n* Schuil en Nummerdor nog steeds wereldtop 33 I voor de lezers van deze krant! Historische zege Engelse cricketers ,„3mm, i i r: /4t iyilv ffe I Fiets- en wandelarrangement GRONINGEN E3 KRAS maandag 24 augustus 2009 //v y/i. v,' •?W4. f: LONDEN - De Engelse cricketers hebben 'the Ashes' heroverd, het relikwie dat de beloning vormt voor het traditionele onderlinge verge lijk met Australië. In de vijfde en laatste test won Engeland giste ren op The Oval in Londen met 197 runs. De eindstand in deze fameuze wedstrijdenreeks, die meer dan 125 jaar oud is, kwam daarmee op 2-1. De Australiërs hadden voor de winst 546 runs nodig in de vierde innings, wat een record Dat betekende dat de urn, met naar verluidt had betekend. de as van de uit woede verbrande wickets na Ze begonnen zeer hoopgevend met 327 voor de nederlaag in 1882, voorlopig in Engeland vijf, maar kwamen uiteindelijk niet verder dan komt te staan. 348 all out, met 121 voor Michael Hussey. foto Kïrsty Digglesworth/AP ALAND - Beachvolleyballers Ri chard Schuil en Reinder Nummer dor horen nog steeds bij de beste spelers van de wereld. De toernooi zege van gisteren in de Finse plaats Aland was een welkome be vestiging na de teleurstellende Olympische Spelen vorig jaar in Peking. Het Nederlandse duo zette in Fin land een indrukwekkende reeks neer door onder anderen de Brazi lianen Harley Marques en Alison Cerruti en de Duitse wereldkampi oenen Julius Brink en Jonas Reckermann te verslaan. Van bei de topduo's hadden ze nog nooit gewonnen. „We hebben hier deze week echte toppers verslagen. Voor ons is dat een bevestiging dat we nog steeds bij de wereldtop horen", zei Num merdor nadat ze in de finale met 23-25 25-15 en 15-11 te sterk waren geweest voor Brink en Recker mann. „Nou moet ik wel zeggen dat Brink en Reckermann niet op hun best waren. Ik heb ze wel eens beter gezien, maar toch." Bijna hadden de oud-zaalinterna tionals er in de eerste ronde al uit gelegen. „We starten altijd stroef Nu ook. We gingen er in de eerste ronde bijna uit tegen een of ander koppel uit Venezuela. Het was 16-14 in de derde en laatste set", vertelde Nummerdor. Daarna volg de echter een imposante serie rich ting eindstrijd. In de eerste set van de finale tegen de Duitsers ver speelden Schuil en Nummerdor nog een voorsprong. „Ik miste aan het einde drie of vier ballen en dat kostte ons de set. Ik was toch wel bang dat we het daarna moeilijk kregen, dat is toch wel een men taal tikje." Niets was minder waar. In de tweede set liepen Schuil en Nummerdor uit naar een riante voorsprong van zes punten, die ze niet meer afstonden (21-15). Ook in de beslissende set kwamen de Nederlanders geen moment meer in de problemen. Op 14-10 volgde het eerste wedstrijdpunt, op 15-11 was het raak. De titel in Aland was hun vierde eindzege op de World Tour, de eer ste dit seizoen. Het ervaren duo nam na de Olympische Spelen wat rust, Schuil trad in het huwe lijk en halverwege het seizoen werd er pas weer serieus getraind. Het leverde al wel brons op in Kla- genfïirt en de vierde plek in Gstaad en Marseille. Komende week staat het tweetal op het Scheveningse strand, dat voor het eerst een toernooi uit de World Tour mag organiseren. Bang dat ze te vroeg hebben ge piekt, is Nummerdor niet. „We proberen gewoon elk toernooi te winnen. Hopelijk lukt dat volgen de week ook." 3-/4-/5-daagse autovakantie Haren Ontdek het gezellige Groningen per fiets of te voet! Speciaal voor u als lezer van deze krant selecteerden wij deze 3-daagse autovakan tie met verblijf in het 3-sterren Mercure Hotel Haren-Groningen. Dit exclusieve fiets- en wan delarrangement, inclusief fietshuur (zolang de voorraad strekt), fietsroutes, wandelroutes, ont bijt en een lunchpakket boekt u al vanaf slechts 69 per persoon. Groningen is befaamd om de heerlijke rust en ruimte, maar wist u dat er ook veel te zien en te beleven valt? Wacht niet langer en ontdek het zelf... TIPS VOOR UITSTAPJES In Groningen is genoeg te beleven! Zo kunt u in het natuurgebied Hoornse Meer heerlijke fiets- en wandel tochten maken. In het centrum van Groningen vindt u vele bezienswaardigheden waaronder de grootste trek pleister'Het moderne Groninger Museum! ontworpen door Alessandro Mendini. Het gezicht van Groningen is natuurlijk de 97 m hoge Martinitoren, het is ook mogelijk deze te beklimmen. Daarnaast beschikt Groningen over een knus en gezellig centrum met een gevarieerd aanbod aan winkels, terrasjes en cafés. Wilt u ook nog iets van de omgeving zien? Dan is Pieterburen met de zeehonden crèche zeker een aanrader. Ook de Waddeneilanden zijn binnen handbereik, een dagexcursie behoort dan ook tot een van de vele mogelijkheden. MERCURE HOTEL HAREN-GRONINGEN*** Het 3-sterren Mercure Hotel Haren-Groningen ligt op slechts enkele minuten rijden van het centrum van Groningen. Vanuit het hotel bent u zo in het natuur gebied Hoornse Meer. Hier kunt u heerlijke fiets- en wandeltochten maken. Het hotel beschikt over een receptie, liften, gezellige bar, restaurant en terras. Uw comfortabele kamer is voorzien van badkamer met bad of douche, toilet eri haardroger, telefoon, televisie, radio en internetfaciliteiten. Aankomstdata: ma., wo., vr. en za. van 24/8 t/m 28/9 3 dgn 4 dgn 5 dgn Aug. v.a. 75 v.a.€99 v.a.€129 Sep v.a. 69 v.a.€89 v.a. €119 De prijzen zijn p.p., o.b.v. 2 personen. Inclusief: verblijf in Mercure Hotel Haren-Groningen in een kamer zoals beschreven, ontbijt, fiets- en wandelroutes, lunch pakket (zelf samenstellen bij ontbijt). Het hotel beschikt over 20 fietsen voor gratis gebruik (zolang de voorraad strekt, reserveren is niet mogelijk). Exclusief: vervoer, niet genoemde maaltijden, excursies en entreegelden, reis- en annuleringsverzekering, toeristenbelas ting 1,12 p.p.p.n. en res.kosten 17,50 per boeking (verplicht) Voor meer informatie en boekingen: Typ in uw internetbrowser www.kras.nl/LR50646 Kies uw vertrekdatum, bekijk de prijsberekening en '«se' ga naar BOEK NU. Of bel met: 0900 - 9697 15 cpm), o.v.v. reisnummer LR 50.646 BSÜfl waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63