Mireille Cappendijk verrast sport 131 Ellen Briquet is een klasse apart in Hulst Eindzege Niels Mesu in Holland Inline Cup RABO COMPETITIE Zeeland bulkt van het talent Vierde plaats voor Baukje Doedee Staal wordt derde op 1500 meter NK Van der Lijke derde in Westbrabantse Pijl Rudy Vos is sterk in loodzware marathon Lavrijssen op podium klimkoers Ardennen Meerman pakt goud bij NK zwemmen maandag 24 augustus 2009 door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Zee land bulk: van jonge dressuurtalen- ten. Dat bleek dit seizoen tijdens de Rabo Talentencompetitie. Zater dag was in Nieuw- en Sint Joos- land de finale van de wedstrijdse rie. In de klasse Z2 toonde Mireille Cappendijk zich verrassend de sterkste. De amazone uit Ossenis- se reed de ruin Power naar een to taal 62.5 procent en behaalde zo een overtuigende overwinning. De Zeeuws-Vlaamse combinatie bleef de kersverse Zeeuwse kampioen Jeanine Nieuwenhuis met TDN's Trumanda ruim drie procent voor. In de klasse Zi maakte Stephanie de Frel met de merrie Vurona de hooggespannen verwachtingen waar. De ex-jeugdinternational uit Koewacht reed de met veel schwung en afdruk door de baan gaande Negro-dochter met 62.79 procent naar het goud. De Vlissing- se Lonneke Ludolphij eiste met vos Vivastrone het zilver op. Het brons was Santoucha van der Meij met Gasady's Caruso. In de in handicap tussen de klasse Zi en Z2 verreden proef liet Step hanie de Frel met Vurona er geen twijfel over besfaan wie de beste Z-combinatie was. De amazone uit het Zeeuws-Vlaamse vlasser dorp pakte met de mooi bergop waarts gaande bruine merrie de ze ge. Ze kwam aan een score van 65.58 procent. Jurylid Margo Bossch zei na afloop: „Het is een heel elegante combinatie. Het is een lust om naar te kijken. De mer rie heeft drie goede basisgaagen en kan apart bewegen. Stephanie blinkt uit door haar fraaie zit en rijdt met een heel vriendelijke hand waardoor haar paard mooi van de grond loopt." Vanwege een vakantie was Wilma Salm een week geleden de grote af wezige op de Zeeuwse titelstrijd. Zaterdag was ze wel van de partij en de amazone uit Yerseke liet in de klasse M2 met Uranta zien dat ze tot de beste van Zeeland be hoort. Ze behaalde de met veel Jeanine Nieuwenhuis werd tweede in de klasse Z. elastiek door het lichaam bewegen de Polaris-dochter met 64.16 pro cent het oranje erelint De als twee de eindigende Roos Mes uit Melis- kerke met Wymona onderstreepte met 63.50 procent het goede ni veau van deze klasse. In de klasse Mi moest Salm met Zazou onder het zadel verrassend haar meerdere erkennen in Dinja van Liere met Zibbedy's Way. De amazone uit Kapelle reed de Saros van de Gestehof-dochter, die mooie verruimingen liet zien, met 66.83 procent naar een overtuigen de overwinning. In het algemeen klassement tus sen Mi en M2 nam Wilma Salm op overtuigende wijze revanche. Ze stuurde Zazou met 213 punten naar een afgetekende overwinning en eiste met Uranta de tweede plaats op. Dinja Van Liere eindigde met Zib- foto Lex de Meester beddy's Way met 201 punten als derde. In de finale van de klasse L2 was Jessica van Belzen met Zodeste met 199 punten de beste. Zij bleef Wilma Salm met Adios vijf pun ten voor. De overwinning in de klasse Li werd een prooi voor Renkse Hiolen met Pabin. In het overallklassement van de klasse L ging de zege naar Ivan van Leuven uit Vogelwaarde met Zandora. msmmmtmwiiwsmzm* door Lucien Roelandt HULST - Ellen Briquet bezette zater dag bij de springwedstrijd in Hulst de plaatsen één, twee en drie in de klasse L. De Belg Christyoph de Sutter eiste in M de overwinning op. Johan Kertstens versloeg in Z thuisclub favoriet Iljo de Loos. Briquet deed haar naam van snelle dame eer aan. Als eerste starter van de negen combinaties tellende barrage stuurde de amazone uit Vogelwaarde de Esteban-dochter Princes Shanti in 43.67 seconden foutloos rond. Het was uiteindelijk goed voor een tweede stek. Wilma Stouten verbeterde met Stoutens Suprise deze tijd (39.72), maar met de finish in zicht trok de amazone uit Serooskerke met Vol- taire-dochter een paal naar het gras. Vervolgens kwam Briquet met Rocket Power in de rug. Ze realiseerde een tijd van 44.81. Naar later bleek goed voor de derde plaats. Ook Johan Kerstens moest met Paris het antwoord schuldig blijven. De Brabander kwam ruim twee tellen tekort en moest genoe gen nemen met de vierde stek. Bri quet bewaarde het mooiste voor het laatst. Briquet stuurde de ont ketende ruin Mazzel als een scheer mes in 38.03 over het parkoers van bouwer Bram Wattel. Ze bleef foutloos en pakte met dit paard dus de eerste plaats. In de beslissende ronde van de klasse M mocht Wilma Stouten met Stouten's Tanagra lang op de zege hopen. De zeventienjarige Walcherse amazone stuurde de Calvados-dochter in 38.02 foutloos rond. Als laatste starter toonde de Belg Christoph de Sutter zich met Andres echter een fractie sneller dan Stouten. door René van Stee HALLUM - De finale van de klassie- kerreeks Holland Inline Cup in het Friese Sloten leverde de Zeeuwse skeeleraars zaterdag drie topklasseringen op. Niels Mesu uit Middelburg reed bij de beloften naar de vijfde plaats. Zijn oudere broer Erwin eindigde bij de A-rij ders als negende. André van Espen behaalde bij de masters de zesde plaats. Niels Mesu pakte bovendien bij de beloften de eindzege in het klasse ment van vier wedstrijden om de Holland Inline Cup. Die titel kon hem na eerste plaatsen in Vorden en Zwaagwesteinde en een derde plek in Sloten al bijna niet meer ontgaan. Toch wilde hij in de zes tig kilometer lange wedstrijd in Hallum laten zien dat hij de terech te winnaar was. „Het was heel zwaar. De laatste tien kilometer heb ik met kramp gereden. We moesten ook meteen in de achter volging. Eerst waren er vier jon gens weg, maar later bleven ze met zijn drieën over. Daaruit kwam ook de latere winnaar", zei Niels Mesu, wiens race gewonnen werd door Douwe de Vries uit Heerenveen. Bij de A-rijders toonde Karlo Tim merman zich na honderd kilome ter de beste. Erwin Mesu toonde in deze categorie karakter. Hoewel de Zeeuw enkele keren werd ge lost, kreeg hij toch aansluiting met de kop van de wedstrijd. Tegen Timmerman bleek geen kruit ge wassen. De inwoner van Gronin gen kwam alleen over finish. Mesu behaalde in een groep van elf ach tervolgers de negende plaats. Niels Steenbakker uit Biggekerke stapte na zestig kilometer uit. HERENTALS Baukje Doedee uit Driewegen is za terdag vierde geworden in een wie lerwedstrijd voor vrouwen in Her entals. De wedstrijd ging over 90 kilometer. Er waren 90 deelne mers. Voor Baukje Doedee, die voor de ploeg van Rabo Lady Force uitkomt, was een mooie opsteker. De formatie rijdt volgende week de ploegentijdrit voor de topcom- petitie. AMSTERDAM Tommy Staal is tijdens het NK atle tiek in Amsterdam voor C-junio- ren als derde geëindigd op de 1500 meter. De atleet van Delta Sport realiseerde een tijd van 4.19,28. Tom van den Berg uit Middelburg werd bij het speerwerpen tiende. Hij kwam tot een worp van 42,80 meter, hetgeen een persoonlijk re cord was. Van den Berg is lid van Spado uit Bergen op Zoom. FIJNAART Nick van der Lijke is als derde geëindigd in het eindklassement van de Westbrabantse Pijl, een etappekoers voor junioren. De ren ner uit Middelburg had een achter stand van 17 seconden op winnaar Oscar Riesebeek. Van der Lijke haal de zijn beste resultaat in de vierde rit. Hij werd derde. Brian van Goethem (Sluiskil) werd 33e, Mi chel Jumelet (Bruinisse) 43e. GRIMENTZ Bij de Grand Raid mountainbike marathon in Zwitserland haalden vijf Zeeuwen de finish. Rudy Vos uit Grijpskerke werd 24e bij de wedstrijd over 120 km. De zege ging naar Alexander Moos. Daniël Paardekooper werd 67e. Nehemia Paardekooper eindigde als 111e. Bij de masters werden Alexander Paar dekooper en Eelco Mosselman res pectievelijk 161e en 299e. EMPTINNE Wielrenster Birgit Lavrijssen uit Kapelle is tijdens een klimkoers in de Waalse Ardennen derde gewor den. Er stonden 42 rensters aan de start en er moesten tien ronden van 5,5 km worden afgelegd. Win nares werd Kaat Hannes, Lotte van Hoek eindigde als tweede. Lavrijs sen behoorde in eerste instantie tot een kopgroep en had later een achterstand van ruim een minuut. STADSKANAAL Bij de Nederlandse kampioenschap pen open water zwemmen in Stadskanaal pakte de Zeeuwse dele gatie twee medailles. Priscilla Meerman behaalde de eer ste plaats op de 10 km vrije slag meisjes jeugd. De zwemster van Stormvogel zwom een tijd van 2.27,12. Judith Stap pakte het brons op de 5 km jeugd. Ze realiseerde een tijd van 13.55.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61