Steden in de Drenthe proost met cervezas iolla vuelta in drenthe Drenthe beleeft komend weekeinde de eerste start van de Ronde van Spanje die buiten het Iberisch schiereiland wordt gehouden. Met dank aan wijlen Relus ter Beek. la vualta waarin de Vuelta zijn eerste start buiten het Ibe risch schiereiland beleeft. Zeker, de ronde voert ook door Gelderland en Limburg, maar Drenthe mag het spits afbijten. Met dank aan wijlen Ter Beek, die als commissario de la reine veel indruk op de Spaanse organisatoren heeft gemaakt. De trots over het resultaat is voelbaar in heel Dren the. Pas geleden aten t200 inwoners van Wester- bork samen paella, die bereid werd in een reuzen- pan van 4,5. meter doorsnee. „Die is gemaakt door een constructiebedrijf in het dorp. Ze heb ben alleen materiaalkosten berekend, zo gaat dat hier. ledereen kent elkaar en steekt de handen uit de mouwen. Als je ziet wat wij hier kunnen, da's gewoon kicken," zegt Witteveen. Met een eigen feestkrant, een uitgebreid feestpro gramma en opmerkelijk veel versieringen (zeven kilometer vlaggetjeslint en 80 grote Spaanse vlag gen), was Westerbork vorige week al zo goed als klaar voor het spektakel. Een ritje door het dan nog spaarzaam versierde Assen, leert dat de pro vinciehoofdstad op z'n minst nog een stevige eindsprint moet trekken om er zaterdag net zo vrolijk uit te zien als Westerbork. Witteveen is niet alleen de enthousiaste promo- tof van Vuelta Westerbork, het is ook de naam van het dorpje aan de route waar Relus ter Beek ligt begraven. „Ik hoor links en rechts geluiden, dat de renners daar zondag bij doorkomst in Wit teveen op de een of andere manier een eerbe toon aan hem zullen brengen", zegt Patricia Lan gen, coördinator van de VW Assen. De belangstelling voor overnachtingen in de komen de dagen in en rond Assen is groot. Anita ter Veld coördineert voor de gemeente As sen het randprogramma in en rond de stad. De tonnen die de gemeente kwijt is aan het spekta kel, zijn volgens haar allesbehalve weggegooid geld. „Fietsen past bij onze gemeente en bij Dren the. We zijn dé fietsprovincie van Nederland. De Vuelta is een prachtige kans om dat nog beter voor het voetlicht te krijgen," zegt Ter Veld. Een flink deel van de investering is bovendien be stemd 'als cadeautje' voor de burgers. Toeschou wers kunnen niet alleen gratis op het TT-circuit en in de stad respectievelijk de proloog (eerste etappe) en start plus twee doorkomsten van de tweede etappe aanschouwen, er is ook een uitge breid randprogramma met muziek en ander ver: maak. Ter Veld is net als collega's op taalcursus geweest om de Spaanse gasten te verwelkomen. In het ge meentehuis circuleert een lijstje met Spaanse woorden en uitdrukkingen die van pas komen als de wielerarmada neerstrijkt. Sergio Jo.ve, een Asser gemeente-ambtenaar van Spaanse afkomst, legt op twee A-4tjes uit dat bijvoorbeeld zaterdag sabado is en fiets bicicleta. „Ja, hij krijgt het druk de komende dagen", zegt Ter Veld, „dat geldt ove rigens voor de meeste van mijn collega's, nie mand wil dit missen." Bertus Witteveen heeft een stoomcursus Spaans overgeslagen. De welbespraakte ondernemer redt zich deze week wel met handen- en voetenwerk. „Het belangrijkste weet ik: olé en dos cervezas, twee bier; dat lijkt me voldoende." Het dorp Hijken, tussen Assen en Beilen, ligt ook aan de rc Nederland gaat een uniek wielerjaar tegen grote rondes starten in ons land. Dit week de Giro en de Tour de France. Het kost eet heb je ook wat. Al is de lol vaak van korte door Martin Ruesink woensdag 26 augustus 2009 reageren? nieuwsredactie@wegener.nl Het was op een verjaardagsfeestje van de buurvrouw, de dochter van Relus ter Beek. Horeca-ondernemer Bertus Witteveen uit Westerbork filosofeer de samen met de inmiddels overleden Commissa ris van de Koningin hoe geweldig het zou zijn als de Drentse start van de Spaanse wielerronde La Vuelta ook Westerbork zou aandoen. Wester bork, dat in toch vooral wordt geassocieerd met het doorgangskamp voor de Nederlandse joden. „Die naamsverbinding met het kamp willen we absoluut niet uitvlakken, maar Westerbork is zo veel meer. Zo'n doorkomst van de Vuelta zet je dorp op de kaart, je kunt veel mensen laten zien hoe mooi en gezellig het hier is", zegt Witteveen. De eigenaar van Brasserie Diggels maakt de laat ste maanden overuren als een van de drijvende krachten achter de Spaanse Week die het dorp viert tijdens en in aanloop naar het weekeinde 64 edición vuelta a espana 2e etappe 30 augustus Assen -Emmen 203,9 km 29 augustus t/m 21 september 2009 Totaal: 3.274,3 km Start 29 augustus Proloog tijdrit 0 f Infographic: AA/ bron: La Vuelta. ANP DUITSLAND 4e etappe 1 september Venlo - Luik 225,5 km Kapper Ed van Ed&Friends zwaait in Assen als eerste metd uitgedeeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 10