221 zeeland Nieuwvliet-Groede aan Nieuw zand Clavis pakt overlast door huurders in deel binnenstad Terneuzen aan Sluis ziet geen parkeerprobleem meer aan boulevard Cadzand-Bad Open avond dVüqs Duif zorgt voor opschudding in Korte Kerkstraat almanak Trui Onzekerheid over derde Scheldepop Op excursie in nachtvlindernacht woensdag 26 augustus 2009 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Woonstichting Clavis pakt de toenemende overlast door huurders aan in een gedeelte van Terneuzen. Het gaat om het wijkje dat wordt omsloten door de Tho- lensstraat, Donze Visserstraat en de Jozinastraat. Aanleiding zijn de aanhoudende klachten van bewo ners over geluidsoverlast, drugsge bruik en vervuiling. Vorig jaar constateerde Clavis al in een waarschuwende brief dat be woners het niet zou nauw namen met het gebruik en onderhoud van hun woning, de tuin of de openbare orde. Dat had even ef fect, maar de overlast is inmiddels weer terug. „Samen met de politie zullen -wij de komende maanden extra aandacht aan uw buurt beste den en zullen wij tegen de overlast veroorzakers passende maatre- gleen nemen", schrijft manager wonen van Clavis, William Dircken, aan de bewoners. De mensen worden opgeroepen alle soorten overlast die ze ervaren te noteren en dat dagboek tweeweke lijks naar Clavis te sturen *of af te geven. „Want om op te kunnen tre den is het belangrijk een goed dos sier op te bouwen", zegt Dircken. Bewoner Levien Basting heeft er weinig vertrouwen in dat de over last daadwerkelijk wordt opgelost. „We hebben de afgelopen tijd al vijf keer de politie gebeld, maar die komt gewoon niet. Dan denk ik, dan moet je ook geen afspraken willen maken om op te treden." DEN HAAG - Van een gevreesd te kort aan parkeerplaatsen op Boule vard de Wielingen in Cad zand-Bad is volgens de gemeente Sluis geen sprake meer, zei een ge meentewoordvoerder gisteren bij de Raad van State (RvS). Die behandelde de bezwaren van Discotheek Joy en een aantal strandpaviljoens tegen het plan om 140 appartementen op de 200 plaatsen tellende parkeerplaats aan de boulevard te bouwen. De bezwaarmakers vrezen een tekort aan parkeerplaatsen, omdat de ge meente Sluis te weinig vervangen de parkeerplekken zou hebben in gepland. Intussen heeft Sluis on der druk van het grote aantal be zwaren het aantal appartementen Vanavond 18.00-21.00 uur. Grijp je laatste kans en schrijf je in voor een deeltijdstudie. naar 131 teruggebracht en de zoge noemde parkeernorm van 1,2 plaat sen per appartement verhoogd naar 1,5. Dat betekent dat onder het gebouw een parkeergarage met 240 plaatsen komt, waarvan 160 voor de bewoners en 80 vrije plaat sen. 'Dat betekent dat de gemeen te nog ruimte moet vinden voor 120 plaatsen elders. En dat gaat ze ker gebeuren,' zei de woordvoer der. Met die aanpassing lijkt de erg ste kou uit de lucht, daar de be zwaarmakers niet op de rechtszit ting aanwezig waren. De RvS gaat onderzoeken of de vrijstelling voor het gebouw door de beugel kan. Zo ja, dan is de weg vrij voor een bouwvergunning. Uitspraak over enkele weken. deeltijd.avans.nl TERNEUZEN - Een duifje heeft giste ren rond het middaguur voor de nodige opschudding gezorgd in de Korte Kerkstraat in Terneuzen. De vogel was na een mislukte landing drie hoog klem komen te zitten tussen een glazen ballustrade en de deur van een woning. De bewo ners waren niet thuis. Omstanders seinden de hulpdiensten in, waar na de brandweer met een ladder wagen uitrukte. Ook de politie en de dierenambulance kwamen ter plaatse. Met behulp van de ladder wagen en onder het toeziend oog van een toenemend aantal omstan ders kon de vogel uit zijn benarde positie worden bevrijd. De duif mankeerde verder niets. Een Goese oma had geen idee wat ze haar kleinzoon voor zijn zesde ver jaardag moest geven. De jongen heeft al zoveel speelgoed. Zodoende riep ze de hulp van haar dochter in. „Weet je nog iets voor hem", vroeg ze. „PJffl, niet echt", was het antwoord. „Geef hem maar een leuke trui of zo. Die kan hij nog wel gebruiken voor komende winter." Zo gezegd, zo gedaan. Oma trok de stad in en kwam zelfs terug met twee truien. Ze was er nogal tevre den mee en gaf het pakje vol enthou siasme aan de jarige job. 'Zijn ze niet mooi?', vroeg mama, na dat zoonlief Sebastiaan de kleding stukken in rap tempo uit de cadeau- verpakking had gehaald. „Ja, ze zijn best leuk", antwoordde het ventje met een enigszins teleurge stelde blik op zijn gezicht. „Maar wanneer krijg ik nou mijn echte ca deautje, oma?" De West-Zeeuws-Vlaamse kust krijgt de komende ja ren circa vijf miljoen kuub nieuw zand, te beginnen met Nieuwvliet-Groede. door Frank van Cooten Wie volgende zomer weer vakantie viert aan de Noordzee kust zal het huidige strand bij Nieuwvliet en Groede niet herkennen. Over een lengte van drie kilome ter, tussen het Kruishoofd (Nieuw vliet) en 't Killetje bij Nieuwe Sluis (Breskens), is het strand dan drie meter hoger, zijn de duinen zestig meter breder, zijn de achttien rijen paalhoofden gedeeltelijk ver dwenen onder het zand en zijn de strandpaviljoens Carrousel, Toko Loco en Beach House ook zestig meter zeewaarts verplaatst. Deze grootschalige operatie is het eerste onderdeel van het project Zwakke Schakel West-Zeeuws- Vlaanderen. De klimaatverande ring zorgt voor hogere waterstan den en zwaardere golven. Het strand gaat kopje onder. Dat is al op diverse plekken aan de kust te zien. Het ministerie van Verkeer en Wa terstaat besloot daarom de Neder landse kust op verschillende plaat sen te versterken. In West- Zeeuws-Vlaanderen gaat het om een investering van 170 miljoen eu ro. Het totale project loopt van 2009 tot en met 2015. „Binnen de ze periode kunnen we met ver schillende deelprojecten schuiven, maar de einddatum 1 januari 2015 is de keiharde voorwaarde van het Rijk voor de financiering", zegt Michiel Pouwer van het Water schap Zeeuws-Vlaanderen. Het wa terschap voert de klus uit. Pouwer is projectleider. Het waterschap heeft er een dik jaar aan voorbereidingstijd op zit ten. Het projectbureau, het zenuw centrum, opende vorig jaar okto ber op het Veerplein in Breskens de deuren. In dit kantoor is alle in formatie te vinden over de aanpak van de kust en vinden ook infor matiebijeenkomsten plaats. Zoals vandaag. Om 15.00 en om 19.00 uur is er een inloopsessie over Nieuwvliet-Groede. Deze klus start volgende maand. www.pzc.nl Tip? redactie@pzc.nl IN ZEELAND Op de website de komende maan den uitgebreid aandacht voor de kust- versterking in Zeeuws-Vlaanderen. MEEST GELEZEN Bus schampt vrouw met spiegel Buurt verrast door moord Terneuzen Zwemmers staan voor gesloten bad STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Voor waterschap-collega Adrie Pro voost, projectmanager en hoofd af deling waterkeringen, is de start met 'Nieuwvliet-Groede' logisch. „Dit jaar is de reguliere uitvoering van de zandsuppleties. Dit project onderdeel bestaat alleen uit het aanbrengen van nieuw zand en verbreding van de duinen. Logisch dat we dit koppelen aan de supple ties en dus hier beginnen." Vanwege de zeewaartse kustver- sterking (de duinen worden zestig meter breder richting de zee) wa ren ook geen grondaankopen no dig, zoals dat wel het geval is bij het recreatie- en natuurproject Wa- terdunen. Daar wordt de kust land waarts versterkt. Provoost laat voor Nieuwvliet- Groede ook de natuur spreken. „De duinen zijn de afgelopen ja ren door stuiven naar voren rich ting de zee aangegroeid. Kennelijk geeft de natuur dus aan dat we zee waarts moeten gaan." De binnendijkse duintjes, zoals de Groedse Duintjes, blijven onge schonden. Delen van het nieuwe duinlandschap worden vanaf de strandzijde afgeschermd om te voorkomen dat toeristen massaal in de duinen gaan liggen. Het deel bij de Groedse Duintjes en de Cle- temspolder wordt beschermd ge bied, waar de natuur vrij spel heeft. Over de volledige lengte van drie kilometer komt een onder- houdspad, dat tevens dient als fietspad en als calamiteitenweg voor de hulpdiensten. Het huidige schelpenpaadje blijft intact. Het waterschap kiest er nu niet voor het onderhoudspad exclusief te bestemmen als fietspad en het schelpenpad als wandelroute. Kustversterking Waterschap Zeeuws-Vlaanderen heeft de kustversterking geknipt in vijf deelprojecten; Cadzand-Bad, Herdijkte Zwarte Polder, Nieuw vliet-Groede, Waterdunen en Bres kens. Aanpak van de zwakke schakels is noodzakelijk door de klimaatveran dering. De kustversterking start volgende maand bij Nieuwvliet en Groede. De Zeeuws-Vlaamse kust voldoet in 2015 weer aan de wettelijke vei ligheidseisen. TERNEUZEN - De organisatie van Scheldepop is met meerdere par tijen in onderhandeling over het voortbestaan van het evenement. De bezoekersaantallen van de tweede editie van Scheldepop, half juli in Terneuzen, bleven ver achter bij de verwachtingen. De toekomst van het driedaagse festi val kwam daardoor op losse schroeven te staan. Volgens de or ganisatie wordt met de betrokken partijen bekeken of er toch wel ge noeg draagvlak is voor een groot festival in Zeeuws-Vlaanderen. „Organisatorisch was het een pri ma festival met een breed opgezet programma, alleen de bezoekers aantallen vielen zwaar tegen." Profiel en inrichting kust Nieuwvliet-Groede Twee hopperzuigers van uit voerder Van Oord/Boskalis beginnen op 21 september met de aanvoer van bijna drie mil joen kuub nieuw zand voor het strand en de duinen bij Nieuw vliet-Groede. Het zand komt vanaf een winlocatie 55 kilometer verder op in de Noordzee. Voordat het nieuwe duin wordt aangebracht zijn eerst de trappen (op de dijk aan de zeezijde), bank- clince - De Insectenwerkgroep van De Steltkluut en de Vlinder werkgroep houden aanstaande vrijdagavond een nachtvlinderex cursie. Onder leiding van loop de Bakker en Eddy Taelman kunnen belangstellenden 's avonds mee de Clingse Bossen in om met een lichtval en smeer nachtvlinders vangen, te benoemen en hopelijk voor Zeeland nieuwe soorten te ontdekken. De excursie begint om 20 uur achter Interjute (Kapel straat). Er zijn twee terugtochten; om 22.30 uur en rond 01.00 uur. Deelnemers wordt gevraagd een zaklamp en eventueel een klap stoeltje mee te nemen. Vooraf aan melden bij loop de Bakker via 06 10273071 of via jdbakkerGPzee- landnet.nl. Strosieberm - Kruishoofd

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 46