een camping dicht bij de zee zitten' R; zeeland23 %kDE VISSER FRUIT Regiotaxi is uitkomst voor ouderenvervoer Alles op de stadscamping doet gedateerd aan DE GOEDKOOPSTE VAN ZEELAND Pitloze druiven 1,00 Bananen 1,00 Paprika 1,50 Radijs 1,00 Sperziebonen 1,00 Spinazie 1,00 Bloemkool 1,00 Open avond Deeltijd woensdag 26 augustus 2009 'De campinggasten zorgen ook voor omzet bij de plaatselijke middenstand.' Bart Koster 'De verhouding tussen prijs en kwaliteit kqmt op de Middelburgse camping niet overeen.' AiexGilbert door Emlle Calon uim dertig jaar gele den bezocht Toos van der Avoort als puber voor de eerste maal Camping Middelburg. Nu is de inwoonster van het Noord-Brabantse Bavel daar weer te vinden, voor het derde achter eenvolgende jaar. De stadscam- ping bevalt haar zeer. „Tien minu ten lopen en je bent middenin de stad. Vrijdagavond lopen we zo naar het concert van Bart Peeters op het Abdijplein." Haar buurman Bart Koster uit Oos terhout is een oude rot als het gaat om Camping Middelburg. Hij staat daar al zeker vijftien jaar en hoopt er volgend jaar weer te staan. Het is echter maar de vraag of de gebo ren Middelburger zijn vrienden en kennissen dan vanaf de camping kan bezoeken. De eigenaar van het terrein, Stichting Hendrick Aver- kamp, heeft het contract met de huidige pachters opgezegd en wil het onroerend goed verkopen aan de hoogste bieder. Koster en Van der Avoort vrezen dat de actie van de stichting het einde betekent voor de camping. En dat vinden ze een slechte zaak voor Middelburg. „Want de cam pinggasten zorgen voor omzet bij de plaatselijke middenstand." Ze wijzen ook naar een caravan van een Duitse buurman, die 'echt huilde' toen hij enkele dagen terug te horen kreeg dat het einde van de camping in zicht is. Die man komt volgens de beide Brabanders al vele, vele jaren naar Middelburg. Samen met zijn vrouw woont hij op een flatje in Essen in het hart van het Duitse Ruhrgebied en is bijna elk vrij moment in Middel burg te vinden. „Waar moet die man straks heen", vragen Koster gen in Middelburg. De combinatie van stad met de stranden op enke le kilometers afstand vindt ze aan genaam. Ze snapt dan ook niet dat die camping wordt opgeheven. Want het bedrijf voorziet volgens haar in een duidelijke behoefte. „Niet iedereen houdt ervan om op een camping dicht bij de zee te zit ten." Haar man stond twintig jaar gele den met zijn ouders ook op de Middelburgse camping. Samen doen ze nu die reis van toen nog eens over en het bevalt, zegt ze, ter wijl ze water tapt aan één van de kranen. 'Het opheffen van de camping heeft flinke gevolgen voor Middelburg.' campinggast Bart Koster en Van der Avoort zich af Andere vaste campinggasten uit Duitsland zijn volgens hen al rond aan het kijken op andere recreatie- bedrijven op Walcheren. Koster: „Die ben je dus als gemeente kwijt." Melina Ties uit het Duitse Mön- chen-Gladbach vindt de stadscam- ping prettig. Samen met haar man en kinderen staat ze een aantal da- Mie en Alex Gilbert uit Luxem burg zijn niet zo te spreken over de camping. De verhouding prijs/kwaliteit komt niet overeen, vindt vooral hij. Alex wijst naar de 'oude en vieze' toiletten. Gezien de prijs ten opzichte van de kwali teit vindt de Luxemburger het niet vreemd dat meer dan de helft van de staanplaatsen onbezet is. De familie Gilbert belandde bij toe val op de Middelburgse camping. Die was op weg naar Domburg maar besloot maandagavond te stoppen in Middelburg omdat de kinderen van bijna twee en bijna drie moe waren. Voor z'n vieren en twee tenten betalen ze 24 euro per nacht. Een paar jaar geleden stonden ze op een vergelijkbare camping in Griekenland, 'pal naast de zee', en betaalden ze tien euro. „Die prijs was in overeenstem ming met de kwaliteit." De Brabanders Koster en Van der Avoort klagen niet over de kwali teit. „Die is goed." En ook Ties is te spreken over de verhouding tus sen het bedrag dat betaald moet worden en de geboden kwaliteit. Koster is veel op de tennisbanen te vinden die naast de camping lig gen. Daar wordt momenteel een jeugd toernooi afgewerkt met deel nemers uit het hele land. Een aan tal van hen kampeert op de cam ping. Koster vreest echter dat als de camping wordt opgeheven, heel wat. tennissers in de toekomst nie.t meer naar Middelburg komen om deel te nemen aan een derge lijk toernooi. „Het opheffen van de camping heeft dus flinke gevol gen voor Middelburg." foto's Lex de Meester Voor raadslid Piet Kraan is het een uitgemaakte zaak. Een plaats als Middelburg moet een stadscamping hebben, vindt de volksvertegenwoordiger van de Politieke Partij Middelburg. Ook de pachters zijn die mening toegedaan. Ze wijzen naar bezoekers die soms al dertig jaar op de camping staan en naar de vele fietsers en festivalgangers die de camping bezoeken. Samen met haar man pacht Dori- anne Kalverboer-Clouwel al tien de camping. Het tweetal wilde graag doorgaan, maar het contract is opgezegd. Volgens hen lukte het niet om tot overeenstemming te komen met de eigenaren, de Stichting Hend rick Averkamp. De pachters zeg gen dat de vraagprijs van die stich ting 'onrealistisch hoog' lag. Voor al door het achterstallig onder houd. „Er is zeker drie ton nodig om die boel op orde te brengen." Uit een rondgang over de camping blijkt dat dat bedrag echt niet uit de lucht is gegrepen. Alles op de Middelburgse stadscamping doet gedateerd aan, heeft op z'n minst een grondige verfbeurt nodig of moet echt geheel vernieuwd wor den. Het sanitairblok bijvoorbeeld is compleet aan vervanging toe. Dat geldt ook voor de receptie. De kan tine moet of heel grondig worden opgeknapt of vervangen door een nieuwe. Desondanks trekt de cam ping nog steeds klanten die tevre den zijn met die gedateerde voor zieningen. Terug naar de caravan na een bezoek aan het gedateerde toiletblok van de Middelburgse camping. DEZE WEEK: 1 doos 1 kilo 1 kilo 3 bossen 1 kilo 1 kilo per stuk U VINDT ONS OP DE WEEKMARKT: GOES Dinsdag 07.30 - 16.00 KAPELLE Dinsdag 07.30 - 12.00 VROUWENPOLDER Woensdag 12.00 - 20.00 MIDDELBURG Donderdag 07.30 - 16.30 VLISSINGEN Vrijdag 07.30 - 16.30 Tevens kunt u dagelijks terecht f in onze winkel in Kapelle (naast de Aldi) door Frank Balkenende GOES - Zo'n 350 ouderen en min- dervaliden in de Oosterscheldere- gio die nu niet in aanmerking voor een WMO-indicatie (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) komen, kunnen vanaf 1 september reizen met de regiotaxi. Zowel overdag als 's avonds. Gemeenten en provincie betalen de uitbreiding van het WMO-ver- voer, die twee jaar wordt beproefd. Het gaat om ruim een half mil joen euro. Twee gemeenten in de Oosterschelderegio doen niet mee aan de proef: Schouwen-Duive- land en Borsele. Zij hebben voor de daguren alternatieve WMO-ver- voersprojecten lopen. In de avond uren kunnen inwoners wel ge bruik maken van de regiotaxi. Het 'WMO-vervoer op maat', zo als de nieuwe dienst officieel heet, komt voort uit onvrede over het ouderenvervoer. Wie van de regio taxi gebruik wil maken, moet een pasje aanvragen bij één van de ge meenten, die twee jaar lang soepel ere criteria hanteren. Een rit van deur tot deur moet een uur vooraf worden geboekt bij Connexxion Taxi Services. Per persoon zijn er beperkingen in ritafstand, jaarlijks kilometrage en gebied. www.regiotaxi-oosterschelde.nl Vanavond 18.00-21.00 uur. Grijp je laatste kans en schrijf je in voor een deeltijdstudie. ^ie/p deeltijd.avans.nl hel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25