'Alleen politie schoot' 'Burgemeester maximaal 18 jaar in een gemeente' III Aanpak van casino's op internet faalt PZC O Geen wapens van bezoekers gevonden op strandfeest Hoek van Holland en verder Dierenartsen willen voor huisdieren verplichte ziektekostenverzekering WALCHEREN DINSDAG 25 augustus 2009 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaargang nr. 199 - los nummer 1,50, zaterdag 2,20 'f I Overwegend zonnig 22° Eerste successe in strijd tegen branden 6 en 7 Eneco-tour gaat voor Boasson Hagen volgens plan 25 Kopje onder in de Grevelingen Rover uit de grensstreek Struisvogels vieren verjaardag DEN HAAG - Harde aanwijzingen dat ook relschoppers hebben ge schoten op het strandfeest, afgelo pen weekeinde in Hoek van Hol land, zijn er niet. Mogelijk alle schoten zijn gelost door de politie. Een 19-jarige Rotterdammer kwam door een kogel om het leven en een aantal anderen raakte gewond. Getuigen verklaren op diverse web sites agenten in burger te hebben zien schieten. Ook is op het net te zien hoe een groepje agenten in burger zich rug aan rug met een wapen in de hand verdedigt. De politie Rotterdam Rijnmond verklaart dat er waarschuwings schoten zijn gelost, maar zij wei gert verder ieder commentaar. Het Openbaar Ministerie, dat de zaak in onderzoek heeft, liet zon dagavond weten dat de kogel die de 19-jarige jongen doodde, moge lijk afkomstig was van een politie- wapen. Gisteren was een woord voerster minder stellig. Het is volgens het OM nog ondui delijk of de kogel die bij sectie in het lichaam van de jongen is gevon den, politiemunitie is. „De her komst wordt nog onderzocht", al dus de woordvoerster. Onduidelijk is nog steeds wat de aanleiding is geweest voor de vecht partij op het strandfeest Sunset Grooves, zaterdagavond. Zo zou er een groep van zeventig of tachtig voetbalhooligans op het feest zijn geweest. Niet duidelijk is hoe zij precies betrokken waren bij de vechtpartij. Volgens diverse getui gen zijn de agenten in burger her kend door de voetbalsupporters, voelden de agenten zich in het nauw gedreven en namen zij on der het lossen van schoten hun toe vlucht tot de vip-lounge, die ver volgens half werd afgebroken door de relschoppers. Vooralsnog zijn er geen wapens van bezoekers gevon den, aldus het OM. Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam verklaarde gisteren de komende twee jaar geen toe stemming te geven voor grootscha lige, gratis dance-evenementen. pagina 3: commentaar pagina 8 en 9: de politie is je beste vijand DEN HAAG - Het lukt minister Ernst Hirsch Ballin van Justitie niet om internetcasino's aan te pakken. Hoewel hij herhaaldelijk heeft beloofd een einde te maken aan de illegale, digitale gokpalei zen, zijn de websites in Nederland nog steeds toegankelijk en kunnen gokkers eenvoudig geld overma ken via hun bank of creditcard maatschappij. SP en PvdA in de Tweede Kamer eisen dat de minister aangifte doet tegen banken, creditcardmaat schappijen en financiële tussenper sonen die betalingen aan de goksi- tes mogelijk maken. Goksites zijn in Nederland wette lijk verboden. Wie online gokken faciliteert door het betalingsver keer te regelen, is ook strafbaar, menen zij. „De vriendelijke aanpak werkt blijkbaar niet", zegt Ton Heerts van de PvdA. Door betalingen mogelijk te ma ken, overtreden financiële instellin gen volgens de minister de wet. Veel internetcasino's bieden klan ten de mogelijkheid snel geld over te maken van hun bankrekening via iDeal, het systeem voor betalin gen op internet. pagina 4 en 5: gokken op inter net lastig te bestrijden. Verplichte verzekering huisdieren is goed reacties: 449 Gratis strandfeesten moeten verboden worden i 59% oneens 41% DEN HAAG - Een burgemeester zou maximaal achttien jaar in dezelfde gemeente mogen werken. Minister Guusje ter Horst van Binnenland se Zaken wil die grens trekken om ervoor te zorgen dat burgemees ters vaker van standplaats verande ren. Dat stelde zij gisteren voor aan de Tweede Kamer. Een burgemeester wordt voor zes jaar benoemd en kan in principe onbeperkt worden herbenoemd, steeds voor zo'n periode. Ter Horst wil het aantal termijnen in dezelfde gemeente nu beperken tot maximaal drie. Zij kan dat in de Gemeentewet regelen. Maar zij wil eerst met de burgemeesters en commissarissen van de koningin bekijken of er alternatieven zijn om de doorstroming van burge meesters te bevorderen. alkmaar - Huisdieren verplicht verzekeren tegen ziektekosten is goed voor het dierenwelzijn. Het voorkomt dat bazen vanwege de kosten niet of te laat naar de die renarts gaan en dieren moeten worden afgemaakt. Dat zeggen be leidsmedewerker Joost van Herten van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Diergeneeskun de (KNMvD) en directeur Henk Beugeling van dierenkliniek voor minima, Minimax in Rotterdam. Zeeland 2, 3, 17 t/m 23; Binnenland 4, 5; Buitenland 6, 7; Economie 10, 11; Menin gen 13; Weer 14; Cultuur 24; Sport 25 t/m 29; Televisie 30, 31. Bijlage: Zomer- Onlangs werd bekend dat ten min ste tweehonderdduizend van de 5,5 miljoen huisdieren in Neder land niet de benodigde geneeskun dige zorg krijgen. Dierenartsen ra den massaal huisdierpolissen aan. De kosten liggen tussen de 5 tot 35 euro per maand. Marianne Thieme (PvdD) ziet ver plicht verzekeren niet zitten zo lang de prijs-kwaliteitverhouding van de polissen 'nog aan kritiek onderhevig is'. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 -013 99 10 711688 555530 Het onderzoek naar het schietincident op het strand van Hoek van Holland is gisteren voortgezet. foto Ed Oudenaarden/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1