meningen 117 Bolch sa r J 13 'Maak een eiland voor de kust' Gratis intratuin brieven te gast Bolchrysant t.w.v. €4.99 Diverse kleuren, potmaat 19 cm. woensdag 26 augustus 2009 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Caronte Tourist Gelezen in de krant van maandag 24-08 dat onze mooie dubbeldeks- boten te weten de Koningin Bea trix en de Prins Johan Friso elke dag furore maken in de straat van Messina. Wat een SPIJT dat deze prachtige schepen voor een appel en een ei zijn verkocht omwille van de Westerschelde-tunnel. Een fantastische promotie voor toeris tisch Zeeland om zeep geholpen met als resultaat 2x onbruikbare toevoerwegen, schitterende wal-ac- commodatie voor de sloop en ex treme kosten voor de twee al jaren lang falende dure scheepjes voor fietsers en voetgangers zonder enig comfort. P.C. van der Kuijl Goeman Borgesiusstraat 93, Vlissingen Strandfeest Tijdens een gratis strandfeest in Hoek van Holland vielen een dode en zes gewonden te betreuren. Ook nu weer werden politie en an dere hulpverleners verhinderd hun werk te doen. De laatste jaren is het een grote chaos in dit land, of je nu buschauffeur bent of bij poli tie, brandweer of ambulance werkt. Deze mensen zijn er om ONS allen behulpzaam te zijn en worden in hun werkzaamheden beperkt. In Nederland wordt al ja ren geroepen over strenger straf fen, de gevangenissen zijn leeg, ie dereen kan vrij met een wapen rondlopen blijkbaar. Europa is voor de meeste politici belangrijk, laat ze eerst de puinhopen in eigen land maar eens oplossen. Meer geld naar de zorg en het onder wijs. Als er zoveel mensen werk loos zijn, kunnen de klassen in het basisonderwijs misschien eens te ruggebracht worden naar normale proporties. De kinderen die extra zorg nodig hebben, moeten langer in het reguliere onderwijs blijven! Misschien dat door de aandacht op de basisschool kinderen iets meer mee krijgen voor later. Kabinet, aan de basis beginnen. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht Westerschelde 23 De heer Nijpels verdedigt thans zijn doen en laten vanuit St. Tro- pez. Voorheen placht hij dit te doen vanaf het Haagse pluche. In de jaren tachtig werden bewoners van een dorp als Egmond aan den Hoef (3000 inwoners) veroordeeld tot lawaai, stank en andere ver keersoverlast, toen hij als minister van Milieu (lees: dienaar van het volk) een Kroonbesluit ratificeerde en daarmede goedkeuring verleen de aan het oprichten en in gebruik stellen van een overgeproportio- neerd bedrijventerrein aan de dorpsrand. In 2009 deed hij de aan beveling een gedeelte van Zeeuws-Vlaanderen onder water te zetten. In 1953 lieten daarbij reeds velen het leven of werden anders zins verminkt voor het leven. Gaat deze persoon doorgaans over lij ken om meer van zijn belangen ha te jagen? Het mensdom kan het stellen zonder dit soort 'bestuur- ders'. Het wordt tijd dat deze per soon, die slechts met opportunis me geassocieerd kan worden voor goed zwijgt over zijn welgemeen de bedoelingen. Dick L.W. Balt Anna Blamanlaan 136, Vlissingen Westerschelde 24 Ontpoldering en de derde verdie ping hebben niets met elkaar te maken. Lieden die deze koppeling wel proberen te maken, spelen een smerig spel om het kabinetsbesluit om niet te ontpolderen in Zeeland onderuit te halen. De staat van de natuur in de Westerschelde is in tientallen jaren niet zo goed ge weest en de vele deskundigen die tegen goudgeld negatieve rappor ten laten verschijnen, hebben al leen hun eigen belang in de gaten, zonder geïnteresseerd te zijn in het in duizend jaar ontstane even wicht tussen zee en land. Er is ge noeg natuur in Zeeland en we zit ten niet te wachten op kunstmatig aangelegde malariapoelen en kapi taalsvernietiging door landbouw grond af te graven en er distelvel den van te maken. In de randstad staat het leefmilieu onder druk. Laat die dikbetaalde deskundigen zich daar eens om bekommeFen in plaats van te proberen Zeeland te ontvolken en onder te laten lopen. Gert-Jan Minderhoud Leen Evertsestraat 15, Oudelande Toeristenbus Toeristenbus rijdt zich klem aan de kust (krant, 21 augustus) Er had ook kunnen staan: automobilist rijdt zich klem op zondagmiddag in Sluisse winkelstraat. Dat krijg je als in dit geval met een grote bus over een smalle kustweg rijdt. Twee auto's kunnen elkaar al niet eens passeren zonder in de berm te rijden. Oplossing: kleinere bus. De paniekzaaierij dat 'hulpdien sten' er niet meer door kunnen vanwege geparkeerde auto's komt mij nogal overdreven over. Hoog stens kan een lichte vertraging op treden, die geheel in het niet valt, vergeleken met een ambulance die in de oogst-toeristentijd zich een weg naar Terneuzen moet banen. Mevrouw Le Roy stelt dat de strandbezoeker geen drie-euro wil betalen en daarom in de berm par keert en niet op een parkeerplaats. Vaak, zoals zondag 23 augustus, Wa ren alle parkeerplaatsen vol. De beste oplossing is een kustweg met twee rijstroken met meer parkeer vakken en er moet een parallelweg naar Terneuzen worden aangelegd. Geld genoeg kennelijk, zolang er geld wordt besteed om dijken uit i6po na te bouwen. Kees Foks Herenweg 30, Aardenburg Hendrikse 26 Met aandacht heb ik het artikel van dominee Hendrikse gelezen en natuurlijk ook alle reacties die daar op volgden. Heel veel woor den! Wat mij trof was één kort zin netje uit het artikel: God gebeurt. Als je dat diep aanvoelt (dat gaat zonder woorden) en heel stil wordt (dat gaat ook zonder woor den) ga je God/het Goddelijke erva ren. Dus voor mij mag nu iedereen zachtjes gaan ademen, dichtbij zichzelf en in zichzelf, sluiten we deze woordenstroom betreffende dominee Hendrikse af. Nelleke Lips Breestraat 63, Middelburg door John Huige, lid van de reflectiecommissie voor de Zuidwestelijke Delta Nu het 'ei van Balkenende' voor de compen satie van natuurverlies in de Westerschel de door de Raad van State tot 'windei' is verklaard, is de discussie opnieuw in alle hevigheid losgebarsten. In die discussie zijn twee za ken nog onvoldoende belicht. De noodzakelijke openstelling van de Hedwigepolder voor natuurcompensatie vormt een schamele com pensatie voor alle natuurverlies in de Westerschelde en vormt relatief een nog veel kleinere compensatie voor het natuurverlies in de hele Zuid-West Delta. Ook de beperking van de doorstroommogelijkheden in de Oosterschelde en de compartimentering van verdere delen van het estuarium hebben geleid tot verlies van veel natuurwaarden. De noodzaak hier maatregelen tegen te nemen, wordt gelukkig wel er kend en leidt tot een aantal voorgenomen maatrege len, zoals de herzilting van het Volkerak-Zoommeer en gedeeltelijke openstelling van de Grevelingen. De urgentie om in de Delta op een geïntegreerde ma nier veiligheid, economie en ecologie aan te kunnen pakken, is een belangrijke invalshoek bij de totale ver- voersystematiek. De Delta is een draaischijf van ver voer tussen de havenmetropolen Rotterdam en Ant werpen en beide hebben ook belangrijke vervoers stromen richting Duitsland, de rest van Nederland en op termijn Frankrijk. Het is dan ook belangrijk dat er een verregaande sa menwerking komt van Nederland en Vlaanderen voor een duurzamer vervoersafhandeling. Container schepen lossen in elke haven maar een deel van hun lading en veel efficiënter en duurzamer is dan ook het uitwerken van ideeën voor een eiland voor de kust van Vlaanderen en Zeeland. Grote containersche pen kunnen daar hun totale lading voor Antwerpen, Rotterdam, Sloehaven, Gent en Zeebrugge (en wel licht ook Londen) lossen zonder dat apart naar elk van deze havens gevaren hoeft te worden. Het eiland kan benut worden voor natuurcompensa tie. De voordelen zijn evident: geen nieuwe verdiepin gen van de Westerschelde meer nodig, er is wellicht zelfs herstel mogelijk van een eerdere staat van de na tuur, er wordt minder heen en weer gevaren door containerschepen en het creëert werkgelegenheid. Vul hier je postcode in: Ja, ik ontvang graag per e-mail de Intratuin nieuwsbrief, vol tips en ideeën. E-mailadres: De actie is geldig tot en met 29 augustus 2009. Maximaal 1 bon per betalende klant, voorzien van postcode. Niet geldig in combinatie met andere aanbiedingen en niet geldig bij aankoop van de cadeaukaart, boeken en bij horecabestedingen. Kijk voor onze volledige actievoorwaarden op www.intratuin.nl Deze bon is alleen geldig bij: Breda Terheijdenseweg 296 (hoek Noordelijke rondweg), 076-5812500. Donderdag koopavond. Halsteren Halsterseweg 65a (afslag 8ergen op Zoom Noord. 4' stoplicht rechts), 0164-650050. Donderdag en vrijdag koopavond. Koudekerke Gatgeweg 5 (Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke), 0118-551623. Donderdag en vrijdag koopavond. www.1ntratufn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 17