zeeland 125 'Aanbesteding onzorgvuldig' 'Prima dat Balkenende luistert naar Zeeuwse protesten' Fietsveeractivist vecht ophoging veerplein aan www.interieur-paauwe.nl woensdag 26 augustus 2009 BESCHULDIGINGEN Bureau noemt toewijzing Verhalenproject Terneuzen doorgestoken kaart agenda door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De openbare aanbe steding van het 'Verhalenproject, thematisering van de kleine ker nen' van de gemeente Terneuzen was 'onzorgvuldig, zo niet doorge stoken kaart'. Dat beweert het ad viesbureau Futureconsult in een brief aan de gemeenteraad. Het bureau is één van de negen be drijven die een aanbieding hebben gedaan. De opdracht is gegund aan Hilversum Bestproducties, dat voor de gemeente al eerder een pi- lotproject voor Zuiddorpe had uit gevoerd, waarbij toeristische infor matie via de mobiele telefoon kan worden aangevraagd. Dat hoorden de andere kandida ten pas later. „Eén van de aanbied ende bedrijven was reeds betrok ken bij een soortgelijk project en had dus een informatievoorsprong op de overige aanbieders", betoogt directeur J. Nekkers van Futurecon sult. Zijn conclusie luidt dat de aanbesteding 'onzorgvuldig, zo niet doorgestoken kaart' was. Aan de vereisten van 'transparantie' en 'gelijke kansen' die voor een open bare aanbesteding gelden is vol gens hem niet voldaan. „Door de onzorgvuldige procedu re is ook de gemeente Terneuzen ernstig benadeeld", vindt Nekkers. Als aan de eisen van een eerlijke aanbesteding was voldaan, hadden andere bedrijven volgens hem kun nen voortborduren op de resulta ten van het pilotproject en had den ze een goedkopere offerte kun nen uitbrengen. „Wij denken dat dit project daardoor de helft goed koper zou zijn uitgevoerd." Omdat Futureconsult zich op het verkeerde been gezet voelt, heeft het bedrijf een rekening bij het col lege van B en W ingediend voor de gemaakte kosten. Het college door Sheila van Doorsselaer PERKPOLDER - De voorvechter van een fiets-voetveer bij Perkpolder, Hulstenaar Albert Broekmans, maakt bij de Raad van State be zwaar tegen de geplande ophoging van het veerplein van Perkpolder. Broekmans wil dat in de haven van Perkpolder de mogelijkheid blijft dat er (in de toekomst) een fiets-voetveer kan aanmeren. Hij wil dan ook niet dat in de voorma lige veerhaven een jachthaven wordt aangelegd, onderdeel van woon- en recreatieproject Plan PeFkpolder. „De ophoging en het creëren van het terrassenland- schap en de bouw van woningen is niet te scheiden van de omzet ting van de vroegere veerhaven in een jachthaven", schrijft Broek mans. „Toestemming voor het op hogen van het veerplein kan wor den opgevat alsof de jachthaven daarna een vanzelfsprekende zaak is." Broekmans heeft meerdere bezwa ren lopen tegen de naar zijn me ning bedenkelijke wijze waarop de jachthaven van Perkpolder in de plannen is ingepast. Hij wil dan ook dat wordt gewacht met de op hoging van het plein totdat zijn be zwaren zijn afgehandeld. „Worden die erkend, dan heeft de ophoging van het veerplein geen enkele zin." ■■■■■■■■■■«■■■■■■■■MU.iyMJi-MaWIIIIWWJ 'in heeft echter laten weten dat ze die rekening niet betaalt. Vandaar dat Nekkers nu zijn beklag heeft ge daan bij de gemeenteraad. „Het was een Europese aanbeste ding en die hebben we getoetst aan alle voorwaarden", reageert wethouder Adhemar van Waes. „Naar aanleiding van de klacht hebben we met juristen nog eens gekeken of we het goed gedaan hebben. Wij vinden dat we geen fout hebben gemaakt en dus beta len we hun kosten niet. Trouwens als ze sterk stonden hadden ze be roep moeten aantekenen. Dat heb ben ze niet gedaan." AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, fietsclub; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten en spelletjes, sjoelen, nordic walking; Trefpunt, 13.00 uur; Kaarten, biljarten, handwerken; De Boemerang, 19.00 uur: Line dansen; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Kaarten, soos, rummikub; CADZAND Hervormde kerk, 20.00 uur: Zomera vondconcert aan zee; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: KBO kaarten, bil jarten en sjoelen, ANBO koersbal; Zestigvoetkreek, 13.30 uur: Viswed strijd en barbecue; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Biljarten, handwer ken; HOEK De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljarten; 14.00 uur: Koersbal; 19.00 uur: Biljarten, bridge; HULST De Lieve, 9.00 en 13.00 uur: Biljarten; 14.00 uur: Viva la Musica; De Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwer ken; 10.00 uur: Internet café; 13.30 uur: Meer bewegen voor ouderen; 14.00 uur: zomerfestijn bij tuinhuis; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Meer bewe gen voor ouderen; KOEWACHT De Lange Akkers, 13.30 uur: Kaarten; OSSENISSE Hof ter Nesse, 20.00 uur: Country line dance; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Bieden, jo keren, rummicub; SAS VAN GENT De Regenboog, 14.00 uur: Kaarten; St.Albert, 13.00 uur: Vrij biljarten, diver se handwerktechnieken; SINT - JANSTEEN De Warande, 13.00 uur: Biljarten, jeu de boules; 13.30 uur: Schieting; 19.00 uur: Country dance; TERNEUZEN De Veste, 10.00 uur: Volksdansen; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Soos; De Kameleon, 15.00 uur: Meetpoint; 19.30: Meetpoint vanaf 16 jaar; VOGELWAARDE Wijksteunpunt, 14.00 uur: Ouderen- soos; ZAAMSLAG Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal. door Harmen van der Werf AARDENBURC - Pissig was hij, akker bouwer Rinco de Koeijer uit Aar denburg, Hij luisterde begin deze week naar D66-Kamerlid Boris van der Ham op de radio. Van der Ham viel premier Balkenende hard aan. Balkenende had zich, volgens de D66'er, niet moeten bemoeien met de Westerschelde. Balkenen de had april dit jaar ontpoldering geblokkeerd. Hij zou te veel heb ben geluisterd naar de protesten in Zeeland en daarmee de nu zo hoog opgelopen ruzie met Vlaan deren hebben veroorzaakt. De Koe ijer, voorzitter van de West- Zeeuws-Vlaamse afdeling van land bouworganisatie ZLTO, reageerde direct op Van der Ham, met een uitgebreide e-mail. De Koeijer, die ook (rustend) CDA-lid is, spaart Balkenende niet in zijn reactie. Balkenende heeft ook in de ogen van De Koeijer 'ge blunderd' en wel door eind 2005 de Scheldeverdragen te onderteke nen. „Aan de verdieping van de Westerschelde had nooit ontpolde ring van 600 hectare landbouw grond gekoppeld mogen worden", stelt De Koeijer. „Dat is stom ge weest." In 2005 zag de wereld er nog an ders uit. Aan ontpolderen leek niet te ontkomen. Zelfs de geweste lijke ZLTO stemde - onder protest - in met financiële compensatie voor ontpoldering. Er zou een Iandbouwstimuleringsfonds ko men van dertien miljoen euro. „Maar iedereen had buitenom het Zeeuwse sentiment gerekend", kijkt De Koeijer terug, „dat je geen goede polders aan de zee terug geeft. Terwijl jaar in, jaar uit voor natuurontwikkeling al nieuwe claims zijn gelegd. Alleen in de ge meente Sluis praat je al over 1500 hectare voor de ecologisch hoofd structuur (ehs). En daarom vind ik het prima dat Balkenende over ontpoldering op z'n schreden is te ruggekeerd. Nu nog Kamerleden als Van der Ham. Landbouw hoort geen sluitpost te zijn van koehan del tussen Den Haag en Antwer pen." Rinco de Koeijer woont vlakbij natuurproject Sophiapolder. foto Peter Nicolai Vc\assteR- Se\ua, Ontdek welke meubelen in de opruimingscollectie zijn op: Vraag naar de uoorwaarden in de winkel. 7uicl\Neé20' Xonnemaire 401318 Classic Ntt'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 49