economie 15 Beleggers kijken weer blij DA-drogisterijen slaan forse slag KOERSEN Steeds meer voorzichtige tekenen van herstel Van de postkantoren is derde er niet meer Website Pirate Bay weer bereikbaar Aannemerscombinatie bouwt aquaduct Omzet fastfoodketen Burger King daalt Vreemde eend tussen de zwanen uw familie, golfen wellness hotel woensdag 26 augustus 2009 RIJSWIJK De sluiting van de postkantoren gaat voortvarend. Inmiddels heb ben 75 van de 250 postkantoren (30 procent) de deuren gesloten, zo liet een woordvoerder gisteren weten. Eind febjruari zijn ING en TNT Post begonnen met het sluiten van de 250 vestigingen. Eind 2012 moeten alle postkantoren de deuren heb ben gesloten. STOCKHOLM Downloadsite The Pirate Bay is gis teren van het internet afgesloten geweest. De Zweedse provider Black Internet maakte de website ontoegankelijk na een bevel van een Zweedse rechtbank. Aan het eind van de middag was de site weer bereikbaar. Pirate Bay biedt links naar auteursrechtelijk be schermd materiaal, zoals muziek. STEENBERGEN De aannemers MNO Vervat, Haver kort Voormolen TBI Infra en Ooms Construction, bouwen de A4 tus sen Dinteloord en Bergen op Zoom met een aquaduct bij Steenbergen. Rijkswaterstaat heeft dat gisteren bekendgemaakt. De nieuwe A4 is een belangrijke corridor voor (vrachtverkeer tussen Amster dam, Rotterdam en Antwerpen. MIAMI Burger King zag het afgelopen kwartaal de omzet dalen doordat meer consumenten thuis aten. De fastfoodketen boekte in het vierde kwartaal van het eind juni afgeslo ten boekjaar een omzet van 629,9 miljoen dollar, ruim 2 procent min der dan dezelfde periode vorig jaar. BEURSBERICHT ^ÊÊBÊÊ Uien: Zaaiuien af land 8,00-9,25 stem ming vast. Plantuien af land in Zuid West-Nederland 7,00-8,25 stemming vast. Granen, zaden en peulvruchten (per ton): Tarwe maal 100,00-105,00, tarwe voer 100,00-105,00. Fourage (1e kwaliteit uit de schuur, per ton): weidehooi 80,00-90,00, roodzwenk 75,00- 95,00, dijkhooi 70,00-100,00, riet- zwenk 85,00-100,00, Engels raai 65,00 80,00, veldbeemd 75,00 95,00, tarwestro (grote pakken) 55,00-65,00; (kleine pak ken) 65,00-75,00, gerstestro (grote en kleine pakken) 50,00-55,00 Beleggers kunnen weer lachen, zeker wie vlak na 9 maart is inge stapt. De AEX, graadmeter van de Amsterdamse beurs, eindig de toen op een dieptepunt van 199 punten. Gisteren kwam de index boven de 300 punten uit. Een winst van ruim 50 procent. den haag - De Amsterdamse beurs staat niet alleen. Wereldwijd trekken de koersen aan. De econo mische recessie mag nog lang niet overal voorbij zijn, er zijn de laat ste maanden steeds meer voorzich tige tekenen van herstel. Landen als Japan, Duitsland en Frankrijk zijn alweer uit de recessie. Elders neemt het tempo van de economi sche krimp af. Beleggers lopen altijd op de mu ziek vooruit. Aandelenkoersen zeg gen meer over de verwachtingen voor het komende jaar dan over de situatie nu. In de opvallende stijging van de koersen van de afge lopen maanden zit een flink stuk compensatie voor de overdreven negatieve stemming van eind vo rig jaar. „Zes maanden geleden re gende het slechte cijfers en waren er grote zorgen over de stabiliteit van het financiële stelsel", zegt Mi chel van der Stee, analist bij Van Lanschot. „Analisten kwamen met zeer pessimistische voorspellin gen. Achteraf gezien misschien iets te pessimistisch. Dat wordt nu weer gecorrigeerd." Het risico be staat volgens hem dat het overdre ven pessimisme nu doorslaat in te veel optimisme. „Het herstel, voor zover het er al is, is nog broos. Lang niet alle onderliggende pro blemen, zoals de hoge schulden van veel Amerikanen, zijn de we reld uit", zegt Van der Stee. „Veel analisten gaan er van uit dat de be drijfswinsten volgend jaar weer vijftien tot twintig procent hoger liggen. De vraag is of dat reëel is. Het risico bestaat dat het herstel onvoldoende is om die hoge ver wachtingen waar te maken. Een nieuwe correctie naar beneden valt dus niet uit te sluiten." Ook technisch analist Royce Tos trams van de Tostrams Group denkt dat de zonnige stemming op de beurs vooral door opluch ting is ingegeven. „In de beleving van beleggers is het allemaal min der slecht uitgepakt dan gevreesd." Maar voor gejuich is het volgens hem te vroeg. „Veel fondsen ko men nu weer een beetje in de buurt van waar ze vorig jaar rond deze tijd stonden. Vergeet niet dat de AEX-index in oktober 2008 nog op 345 punten stond. Daar zitten we op dit moment nog zon 15 pro cent onder." Om nog maar niet te spreken van de niveaus van 2007. Voordat de kredietcrisis uitbrak piekte de AEX-index op 560 punten. Een ni veau dat volgens Tostrams voorlo pig niet in zicht is. SCHIPHOL - De vierde Boeing 777-300 (I) van de vaartalliantie SkyTeam volgend jaar krijgen alle Ie- laten met een milieuvriendelijkere, chroomvrije KLM arriveert op Schiphol. De vloot van KLM be- den een vliegtuig in de huisstijl van SkyTeam in verf. De SkyTeam-alliantie van KLM is in grootte staat sinds gisteren niet meer louter uit blauwe de vloot. de tweede luchtvaartalliantie, na de Star Alliance zwanen. De nieuwe zilverkleurige aanwinst is bovendien van onder meer Lufthansa. In de aanloop naar het tienjarig bestaan van lucht- het eerste toestel dat de Boeing-fabriek heeft ver- foto Gerald van Daalen/ANP leusden - De oer-Hollandse drogis terijketen DA neemt de drogisterij - [activiteiten van Brocacef over. Dat maakten de bedrijven gisteren be kend. Brocacef is in Nederland actief met honderd drogisterijen onder ;de naam Uw Eigen Drogisterij j(UED) en levert aan nog eens drie- jhonderd zelfstandig opererende [drogisterijen. Het overnamebedrag :wordt niet bekendgemaakt. |De Nederlandse drogisterijmarkt jis voor driekwart in handen van Jde ketens Kruidvat en Etos. Een kwart van de markt resteert voor bedrijven als DA, dat nu ruim vier honderd winkels telt. „Van de rest zijn wij de grootste", zegt direc teur Bert Bargboer van DA. Het vergroten van marktaandeel is niet het doel van het samengaan van DA en Brocacef. De overname moet de twee partijen vooral de mogelijkheid bieden meer schaal voordelen te behalen. „En de posi tie van zelfstandige ondernemers in de branche te versterken." Ook in de drogisterijen is de laatste tijd merkbaar dat consumenten de hand op de knip houden. Toch ziet DA voldoende mogelijkheden uit te breiden. Eind volgend jaar wil het bedrijf 475 winkels in Ne derland hebben onder de DA-vlag. De winkels van UED blijven on der die naam opereren. Zelfstandi ge ondernemers kunnen zich bij een van de twee formules aanslui ten, maar dat is geen streven op zich. DA zal het hoofdkantoor en de logistieke activiteiten centralise ren in Zwolle. De Nederlandse Me- dedingsautoriteit (NMa) moet de overname nog goedkeuren. uil muit* IifitltH' Genieten en ontspannen in hét Familie-, Golf- en Wellnesshotel van Twente. 3 dagen 2 nachten 2X ontbijt en ïx luxe diner www.aparthoteldelden.nl Delden: (074) 3 777 666 4 dagen 3 nachten 3x ontbijt en 2x luxe diner Prijzen incl. 1 uur bowlen en 1 x sauna Op basis van 2 pers. kamer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15