Vlissingen in maritieme sferen zeeland 125 Dancefeest Beachboom gaat door lOLJTf s 5 Afrikaborrel richt zich op positieve kant van mooi continent Meldpunt voor vossenoverlast www.interieur-paauwe.nl woensdag 26 augustus 2009 LOODSEN OP DE SCHELDE Speciale verkeersmaatregelen in binnenstad Het thema van Vlissingen Mari tiem is Loodsen op de Schelde. Het evenement duurt van mor genavond tot en met zondag. In de binnenstad zijn meerdere straten afgesloten. door Maurits Sep VLISSINGEN - Tijdens het evene ment Vlissingen Maritiem worden komend weekeinde speciale ver keersmaatregelen genomen. The ma van het evenement is Loodsen op de Schelde, vanwege het 125-ja rig bestaan van de Nederlandse Loodsensociëteit. Vlissingen Maritiem wordt mor gen geopend met een concert van het Scheldeloodsenkoor en de Ko ninklijke Harmonie Ons Genoe gen in de Sint Jacobskerk om 19.30 uur. Na afloop is op de Oude Markt een Bal Maritiem, met een optreden van Flashback, die mu ziek uit de jaren zestig speelt. Het bal duurt van 22.00 tot 24.00 uur. Van vrijdag tot en met zondag vin den allerlei activiteiten plaats. Zo stelt Rijkswaterstaat het tonnen- magazijn aan de Prins Hendrik- weg open. De Vereniging Winkel centrum Vlissingen organiseert vrijdag een standwerkersconcours en een maritieme markt met tach tig kramen. Vanaf de Buitenhaven (Poseidon- steiger bij het NS-station) zijn di verse vaartochten te maken over de Westerschelde, met moderne gele loodsenvaartuigen, maar ook met een oude Noordzeebotter en een razendsnelle jol. In de Binnen haven ligt een loodskotter. Bezoe kers kunnen pendelen tussen Bui- ten-/Binnenhaven en binnenstad met een boot of een paardentram. In het centrum zijn onder meer muziekoptredens, meezingavon- den op het Dijktheater, demonstra ties van oude ambachten en kin deractiviteiten. Tijdens het evenement gelden spe ciale verkeersmaatregelen op vrij dag en zaterdag van 10.30- tot 00.30 uur en op zondag van 12.30 tot 17.30 uur. De Nieuwendijk, Bel- lamypark (behalve stuk Nieuw- SCHARENDIJKE - Geruchten zijn moeilijk te stoppen, merkte organi sator Joop Alphenaar van dance feest Beachboom de afgelopen da gen. Van allerlei kanten hoorde hij dat zijn feest, op 5 september op het strand bij Scharendijke, niet door zou gaan vanwege de gebeur tenissen op een strandfeest bij Hoek van Holland, afgelopen weekeinde. Daar viel bij rellen een dode. Onzin, zegt Alphenaar. „We heb ben contact gehad met de gemeen te Schouwen-Duiveland en die ziet geen enkele reden om Beach boom te verbieden." Gelukkig maar, want het gaat uitgerekend om de laatste editie van het dance feest. Angst voor eenzelfde scenario als in Hoek van Holland heeft ook Alphenaar niet. „Beachboom is een heel ander soort feest. Het is niet gratis, we hebben andere mu ziek, een dresscode waardoor men sen die er niet thuishoren meteen opvallen, en er is voldoende bewa king." Toch neemt de organistatie extra maatregelen. „Er komen nog meer bewakers en we zetten een metaaldetector neer." www.beachboom.com \m aaR Classic, etc. Ontdek welke meubelen in de opruimingscollectie zijn op: Vraacj naar de uoorwaarden in de winkel. Xu\cMeê,20 IR* straat-Kerkstraat), Spuistraat en de oprit naar de Boulevard de Ruyter worden afgesloten. Op de Boule vard de Ruyter en een deel van de Boulevard Bankert mag het ver keer twee richtingen op. De Oude Markt gaat morgenavond gedeelte lijk dicht tussen 21.30 en 00.30 uur. Voor schepen die meedoen aan het evenement gaat de Dok- brug op 26, 28 en 30 augustus met name in de ochtend open. Wegver keer wordt omgeleid. Verkeersre gelaars geven de route aan. www.vlissingenmaritiem.nl KOEWACHT - Door het inventarise ren van vossenplunderingen in Zeeuws-Vlaanderen hoopt de Wildbeheereenheid (WBE) Koe wacht alsnog een vergunning te krijgen voor het afschieten van vos sen met de lichtbak. De WBE Koewacht heeft daarvoor een e-mailadres in het leven geroe pen. Mensen kunnen via wbekoewacht@zeelandnet.nl mel ding maken van schade aan hobby pluimvee en konijnen. Volgens Paul Prince, secretaris WBE Koe wacht, is het de enige manier om de provincie Zeeland te overtuigen dat de vos bezig is aan een enorme opmars in Zeeuws-Vlaanderen en veel schade aanricht bij met name hobbyboeren. Doorgaans geeft de provincie alleen een vergunning af voor het schieten met behulp van een lichtbak als er sprake is van schade aan landbouwgewassen, of risico's voor de volksgezondheid of in het verkeer. Schade aan parti culieren valt daar niet onder. Oud-Middelburger Aldo Houter man is afgestudeerd aan de Univer siteit van Amsterdam, faculteit Geesteswetenschappen. Houter man, oud-leerling van de CSW in Middelburg en Scheldemond in Vlissingen, heeft aan de UvA het doctoraal/mastersdiploma logica en taalfilosofie behaald. door Selma Osman MIDDELBURG - Jaren was het stil, maar Vlissinger -en Belg- Herman Gevers geeft niet op. Vrijdag houdt hij voor de tweede keer een Afrika borrel in Middelburg. Die is be doeld voor iedereen met een hart voor dit continent. Het wordt een avond zonder bijbe doelingen, belooft Gevers die ook voorzitter is van de vrijwilligersor ganisatie Water voor Afrika. „Je leert nieuwe mensen kennen, praat over Afrika en ieder betaalt zijn eigen borrel." Hij hoopt op een gezellige en spon tane bijeenkomst. „Wil je vakantie foto's laten zien, heb je een pro ject, zoek je een reispartner of een recept voor sprinkhaan: iedereen is welkom." Het idee haalde Gevers uit Enge land. „Daar organiseren dames van de betere stand sociale avon den. In plaats van rond de tupper- ware, komen ze samen rond een goed doel." Als de Afrikaborrel aanslaat, zijn er genoeg ideeën voor een maandelijks vervolg. „Met een henna-avond of mensen die komen praten over de Afri kaanse politiek. Of kooklessen en dan maken we aan het eind van de avond couscous." De Afrikakring Middelburg komt maar niet van de grond, verzucht Gevers. Terwijl er volgens hem toch genoeg interesse moet zijn. „Het verbaast me steeds weer hoe veel mensen naar Afrika gaan. Niet alleen voor vakantie. Ie hebt ook veel eenmansstichtingen, maar die willen meestal geen con tact." Hij betwijfelt of'het spelen van Sint Nicolaas na een vakantie Herman Gevers hoopt dat de Afrikakring Middelburg veel bezoekers trekt. foto Ruben Oreel naar Gambia' wel een goede vorm van ontwikkelingssamenwerking is. „Geef maar eens een kip en een fles wijn aan een dakloze: je doet die mensen een plezier, maar je helpt ze er niet mee vooruit." De Afrikakring kan er in zijn ogen voor zorgen dat mensen samen dingen gaan ondernemen. „Er is zo veel dat je met elkaar kunt doen, maar wat je niet weet.". Zelf raakte Gevers tijdens zijn stu die Ontwikkelingseconomie in Leuven besmet met - wat hij noemt - het 'Afrika-virus'. „Afrika steelt ieders hart. Het is een mooi continent. De mensen zijn er enorm vriendelijk. Ze hebben niks, maar ze lachen altijd." De Afrika-borrel is vrijdag vanaf 17 uur in 'Den baas en zijn madam' aan de Kin derdijk 88 in Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27