PZC Dauwendaele krijgt interventieteam Dansavond voor senioren 22 en 23 Middelburg zet in navolging van Vlissingen speciaal team in om overlast jeugd aan te pakken Inburgering Gewonden bij frontale botsing almanak Trui Woensdag 26 augustus 2009 Tip? walcheren@pzc.nl Niet iedereen wil op een camping dicht bij de zee zitten Nieuwe Groeten Uit presenteert zich met fototentoonstelling door Emile Calon middelburg - Een jeugdinterven- tieteam moet ervoor zorgen dat problemen met jongeren in de Middelburgse wijk Dauwendaele worden aangepakt. Nog voor het einde van dit jaar wordt een derge lijk team actief, kondigt wethou der Albert de Vries aan. In navolging van Vlissingen wil de gemeente Middelburg een jeugdin- terventieteam inzetten om ervoor te zorgen dat de overlast wordt te ruggedrongen. In eerste instantie in de wijk Dauwendaele. Daarna is het volgens de wethouder de be doeling dat het team ook actief wordt in andere wijken van de ge meente. In een jeugdinterventieteam wer ken instanties als politie, gemeen te en het maatschappelijk werk sa men. Als ze problemen signaleren met jongeren worden ook de ouders benaderd en wordt geke ken of die in staat zijn hun kinde ren alsnog bij de les te houden. In dien nodig krijgen die ouders daar bij ondersteuning of wordt geke ken of er andere manieren zijn om ervoor te zorgen dat jongeren zich beter gaan gedragen. Volgens De Vries zorgen in Dau wendaele verschillende groepen jongeren voor overlast. Het lukt onvoldoende om met de bestaan de aanpak die overlast terug te dringen en die jongeren 'op het rechte pad te krijgen'. Gezien het succes van het Vlissingse project is daarom besloten om ook in Mid delburg te beginnen met een jeugdinterventieteam. De gemeen teraad moet nog akkoord gaan. Maar de wethouder verwacht in het geheel niet dat een meerder heid van de volksvertegenwoordi gers in de gemeente het voorstel zal blokkeren. Hij wijst er ook op dat de kosten gering zijn. „Die bedragen tussen de tien- en twintigduizend euro." Wanneer het Middelburgse wijk team daadwerkelijk aan de slag gaat, kon de wethouder vanaf zijn vakantieadres niet vertellen. Maar dit jaar moet het actief zijn. Het gaat volgens de wethouder niet om een proefproject. „Van dat soort projecten houd ik niet." Ge zien de Vlissingse ervaringen ver wacht hij dan ook succes zodat het team over enige tijd ook ingezet kan worden in andere wijken. vlissingen - Hoe laat je nieuwe Zeeuwen in- ringrijden. Alleen verzin je daar in het geval op. En dus zit je niet op een echt paard maar den zich gisteren voor het alternatieve ringrij- burgeren? Door ze kennis te laten maken met van een studentenkennismaking voor de Ho- krijg je wél een plens water over je heen als je den en andere spelletjes verzameld op het Bel een oude en nog springlevende traditie: geschool Zeeland natuurlijk je eigen variant de ring steekt. De studenten van de HZ had- lamypark. foto Ruben Oreel vlissingen - Ouderen die lekker Van Hogendorpweg 58a in Vlissin- een avondje willen dansen, kun- gen. De dansavond begint om nen vrijdagavond 28 augustus te- 20.00 uur, de zaal gaat een half recht bij Stichting Majoraat aan de uur eerder open. Entree vijf euro. Dagbladbezorger van het Jaar 2009 Stem op uw dagbladbezorger en maak kans op een gratis krantenabonnement. www.worddagbladbezorger.nl nieuwdorp - Bij een aanrijding op de Bernhardweg West tussen Mid delburg en Nieuwdorp zijn gister middag twee mensen gewond ge raakt. Door nog onbekende oor zaak botsten rond half vijf twee personenauto's frontaal op elkaar. Eén persoon kwam bekneld te zit ten en moest door de brandweer worden bevrijd. De twee gewon den zijn naar het ziekenhuis ge bracht. De weg is tot negen uur ge stremd geweest. Een Goese oma had geen idee wat ze haar kleinzoon voor zijn zesde ver jaardag moest geven. De jongen heeft al zoveel speelgoed. Zodoende riep ze de hulp van haar dochter in. „Weet je nog iets voor hem", vroeg ze. „Pfff, niet echt", was het antwoord. „Geef hem maar een leuke trui of zo. Die kan hij nog wel gebruiken voor komende winter." Zo gezegd, zo gedaan. Oma trok de stad in en kwam zelfs terug met Tip? redactie@pzc.nl twee truien. Ze was er nogal tevre den mee en gaf het pakje vol enthou siasme aan de jarige job. 'Zijn ze niet mooi?', vroeg mama, na dat zoonlief Sebastiaan de kleding stukken in rap tempo uit de cadeau verpakking had gehaald. „Ja, ze zijn best leuk", antwoordde het ventje met een enigszins teleurge stelde blik op zijn gezicht. „Maar wanneer krijg ik nou mijn echte ca deautje, oma?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23