Beurs eindigt boven 300 punten PZC Positieve signalen over economie in Nederland en Duitsland Een 'storm' van cultuur raast door Zeeland Geur kan mens ziek maken verder George Sluizer ontvangt prijs Film by the Sea glazen deuren douchecabines Plat niet populair Overheid mag ingrijpen in solozeezeilwens van jarige Laura 5 WOENSDAG 26 augustus 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 200 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 WALCHEREN Bath Nauw Man Batk Verdronken land van Saeftinghe Hertogin HedwigeX **en Prósperpolder BELCIË Tien Deurganckdok Verdieping Ka/Muis Westerschelde Tien antwoorden 2/3 AMSTERDAM - De Amsterdamse beursgraadmeter AEX is gisteren voor het eerst sinds oktober vorig jaar net boven de psychologisch belangrijke grens van 300 punten geëindigd. Sinds het dieptepunt be gin maart is de index met 50 pro cent gestegen. Beleggers reageerden positief op de aangekondigde herbenoeming van Ben Bernanke als voorzitter van het Amerikaanse stelsel van centrale banken. Ook waren er meevallende cijfers over het Ameri kaanse consumentenvertrouwen. De hoop is dat op termijn ook de bestedingen van huishoudens weer aantrekken. De Amerikaanse economie-zit nog in een recessie. Duitsland heeft juist de recessie achter zich gelaten. Het Duitse bu reau voor de statistiek bevestigde gisteren dat de Duitse economie in het tweede kwartaal met 0,3 pro cent is gegroeid ten opzichte van het voorgaande kwartaal. Voorzitter José Manuel Barroso van de Europese Commissie waar schuwde gisteren echter dat de EU-landen niet gemakzuchtig moeten worden door de positieve signalen over de economie. „We moeten vasthouden aan onze her stelplannen", benadrukte Barroso. De EU-landen hebben onderling afgesproken dat ieder land flink •niri.iiMW'tfiHÉiriiii rrr" WILHELMINADORP - Het publiek is door de 'hek senkringen' op weg naar De Storm. „Met de pre mière van dit stuk van Shakespeare laait een storm van culturele activiteiten door Zeeland op." Zo symboliseerde gedeputeerde Harry van Waveren gisteravond in de Koninklijke Wilhelmi- napolder het begin van de negende editie van het Zeeland Nazomerfestival. Het is de eerste edi tie onder leiding van zakelijk directeur Henk Schoute. foto Mechteld Jansen pagina 28: plat, lachwekkend en toch heel be- v vredigend video op www.pzc.nl a—BMeasa UTRECHT - Mensen die echt ziek worden van het ruiken van een be paalde geur, zijn niet gek. Zij asso ciëren de lucht die zij ruiken met iets onaangenaams en krijgen daar een overdreven lichamelijke reac tie van. Hun ziekte zit dus niet 'tussen hun oren', zoals vaak wordt aangenomen. Dat zegt pro movenda Patricia Buising. Ook het toenemend aantal men sen dat zegt allergisch te reageren op parfum, geurkaarsen en bloe men kan heel goed gelijk hebben. Spectaculair geprijsd! Met o.a. Beijing, Xi'an, Nanjing en Shanghai vertrek vanaf Brussel Glashandel MELIESTE geld investeert om de economie uit het dal te trekken. „Meerdere landen laten tekenen van herstel zien. Maar we zijn nog niet bij een volledig herstel", zei Barroso. pagina 3: commentaar pagina 14: effectenbeurzen pagina 15: beleggers kijken blij VLISSINGEN - Regisseur George Slui zer krijgt dit jaar de Lifetime Achievement Award van Film by the Sea. Hij neemt deze oeuvre- prijs zaterdag 19 september in Vlis- singen in ontvangst, tijdens de elf de editie van het festival. Sluizer (1932) is in Nederland voor al bekend van zijn film Spoorloos (1988). De Lifetime Achievement Award werd eerder uitgereikt aan onder anderen Ettore Scola, Milos Forman, Jonathan Demme en de gebroeders Dardenne. pagina 3: filmprijs streelt Sluizer Zeeland: 2, 3, 21 t/m 27; Binnenland: 4 t/m 7; Buitenland: 9, 13; Economie: 14, 15; Meningen: 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 29; Sport: 31 t/m 37; Televisie: 38, 39. Bijlage: Zomerkrant transparant en chique UTRECHT - Plat taalgebruik werkt averechts voor politici. Politici die ruwe taal bezigen worden door zo wel jongeren als ouderen minder serieus genomen. Dat blijkt uit onderzoek van Jan Renkema en Brigit Kolen van de Universiteit van Tilburg. Economische crisis is voorbij reageer op www.pzc.nl reacties: 302 Verplichte verzekering huisdieren is goed eens oneens *aM 54% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 8 711688"555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1