Een nieuw beeld van Nederland nu zeeland 27 Presa Di Finica Corendon Si surf naar www.corendon.nl of bel naar 023-75106 06 FOTOPROJECT Nieuwe Groeten Uit presenteert zich met tentoonstelling in Middelburg Turkije - Finike ickickit - ismart^ Parkeer Aktie 1 woensdag 26 augustus 2009 Niemand kon er omheen, giste ren op de Markt in Middelburg: een grote, knalrode, opblaasba re koepel waarin het project Nieuwe Groeten Uit zich aan het publiek presenteerde. door Ondine van der Vleuten Zeeland is de laatste provincie die ze aan doen, vertelt project coördinator Ingmar Bruin, terwijl om hem heen technici de laatste hand leggen aan de installatie. De techni ci hebben hun handen vol, want binnen in de tent gaat het er multi mediaal aan toe. Verspreid over de twee verdiepin gen hangen grote projectiescher men. Op één scherm wordt steeds een filmpje herhaald waarin Har- men Siezen de kijker uitlegt wat het project precies inhoudt. Overal staan knalrode zitzakken. De Mid delburgse Maria van den Brüle is net binnengekomen. Ze staan naar de schermen waarop de fo to's geprojecteerd worden die in de verschillende provincies voor het project ingezonden zijn. Het is de bedoeling dat in het voorjaar van 2010 al die foto's samen komt een selectie daarvan in een grote overzichtstentoonstelling in het Nationaal Historisch Museum, als nieuw beeld van Nederland. Op het scherm komen frites etende mensen en te drukke stranden voorbij. „Een nieuw beeld van Ne derland. Nou, dat klopt dan wel", zegt Maria van den Brüle. Een man schiet projectleider Ing mar Bruin aan en vraagt welke cri teria aangelegd zijn bij de fotoselec tie. Bruin legt uit dat anders dan bij gewone fotowedstrijden de ju ry niet vooral naar techniek, uit snede en dergelijke gekeken heeft. „Als in een provincie een bepaald aspect telkens weer opdook, von den we dat dat in de fotokeuze te zien moest zijn. In Friesland wa ren dat bijvoorbeeld koeien. En in Zeeland was het water. Overigens kwamen er heel mooie foto's uit Zeeland. En nee, dat zeg in niet in elke provincie." Uit de vier Zeeuwse foto's die de vakjury uitkoos, kunnen de bezoe kers vandaag één winnaar kiezen. Op de eerste verdieping staan drie stemcomputers, waar zich voortdu rend mensen omheen verdringen. En in een hoekje achterin op de 'begane grond' huist de 'work shop': daar kun je, met een identi teitsbewijs als onderpand, een digi tale camera halen. Stephen Ver burg (19) en Charlotte Nobel (20), allebei afkomstig uit Middelburg maar nu elders studerend, vertrek ken na een korte inleiding fotogra Foto's vanuit allerlei provincies sieren de 'skin' van de opblaasbare koepel waarin Nieuwe Groeten Uit langs alle Nederlandse provincies rondreisde, met Zeeland als sluitstuk. foto Ruben Oreel feren (camerastandpunt, achter grond, vlakverdeling) de stad in. Hun opdracht: het Middelburg van 2009 fotograferen. Liefst met een verrassende invalshoek, dus geen molens en klompen. Er kun nen precies drie foto's op. Na af loop krijgen ze van één foto een print mee, de andere zullen - als Stephen en Charlotte dat willen - uiteindelijk te zien zijn in de grote overzichtstentoonstelling in Am sterdam. Intussen is het in de koepel een voortdurend heen en weer geloop van bezoekers, die rondkijken en stemmen. Om 16 uur wordt de uit slag bekend. En de winnaar is.... Arthur Lavooy met zijn foto van surfers voor een zandzuiger. www.nieuwegroetenuit.nl VLIEGVAKANTIES Finike: de Oranjestad! Finike is een kleine haven plaats, temidden van schitterende sinaasappel plantages, oudheden en het echte Turkse platte landsleven. laat Turkije in pure vorm u doen genieten. Finike kent nog geen massatoerisme en dat is een goede reden om deze Turkse vakan- tieplaats te bezoeken. Het ligt aan een prachtige baai met lange stranden en een nimmer aflatende zachte zeewind. In de omgeving vindt u voornamelijk sinaasappelplantages en oudhe den. Presa Di Finica biedt u: - binnen- en buitenrestaurant, - kinderzwembad met 3 waterglijbanen, - la carte restaurants, - handdoekenservice, - disco, winkels, kapper, dokterservice, - dagelijks antmatieprogramma, - manege met paarden, - fitness ruimte, Turks bad en sauna, - speciale familiekamers tot 6 personen, Corry Donny kids club. 8 dagen nu vanaf vertrek 5 dec 16 jan. 4 t/m 30 september €499 j 19 t/m 31 oktober €399 16 t/m 30 november €379 Boekt u vandaag een reis uit ons totale assortiment met vertrek vanaf Schiphol dan parkeert u slechts voor €2,50 per dag. Deze unieke actie, exclusief voor Corendon klanten, is alleen geldig als u boekt op woensdag 26 augustus en via www.corendon.nl/schiphol

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29