voor Hoek sport 137 Alleen wondertje kan CPC naar tweede ronde bekertoernooi helpen Tweede zege Zeelandia Middelburg Dauwendaele al zeker van de tweede ronde Eerste plaats Schweertman Sander Stiegelis woensdag 26 augustus 2009 door Jack Begijn HOEK - Zaterdaghoofdklasser Hoek heeft veel aanvallers in de selectie, maar aan scorend vermogen ont breekt het de ploeg van trainer Paul Telussa. In het bekerduel gisteravond tegen Vlissingen kwam het gemis hier aan pijnlijk naar boven. Daar waar de thuisploeg faalde in de afwer king was Vlissingen doeltreffend. Verrassend won de formatie van trainer Ruud Pennings met 2-1. „We missen teveel kansen", ver zuchtte Paul Telussa na afloop. „In de eerste helft hadden we afstand moeten nemen en na de gelijkma ker had Hoessein Bouzambou de 2-1 op zijn slof Door een penalty van Vlissingen kwamen we op ach terstand. Dan loop je achter de fei ten aan." Voor Hoek is er daarom nog veel werk aan de winkel. Ver dedigend lijkt het steeds beter te gaan lopen. Aanvaller Ferry Alfons lijkt zich te schikken in zijn rol centraal achter in. Tegen Vlissingen maakte hij een solide indruk. Hoek is overi gens in gesprek met Michel Koné. Hij verliet vorig jaar Hoek wegens een verhuizing, maar zit nog steeds zonder club. Telussa zou hem graag aan zijn selectie toevoe gen. Vlissingen kon in het beker duel tegen Hoek weer beschikken over Jonathan Constancia, Björn Langeveld en Sander Goedegebu- re, die zaterdag in het eerste beker duel tegen Terneuzense Boys nog een schorsing uitzaten. Het scheel de een slok op een borrel. Met hun komst kwam er meer even wicht in de Walcherse ploeg. De eerste twintig minuten waren voor de thuisploeg met een sterke Stijn Mahieu. Via hem liep vrijwel elke aanval. Met een gerichte vrije trap deelde hij de eerste spelden prik uit. Gideon Imagbudu schoot op de paal. Hoek combineerde in één tijd. Vlissingen moest het ant woord schuldig blijven. Na bijna een half uur spelen opende Josi- mar Pattinama de score. Daarna liet Hoek het initiatief aan de be zoekers. Trainer Ruud Pennings van Vlis singen: „Vanaf dat moment lieten we zien over veel voetballend ver mogen te beschikken en konden we het spel van Hoek ontregelen. In het begin speelden we teveel achteruit en kreeg Mahieu teveel ruimte om op te bouwen." Na de rust kantelde de wedstrijd en speelde Jonathan Constancia dieper en ging er meer dreiging van hem uit. Na tien minuten be diende Constancia na een vloeien de aanval Davy van Geersdaele, die doeltreffend afrondde. Bou zambou miste in kansrijke positie alleen voor doel. Na een knappe solo had hij teveel tijd nodig. Het was aan de andere kant andermaal Constancia die het verschil maak te. Randy de Dreu stuurde hem diep. Levien de Veirman kon de aalvlugge aanvaller slechts naar de grond trekken. De penalty werd door Björn Langeveld onberispe lijk ingeschoten. Hoek zette daar na druk, maar kwam niet meer langszij. „Gelukkig is het nog geen competitie", sprak Telussa zichzelf moed in. „We moeten werken aan het creëren van kansen en het af maken daarvan." Hoek-Vlissingen 1-2 (1-0) 27. Josimar Pattinama 1-0, 55. Da vy van Geersdaele 1-1, 72. Björn Langeveld 1 -2 (strafschop). Scheidsrechter: A. van de Ketterij (Goes). Gele kaarten: Lieven De Veirman en Jurgen Landuyt (bei den Hoek) en Rico Witsenburg (VC Vlissingen). Stand poule 2: 1. VC Vlissingen 2-6, 2. Hoek 2-3, 3. Terneuzense Boys 2-1 (1-2), 4. GPC Vlissingen 2-1 (1-4). MIDDELBURG - GPC Vlissingen lijkt uitgeschakeld in de eerste ronde van het bekertoernooi. De ploeg speelde 1-1 bij Terneuzense Boys. Alleen bij een zege in het duel met Vlissingen, zaterdag, heeft de ploeg nog een kansje op de twee de ronde. RCS kreeg een domper tje te verwerken bij Kloetinge. De zondageersteklasser verloor met 2-1. Poule 2. Terneuzense Boys-GPC Vlissingen o-o: De ploegen hiel den elkaar redelijk in evenwicht. Voor de rust had Terneuzense Boys meer balbezit, maar tot echte kansen leidde dit niet. In de twee de helft zette GPC iets meer druk, waardoor de thuisploeg er lastiger uitkwam. „Verdedigend zat het aan beide kanten goed in elkaar", vond trainer Karl Vergouwen van Terneuzense Boys. Hij sprak van een nuttige partij. „In de laatste tien minuten lag het iets meer open, maar bleek geen van beide ploegen in staat om de beslissing te forceren." De zaterdag-eerste klassers Terneuzense Boys en GPC Vlissingen komen elkaar ook nog tegen in de competitie. De kans om verder te geraken in de beker lijkt voor allebei klein, aangezien Terneuzense Boys nog tegen Hoek speelt en GPC in de stadsderby te gen Vlissingen moet aantreden. Poule 5. Kloetinge-RCS 2-1 (2-0). Pas aan het eind van de eerste helft kwam de wedstrijd op gang. Kloetinge kwam op 1-0 toen de RCS-doelman Roy Sallet een schot je van Wouter de Craene door zijn handen liet glippen. Op slag van rust kwam de thuisploeg op 2-0, dankzij een schitterend afstands schot van Etienne Mallie. Hij scoor de vanaf 30 meter. Na de pauze drong RCS aan. Dat resulteerde in de 2-1 van Said Bouzambou. RCS rook de gelijkmaker, kreeg kansen, maar gaf ook ruimte weg. Kloetin ge counterde gevaarlijk, maar wist niet te scoren zodat de eindstand 2-1 werd. Kloetinge heeft zich dankzij de zege vrijwel zeker ge plaatst voor de volgende ronde. RCS moet in de laatste wedstrijd tegen Dinteloord een goed resul taat halen. Uit deze poule gaan de beste twee ploegen verder. Poule 10. Noormannen-Arne- muiden 3-3. De bezoekers waren de hele wedstrijd sterker en kwa men verdiend op een 3-1-voor- sprong. Maar twee treffers van Rik Hengst in de laatste vijf minuten zorgden ervoor dat Noormannen een punt overhield aan het duel met Arnemuiden. Terneuzen-Aardenburg 0-1 (0-1). Niekvan Sprundel 0-1. smmmmmmtmzm MIDDELBURG - Alleen Steen kan Zeelandia Middelburg nog afhou den van de tweede bekerronde. De hoofdstedelingen versloegen gisteravond Arendskerke met 7-2 en hebben zaterdag tegen steen ge noeg aan een gelijkspel. Poule 47. Zeelandia Middel burgss Heer Arendskerke 7-2: De Middelburgers namen vanaf het begin het initiatief en liepen voor de rust uit naar een 4-1-voor- sprong, via treffers van Jesper Da- vidse, Alberto Conde Morgado, Niels van Kortenhoeff en Jeremy van Aalst. Voor Arendskerke scoor de Henri van Gils tegen. In de tweede helft bleef de thuisclub sterker. Davidse scoorde 5-1, Con de Morgado 6-1. Van Gils maakte de 6-2, waarna Davidse met zijn derde treffer de eindstand op 7-2 in het voordeel van Zeelandia Mid delburg bepaalde. Steen-IJzendijke 5-2. Sander van Re- mortele 1 -0, Remy de Bruyn 2-0, Serge Merkx 3-0, Piet van Looy 4-0, Sander van Remortele 5-0, Adri van Hanegem 5-1 (str.), Christian van Vooren 5-2. Poule 50. Nieuwland-Kwaden- damme 5-2: Nieuwland was al in de eerste helft de betere ploeg, maar verzuimde de doelkansen te benutten. Zelfs toen kort na rust bij de stand 1-1 doelman Franse van Kwadendamme met rood werd weggestuurd, kon de thuis ploeg aanvankelijk het verschil niet maken. Pas in de laatste twaalf minuten liep Nieuwland uit van 2-2 naar 5-2.- Michael van der Schoor, André Goedhart en Ri chard Jacobs scoorden. Hontenisse-Schoondijke 5-0. Jeroen Verschuren 1 -0, Tom Rijk 2-0. Jeroen Verschuren 3-0, 4-0 en 5-0. Poule 55. Jong Ambon-MZVC af gelast. Dit duel is verplaatst naar vanavond. Hij wordt gespeeld op kunstgras in de Kruitmolenlaan. Grenswachters-SDO'63 3-2. Rob D'Hont 0-1, Dominique de Koning 0-2, John Acolatze 1-2, Gino Boer 2-2, Gino Boer 3-2. Poule 56. Sluiskil-Walcheren 2-5: Walcheren was een maatje te groot voor Sluiskil. Mark van der Eijk en Bob Maranus zetten Wal cheren voor rust al op een 0-2-voorsprong. Via Paul Bunnik, Fred Compeer en Sjoerd Reijn- houdt liepen de bezoekers zelfs uit naar 0-5. Sjoerd Huisman (1-5) en Mohamed Kilic (2-5) gaven de eindstand voor Sluiskil een draag lijker aanzien. Brouwershaven-Bevelanders 1-1. Cle ment van Sprundel 1-0, Rudy Clement 1-1 (penalty). Domburg-Hoek 2 1-3: De reserves van Hoek hadden in Peter Hame link een trefzekere spits. Hamelink scoorde voor rust twee keer voor de bezoekers. In de tweede helft kwam Hoek 2 op gelukkige wijze aan de 0-3, toen Ruben de Haan via een verdediger scoorde. Vlak voor tijd kon Jos de Nooijer na mens Domburg nog wat tegensco- ren, maar de Hoekse zege kwam niet meer in gevaar. Renesse-WIK'57 1-2. John Berrevoets 1-0, Bram Blakenburg 1-1, Dominique Reijnders 1 -2. KOUDEKERKE - Piëdro Schweert- man staat op de rankinglijst van de Nederlandse squashbond op een gedeelde eerste plaats. De squasher uit Koudekerke deelt de positie met Laurens Jan Anje- ma. Beiden hebben 5630 punten. Het is de eerste keer dat een Zeeuwse squasher zo'n hoge plek inneemt. Eind september komt Schweert man in actie tijdens het wereld- kampioenschap voor landenteams in Denemarken. OORDEGEM - Sander Stiegelis uit Sluiskil heeft zijn rentree gemaakt met twee goede klasseringen. De N eliterenner was een week uit koers met bronchitis. Gisteren werd hij vierde in Oordegem, waar Iljo Keis- se won. In hetzelfde Oordegem werd hij zaterdag derde. MIDDELBURG - FC Dauwendaele is geplaats voor de tweede ronde van het bekertoernooi. De Middelbur gers wonnen ook hun tweede wed strijd. Tegen Kapelle werd het 5-1. !De nummer twee Steenbergen staat al op vier punten achter stand. 1\vee Walcherse derby's ein digden in een gelijkspel. Poule 13. Dauwendaele-Kapelle 5-1: De thuisploeg liet in dit spor tieve duel veel kansen onbenut. Pas in de tweede helft, na een 1-0 ruststand (doelpunt Peter van Gor- sel), nam de ploeg een beslissende afstand. Christian Kiala nam de 2-0 en 3-0 voor zijn rekening, Peter van Gorsel maakte 4-0, waar- na Romano Meerman tegenscoor- de. Alvaro de Keuning maakte de 5-1. Poule 14. Oostkapelle-VCK 2-2: Danny |oosse bracht VCK uit een penalty op voorsprong, maar Ar jen Pattenier schoot Oostkapelle weer langszij: 1-1. Twee minuten la ter bepaalde Richard Louws de ruststand op 2-1. Vlak voor tijd bracht Sander Goedee de 2-2 op het scorebord, hetgeen een terech te eindstand betekende. WHS-Halsteren 0-1 (0-0). Paolo Fortu- nati 0-1. Poule 15. Serooskerke-De Meeu wen 1-1: In een rommelige eerste helft werd niet gescoord. Halverwe ge de tweede helft bracht Arno Melaard Serooskerke op 1-0. Serooskerke miste daarna nog di verse aardige kansen en moest vijf minuten voor tijd toezien hoe Danny Huibregtse zijn ploeg op 1-1 bracht. FC Bergen-Krabbendijke 7-1. Marco de Vos 1 -0, Rick Heijmans 2-0, Ray mond Haast 3-0, Rick Heijmans 4-0, Stefan van Rooijen 5-0, Niels de Haan 6-0, Brian Kruf 7-0, Elco Jansen 7-1 Dauwendaele-middenvelder Gert-Jan van Leiden rukt in het duel met Kapel le op langs de zijlijn. foto Ruben Oreel Poule 17. Colijnsplaatse Boys - Veere 2-4: Veere boekte een ver diende zege. Giacomo Wattel zorg de voor 0-1 en via Silvion Uranie werd het 0-2, Voor rust bracht Michiel van der Weele Colijn te rug in de wedstrijd. Na de pauze werd de aanvalslust van Veere be loond, toen Uranie opnieuw wist te scoren. Sander van Ouwerkerk maakte nog wel 2-3, maar uit een hoekschop werkte Wouter Koster de 2-4 binnen. Zierikzee - Noad'67 3-1. Koen van Dij- ke 0-1, Leon Sinke 1-1, Leon Sinke 2-1, Frank van der Helm 3-1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39