61 buitenland Bosbranden bereiken Allerlaagste prijsgarantie bij ïtip! f stipreizen.nl Recordjackpot van Italiaanse Superenalotto valt eindelijk Vliegtuigongelukken eisen vijftien levens Toeriste opgesloten in Frans stadhuis Baby overleeft bloedbad op camping Sumatraanse tijger in dierentuin geslacht VUURZEE Griekenland roept noodtoestand uit Ernstige droogte treft China La Dolce Vita Cruise***** maandag 24 augustus 2009 ROME BERLIJN Bij vliegtuigongelukken in Duits land, Frankrijk en Italië zijn dit weekend vijftien mensen om het leven gekomen. In Duitsland vie len vier doden bij een botsing tus sen een helikopter en een vliegtuig je. In Hamburg sloeg een water vliegtuig over de kop: twee doden. In Frankrijk overleefden vijf inzit tenden een crash niet, in Italië kwa men vier mensen om. DANNEMARIE Een Britse toeriste heeft een eenza me nacht doorgebracht in het stad huis van het dorpje Dannemarie. Ze dacht dat het een hotel was, be richtte de krant Dernières Nouvel- les D'Alsace gisteren. De dertiger was het 'Hotel de Ville' ingegaan waarna de deuren op slot gingen. Ze werd bevrijd nadat ze een brief je met verzoek om hulp achter het raam had geplakt. COESFELD Een 33-jarige Duitser is waarschijn lijk verantwoordelijk voor het bloedbad op een camping bij de grens met Nederland. In de nacht van zaterdag op zondag werden drie personen doodgestoken in een vakantiehuisje in Coesfeld. Slacht offers zijn de 29-jarige ex van de man en haar ouders. Een baby van tien maanden is de enige overle vende. De man is opgepakt. JAKARTA In een Indonesische dierentuin is zaterdag een zeldzame Sumatraan se tijger geslacht. De daders was het vermoedelijk om de kostbare vacht en beenderen te doen, want in de kooi werden alleen nog de in gewanden gevonden. Het is de poli tie nog onduidelijk hoe de dieven de Taman Rimba Zoo in de Suma traanse provincie Jambi zijn bin nengekomen. Het heeft ruim een half jaar ge duurd, maar zaterdagavond viel hij dan eindelijk: de recordjackpot van 146,7 miljoen euro in de Italiaanse Superenalotto. Een anonieme inwoner van het dorpje Bagnone kocht het winnen de lot voor 2 euro. De tweede win naar van de loterij is de Italiaanse staat. Ongeveer de helft van de 2 miljard euro die sinds januari werd ingezet, vloeit naar de schatkist. Het hoogste bedrag dat tot nog toe was uitgekeerd in een loterij in Eu ropa was 126,2 miljoen euro. Een in woner van Spanje won dat bedrag in mei bij de loterij Euromillions. In Italië gingen steeds meer men sen, ook toeristen, op 'miljoenen jacht', naarmate de jackpot zich ver der vulde. Ook gemeentebesturen in geldnood kochten loten. Wereldwijd werd één keer een gro ter bedrag uitgekeerd aan een lote rijwinnaar. Dat was in maart 2007, toen een jackpot van omgerekend 157,7 miljoen euro viel in de Ameri kaanse MegaMillionsloterij. Een Belg won dit weekend 37,5 mil joen euro bij een Europese loterij. PEKING - Een ernstige droogte in Ook meer dan vier miljoen stuks het noorden van China heeft er- vee worden bedreigd door het wa- voor gezorgd dat vijf miljoen men- tertekort. De droogte teistert de re- sen te weinig drinkwater hebben, gio al sinds eind juli. Een man probeert de vlammen te bedwingen in Pallini, ten noorden van Athene. De Griekse hoofdstad Athene wordt bedreigd door bosbran den. Duizenden mensen uit een buitenwijk van de stad moesten afgelopen weekend hun huizen verlaten. Italië, Frankrijk en Cy prus hebben busvliegtuigen ge stuurd naar het gebied. ATHENE - Griekenland is opnieuw in de ban van grootschalige bos branden, die inmiddels buitenwij ken van de hoofdstad Athene heb ben bereikt. Vele duizenden men sen moesten op last van de autori teiten hun huizen verlaten. Mel dingen van doden of gewonden waren er vooralsnog niet. „We zien ons gesteld voor een zwa re beproeving", zei de Griekse pre mier Costas Karamanlis, die giste ren met een helikopter het rampge bied inspecteerde. „De brandweer pleegt een bovenmenselijke in spanning." Het gaat om'de ergste branden in Griekenland sinds 2007. Toen kwamen 65 mensen om het leven tijdens een tien da gen durend inferno. De brand die nu woedt, brak vrij dagavond laat uit in de buurt van het dorp Grammatiko, circa 40 ki lometer ten noordoosten van Athe ne. Meer dan 12.000 hectare bos, landbouwgronden en olijfgaarden vielen al ten prooi aan de vlam men, net als tientallen huizen. Zaterdag en gisteren breidde het vuur in het oosten van de regio At- tika zich steeds verder uit. In het getroffen gebied is sinds zaterdag de noodtoestand van kracht. De ongeveer 15.000 inwoners van de Atheense buitenwijk Agios Ste- fanos kregen via luidsprekers te ho ren dat ze moesten vertrekken in verband met de brand. Deze plaats ligt ongeveer twintig kilometer ten noorden van Athene. De politie heeft de toegang tot de hoofdstad vanuit het noorden be perkt. Inwoners van Athene die na Patsen ober! de voor' Hedefta van' Zie stipreizen.nl/deleb Zie stipreizen.nl/crccc vin 60* H.IX complete 8-daagse cruise Vertrek 11-18-25 Indusief: vliegreis Rotterdam-Genua v.v, taxen, havengelden en brandstoftoeslag, transfer luchthaven haven v.v., 8-daagse cruise met 5-stenen cruiseschip Cosla Concordia o.b.v. volpension langs o.a. Napels, Sicilië, Tunis, MaUorca, Barcelona en Marseille. boek online of bel 020 - 66 22 222 "voorwaarden allerlaagste prijsgarantie zie www.stipreizen.nl. Prijzen p.p. o.b.v. 2 pers. per kamer/hut excl. Calamiteitenfonds/reserveringskosten. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6