAAG De omvang van de bevolking in de armste landen van de wereld groeit de komende veertig jaar ex treem en dat leidt tot enorme pro blemen. Dat betoogt de Adviesraad Internationale Vraagstukken. Vol gens schattingen groeit de bevol king van bijna 7 miljard nu naar meer dan 9 miljard in 2050. In de 29 armste landen verdubbelt of ver drievoudigt de bevolking zich. AMSTERDAM Het VU medisch centrum in Am sterdam heeft met succes een vier maanden oude baby geopereerd aan beide oren. Artsen plaatsten implantaten waarmee het dove jon getje opnieuw kan horen. Het is wereldwijd voor het eerst dat zo'n ingreep bij zo'n jong kind gebeur de. Normaal gesproken gebeurt dat pas als kinderen een jaar oud zijn. DEN HAAG Het ministerie van Justitie en UWV Werkbedrijf helpen in het he le land gedetineerden aan een baan. Een proef in de gevangenis van Lelystad is dermate succesvol, dat in zes andere gevangenissen nog dit jaar wordt begonnen met het aanbieden van opleidingen, trainingen en beroepskeuzetests aan gevangenen. Volgend jaar vol gen alle andere inrichtingen. DEN HAAG De waarschuwing op drankflessen dat alcohol gevaarlijk kan zijn voor de gezondheid, komt er in Neder land pas als vaststaat dat dit ook echt helpt. Nu is nog niet duidelijk of bijvoor beeld zwangere vrouwen door de waarschuwende teksten of plaatjes de drank laten staan. Daarom wil het kabinet ze nog niet invoeren. DEN HAAG De beheerder van de extreemrecht se site Landstorm-records, waarop bezoekers nazipropaganda konden bestellen,, gaat vrijuit. Het Open baar Ministerie kon niet achterha len wie eigenaar is. Op de site werd een computerspel aangebo den waarin een nazi zoveel moge lijk Joden vermoordt. Het vermoe den was dat het extreemrechtse Blood Honour achter de site zat. ROTTERDAM - De brandweer van Rotterdam-Rijnmond demonstreert het Cobra-brandblussysteem, waarmee door nen wanden heen een brand kan worden bestreden. Daardoor kunnen brandweerlieden de temperatuur in een voordat zij die zelf hoeven te betreden. Rotterdam-Rijnmond beschikt als eerste in Nederland over dit systeem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 4