Sublieme proef van Cornelissen PZCI 35 33 Jonge debutante zet dressuurequipe op gouden koers tijdens EK Anjolie Engels start in Kustmarathon Derde ruime zege voor hockeysters Willeboordse loot judoka uit Mongolië Bruggink verblijft in quarantaine Remy Vasseur is in vorm voor triatlon van Almere Tip? sport@pzc.nl door Ciel Hendrix WINDSOR - Met tranen in de ogen zat Henk Koers in het Engelse Windsor op de tribune gistermid dag. Als mede-eigenaar, de andere helft is van de Cornelissens, ge noot hij van de proef van zijn Par- zival. Hij is weliswaar niet onbe vooroordeeld, maar de jury was het roerend met hem eens. Adelinde Cornelissen kreeg onder weg tijdens de Grand Prix op het EK dressuur zelfs enkele 'tienen' voor de verrichtingen. Het hoogst haalbare. Haar eindscore van 80,640 procent was net geen we reldrecord, want in 2006 kwam Anky van Grunsven tijdens de GP in Rotterdam tot 81,333. Maar bij zonder was het wel wat de jonge debutante liet zien met haar ruin. Zó goed, dat enkele neutrale toe schouwers tijdens de proef spon taan begonnen te applaudisseren. Andere ervaren dressuurvolgers ga ven na afloop toe kippenvel te heb ben gehad tijdens de proef Halverwege de landenwedstrijd staat Nederland nu een straatleng te (11,87 procent) voor op de con currentie. Met vandaag nog de twee grote favorieten op de deelne merslijst. Zowel het paard van An ky van Grunsven (Salinero) als dat van Edward Gal (Totilas) moet ziek of kreupel worden, wil het goud de equipe van Sjef lansen vandaag nog ontglippen. Zelfs de strijd om de derde Neder landse startplek in de kür op mu ziek lijkt niet meer interessant te worden. Imke Schellekens-Bartels dacht gistermorgen met haar Sun rise een optie te hebben genomen op die plek (73,150 procent). Maar na de proef van Adelinde Cornelis sen was dat optimisme getemperd. Een verrassing in de Grand Prix Special zit er altijd nog in, maar Schellekens moest ook bekennen: „Ik heb met Sunrise op dit mo ment ongeveer het hoogste moge lijke resultaat behaald." Zelfs Sjef Janssen, die nooit erg uitbundig reageert op de prestaties van zijn pupillen, had een brede grijns op zijn gezicht toen Cornelissen uit de ring kwam. Zijn keuze voor de amazone had hier en daar voor on begrip gezorgd. Parzival was enkele maanden uit Elco van der Geest namens België op WK judo de running door een blessure, ter wijl Hans-Peter Minderhoud hoge scores kreeg van de jury. Maar het enkele weken geleden in Hick- stead getoonde vormbehoud over tuigde Janssen van zijn besluit. En na gisteren kan ook zijn grootste vijand niet meer tornen aan zijn inzicht. ^.Adelinde reed de beste proef van haar leven." De amazone zelf had nog even ge twijfeld maandag, maar gistermid dag, toen ze de ring binnen reed, was dat voorbij. Cornelissen: „Maandag mochten we even de ring in, maar toen wilde Parzival niet zo. Gelukkig mocht ik van morgen (gisteren) ook nog even en toen ging het beter. Zijn vorm is geleidelijk gegroeid. Imke Schellekens-Bartels mocht met Hunter Douglas Sunrise het spits' afbijten voor Nederland gis termorgen. „Ik heb geloot met Adelinde. Het maakte ons niet veel uit wie als eerste de ring in moest." Maar achter die ietwat luchtige houding ging ook wel eni ge spanning schuil. Het was im mers voor de dochter van het dres- suurduo Joep en Tineke Bartels de eerste belangrijke internationale proef sinds de Olympische Spelen van vorig jaar in Hong Kong. Zij begon voorzichtig. „Ik heb iets op zekerheid gereden", gaf ze toe na afloop nabij Windsor Castle, waar iedere vier a vijf minuten een van af Heathrow bij Londen opstij gend vliegtuig de stilte verstoort. Ze was even niet attent bij de 'wis sels om de pas', maar kreeg toch nog de hoogste score van de och tend. Volgens Janssen vormde de score van Schellekens de basis voor de proef van Cornelissen. „Daardoor kon Adelinde op haar gemak aan het werk." Adelinde Cornelissen is dolgelukkig na haar sterke proef op het EK dressuur. Woensdag 26 augustus 2009 foto Robin Utrecht/ANP MIDDELBURG Anjolie Engels krijgt een wildcard voor de Zeeuwse Kustmarathon. De Middelburgse atlete, die in haar jonge jaren uitblonk op de 800 me ter, won deze zomer met over macht het PZC Stratenloopcircuit Sindsdien traint ze langere afstan den. Kort geleden werd ze derde in de halve marathon van Dalfsen in de snelle tijd van 1.25. Ook Michel Schrier start in de Kust marathon. De Vlissinger wil de af stand verkennen. Pas volgend jaar wil hij meedoen om de prijzen. AMSTELVEEN De Nederlandse hockeysters heb ben gisteren ook de derde en laat ste groepswedstrijd op het Euro pees kampioenschap overtuigend gewonnen. Rusland werd in Am stelveen met 9-0 verslagen. Kim Lammers en Maart je Paumen scoorden allebei drie keer. Naomi van As, Wieke Dijkstra en Marilyn Agliotti maakten de overige tref fers. In de halve finales neemt Oranjehet morgen op tegen Spanje. Engeland en Duitsland treffen el kaar in de andere halve eindstrijd. ROTTERDAM Judoka Elisabeth Willeboordse moet het vrijdag in de eerste ronde van het wereldkampioenschap judo opnemen tegen Munkhzaya Tsedevsuren uit Mongolië. Beiden komen uit in de klasse -63 kilo. Ze hebben nooit eerder tegenover el kaar op de mat gestaan. De Middelburgse zit in hetzelfde schemadeel als de Sloveense Urska Zolnir en de Israëlische Alice Schel- singer. De Japanse Yoshie Ueno, de nummer één van de wereld, kan ze pas in de finale treffen. HANNOVER Hannover 96 heeft Arnold Brug gink in quarantaine gezet. In de fa milie van de voormalig PSVer is een geval van Mexicaanse griep ge constateerd, waardoor de Nederlan der tenminste tot en met vandaag niet welkom is bij de nummer acht van de Bundesliga. Bruggink is zelf niet besmet, maar wordt uit voor zorg weggehouden bij de rest van de selectie. Bruggink is al de vierde speler van Hannover in ruim twee weken tijd die vanwege de Mexi caanse griep niet mee mag trainen. MEEST CELEZEN Velden niet bespeelbaar Waarde zorgt voor opstapje om be- kerban te breken STUUR UW TIPS NAAR sport@pzc.nl Video Senior Games zie http://www.pzc.nl/seniorgames/

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33