Die saaie rit is een ware zegen 2 maandag 24 augustus 2009 Paalkamperen Voor meer informatie over de lig ging van paalkampeerplaatsen in Nederland: www.staatsbosbe- heer.nl. Je tent moet binnen een straal van tien meter rond de paaltjes van Staatsbosbeheer worden neerge zet. De paalkampeerterreinen liggen in open plekken in bossen of aan bos randen vlakbij lange afstandswan del- en fietsroutes. Alleen als je het kookt, is het water uit de pomp drinkbaar. Wie paalkampeert mag maximaal drie dagen van het plekje gebruik maken. Omdat de paalkampeerplaatsen met de (brandweer)auto dikwijls niet te bereiken zijn, mag er géén vuur worden gestookt. In de winter worden de pompen weggehaald, omdat deze anders ka potvriezen. Tandenpoetsen met water uit de pomp is misschien wel lachen, maar nou niet bepaald een pretje. foto Camile Schelstraete Een paalkampeerder moet op alles zijn voorbereid. Eten scoor je onderweg, want rond de paal is niets te koop. heeft twee opties. Een: een uitzicht op caravans, campers, nog meer caravans, en ruziënde buren. Mogelijkheid twee: zicht op bo men, een meertje en een prachtige zonsondergang. Voor wie dat laat ste beter in de oren klinkt, is paal kamperen een uitkomst. Paalkamperen? Ja, kamperen bij een van de paaltjes die Staatsbos beheer door heel Nederland heeft gezet. Je zou het kunnen vergelij- door Raymond de Frel Deze rubriek heet Zee zicht. Da's toch niet voor niets? Waarom zie ik dan helemaal geen water? Geen druppeltje! En toch, toch ben ik in de buurt. Of beter, ik bevind me in het water. Zou je deze flinke muren aan weerszijden van mij eens een paar flinke beuken geven, ja dan zie Lk vast en zeker water. En waarschijnlijk ook voor het laatst. De Westerscheldetunnel, de 6,6 ki lometer lange tunnelverbinding tussen Zeeuws-Vlaanderen en Zuid-Beveland, is voor mij een ze gen. Jarenlang kachelde ik, en met mij vele andere Zeeuws-Vlamin gen, met regelmaat naar Breskens of Perkpolder. In de hoop de pont nog net te halen, soms gestresst omdat er een toerist voor mij reed die absoluut geen haast had. Ja, ik ben Neeltje Suzanna en Sara dankbaar. Zo heetten de twee boren die zich van Terneuzen naar Ellewoutsdijk een weg onder de Westerschelde baanden. Natuur lijk, heel af en toe heb ik het nog weieens over het befaamde brood je veel te zachte kroket, dikke snert en het fameuze broodje bal (wie heeft het recept?) op de veer pont tussen Perkpolder en Krui- ningen. Verder kan ik die boot mis sen als kiespijn. Maar goed, ik ben een Terneuzenaar. Er zijn West-Zeeuws-Vlamingen en Oost-Zeeuws-Vlamingen, die het niet met mij eens zijn. Zij zijn sinds het opheffen van de veer dienst veroordeeld tot een langere rit om aan de andere kant van Zee land te komen. Elke dag scheur ik door de tunnel. Nou ja, scheuren. Veel harder dan honderd ga ik niet, want ik heb een broertje dood aan bekeurin gen. En ik zie deze maanden dage lijks dat ook toeristen een rit door de langste tunnel van Nederland eens willen ervaren. Laat u vooral niet door mij weerhouden, maar ik waarschuw alvast: die rit is saai. Je ziet helemaal niets, behalve grauwe, met brandwerend spul be klede wanden en om de haverklap een telefoonkast. Maar elke dag twee keer drie minuten blik op on eindig is geen straf Als ik weer eens wil varen, pak ik in Breskens het fietsvoetveer wel eens. Heb ben ze daar ook broodjes bal? Oud-burgemeester Barbé van Ter- neuzen zette in 2002 als eerste voet op Zuid-Bevelandse bodem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 70