221 zeeland 'Niet iedereen wil op Muziek en markt op Moluks Midzomerfeest Nieuwland viert jubilea tijdens feest pumir 39.95 TTERSPOR VINTERSPOmr Duif zorgt voor opschudding Fietser na val zwaargewond Vrouwen stelen voor duizenden euro's Kat doodgeschoten bij Dishoekseweg Man aangehouden voor inbreken school 3: VAN €54,95 NU V ERIK woensdag 26 augustus 2009 Zet uw foto in het album www.pzc.nl/fotoalbum Dorianne Kalverboer-Clouwel in de receptie van de Middelburgse stadscamping. door Maurits Sep OOST-SOUBURG - In het Moluks Cultureel Centrum Mae Uku in Oost-Souburg vindt vrijdag en za terdag aanstaande het 27e Midzo merfeest plaats. Het Midzomerfeest begint vrijdaga vond met een bingo en een optre den van Dudley Souissa. Toegang voor de bingo-avond bedraagt 2,50 euro voor volwassenen en 1 euro voor kinderen tot en met twaalf jaar. Zaterdag is in Mae Uku een Pasar Maluku, een markt met Moluks eten en een vrijmarkt voor kinde ren. Deelname aan de vrijmarkt is gratis. Ook vindt er een loterijver koop plaats. Gedurende de hele dag (van 10.00 tot 00.30 uur) zijn er optredens met muziek en dans. Op het pro gramma staan de Mae Uku Tifa- groep (Molukse trommel), de Mae Uku Fluitgroep Masohi, de culture le groep Polowano (Molukse dans groep uit Moordrecht), zanger Ti- nus Sapulete, de Mae Uku Jo- spangroep, de Polynesische dans groep Te Ikurangi en de gipsyjazz van Eddy Telepary Friends. Het eerste optreden van de avond is van de Santana Band. Daarna spelen DiscoFunkers on Soul- speed, een gelegenheidsformatie met Nanda Telussa en Julia van de Ketterij. De afsluiting van het Mid zomerfeest wordt verzorgd door Jerry B Da Soulmates, met gast- zanger Johnny Manuhutu (van de Molukse groep Massada). Het Moluks Cultureel Centrum Mae Uku staat in de Prins Hendrik straat in Oost-Souburg. Toegang is de hele zaterdag gratis. door Annemarie Zevenbergen NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Nieuw land stort zich vanaf vrijdag volop in het feestgedruis. Dan begint het negende 'Zomerfeest Nieuwland', dat dit jaar in het teken staat van het 40-jarig bestaan van de dorps vereniging en het 185-jarig jubi leum van de ringrijdersvereniging. De jubilerende dorpsvereniging heeft in de kerk een tentoonstel ling ingericht, getiteld '40 jaar Nieuwland(ers),' met foto's en oude krantenknipsels. Aan de hand daarvan kan de bezoeker zien wat er de afgelopen vier de cennia in en om de kern is ge beurd. Daarnaast heeft de vereniging een aantal kramen op de kraampjes markt die zaterdag vanaf 10.00 uur in de dorpskom gehouden wordt. Zo komt het project 'Dorp van de Toekomst' aan de orde. Vorig jaar hebben inwoners gestemd over plannen om de leefbaarheid van de kern te verbeteren. Daaruit ont stond een meerjarenplanning. De dorps vereniging licht de stand van zaken rond die planning toe. De Projectgroep N57 van Rijkswater staat geeft eveneens acte de presen ce op de kraampjesmarkt. Het dorpsfeest begint vrijdag om 18.00 uur met een Dikke ban den-race voor de jeugd aan de Quarleshavenstraat. Voor de derde keer zal dan ook gestreden wor den om het Open Nieuwlands Kampioenschap voor Dames, van af 15 jaar. Om 19.45 start ID Cy cling, racefietsclub voor mensen met een verstandelijke beperking, voor 20 kilometer. Zaterdag begint om 08.00 uur het ringrijden, waaraan ook rijders uit Middelburg en Arnemuiden mee doen. De deelnemers verschijnen vanwege het jubileum verkleed op de baan. De hele dag zijn de kerk en de molen open voor bezichti ging. Vanaf 10.00 uur is er een mu ziekprogramma dat om 15.00 uur wordt afgesloten met een samen zang, waaraan mannenkoor Sem per Fidelis medewerking verleent. Om 18.30 uur staan spierballen centraal bij het Kampioenschap Sterkste man/vrouw van Nieuw land. Een feestavond met livemu ziek door Flying Visit besluit het Zomerfeest. TERNEUZEN Een duifje zorgde gistermiddag voor de nodige opschudding in de Korte Kerkstraat in Terneuzen. Het was na een mislukte landing op drie hoog klem komen te zitten tussen een glazen ballustrade en de deur. Omstanders seinden de hulpdiensten in, waarna de brand weer met een ladderwagen uitruk te. Ook de politie en de dierenam bulance kwamen ter plaatse. Met behulp van de ladderwagen kon de vogel worden bevrijd. De duif man keert niets. MEEST CELEZEN 1Zwaargewonde na botsing fietsers 2. Stadscamping staat in de verkoop 3. Vlissinger mishandelt mannen STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl WESTKAPELLE Een 17-jarige jongen uit Roosen daal is maandagnacht zwaarge wond geraakt toen hij bij een bot sing met een andere fietser met zijn hoofd op de weg viel. De jon gen reed rond 01.15 uur over de Grindweg in Westkapelle toen van de andere kant ook een fietser kwam. Bij het passeren botsten ze tegen elkaar. De 17-jarige jongen, is naar het ziekenhuis gebracht. MIDDELBURG De politie heeft gistermiddag twee vrouwen uit Eindhoven (van 20 en 44 jaar) aangehouden wegens win keldiefstallen in Middelburg. Een getuige zag een vrouw met goede ren heen en weer lopen naar een geparkeerde auto. De vrouw werd meteen opgepakt. De andere ver dachte vluchtte met de auto, maar werd even later opgepakt, met de buit ter waarde van ruim 5000 eu ro. De vrouwen zijn in ingesloten. KOUDEKERKE In de omgeving van de Dishoekse weg in Koudkerke is tussen maan dagavond negen uur en gisteroch tend negen uur een kat doodge schoten. Het beestje is maandaga vond naar buiten gegaan en is van ochtend dood gevonden. De kat is vermoedelijk beschoten met een buks. MIDDELBURG In een bijgebouwtje van een schoolgebouw aan de Kruisweg in Middelburg is tussen maandagoch tend en gistermiddag vier uur inge broken en zijn vernielingen aange richt. Verder was er een slaapplek in een van de kantoortjes gemaakt. Agenten die gisteravond rond half negen een kijkje gingen nemen bij het gebouw ontdekten een nieuwe inbraak en troffen in het gebouw tje een 34-jarige man uit Vlissin- gen aan. Hij is aangehouden. 'Tien minuten lopen en je bent middenin de stad. Vrijdagavond lopen we zo naar het concert van Bart Peeters op het Abdijplein.' Toos van der Avoort fit Ntun Sw3»-J£ Moietojg. W (01 IS) «117 41 NEÉLTJEi }ANS Het leukst* l Ik 4e wie Cwi'iii M'i»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 24