binnenland 15 in nachtmerrie Sn™ Kamer: relschoppers hard straffen SER komt mogelijk later met advies over verhogen AOW-leeftijd 'Een schokkend incident met een DJEME? n Agente bewusteloos treurige ajloop op straat gevonden Medicijngebruik onder kinderen stijgt Nederlandse marine stopt piraten Kind overlijdt door ongeval voor mijn neus' van Fraassen Travelling maandag 24 augustus 2009 Een 31-jarige politieagente is vrij dagavond in Diemen bewusteloos op straat aangetroffen. Zij was met een collega op een melding van overlast afgekomen. Kort nadat de twee zich ter plaatse hadden opgesplitst, kreeg haar col lega geen contact meer met de vrouw. Wat er precies is gebeurd, is nog onduidelijk. Na een zoektocht werd ze kort daarna in de buurt buiten bewust zijn aangetroffen. De agente heeft een zware hersenschudding. DEN HAAG Kinderen en jongeren tot twintig jaar slikken steeds meer medicij nen in vergelijking met tien jaar ge leden. Zo is het aantal recepten voor an- tipsychotica voor kinderen verdrie voudigd tot 131.000 in 2008. Dat blijkt uit analyse van cijfers van de Stichting Farmaceutische Kengetal len. Ook steeg het aantal recepten voor laxeermiddelen en maagzuurrem- mers. DEN HAAG De marine heeft zaterdag met waar schuwingsschoten vanuit een Lynx-boordhelikopter in de Golf van Aden een piratenscheepje tot stoppen gedwongen. Militairen van een Noors fregat doorzochten vervolgens de skiff en vonden wapens. Die zijn in beslag genomen. Omdat geen daadwerke lijke poging was ondernomen tot kaping, werd de bemanning vrijge laten. VOLLENHOVE Een 8-jarig jongetje uit Vollenhove (Overijssel) is in de nacht van zater dag op zondag overleden door een ongeval in zijn woonplaats. Het kind kwam door onbekende oorzaak onder een stapel beton blokken terecht, toen hij verstop pertje aan het spelen was met ande re kinderen. Het jongetje overleed in een zieken huis in Zwolle. Burgemeester Achmed Aboutaleb DEN HAAG - De Tweede Kamer heeft gisteren met boosheid gerea geerd op de gewelddadigheden- tij dens het strandfeest zaterdaga vond laat in Hoek van Holland. Vooral het geweld tegen de politie moet volgens de parlementariërs nu echt eens stoppen. CDA-woordvoerder politiezaken Cokun C^örüz noemt de bedreigin gen tegen de politie 'onacceptabel'. „De agenten zijn de hoeders van onze rechtstaat." De verantwoorde lijken moeten niet alleen stevig worden gestraft, aldus de parle mentariër, maar ze moeten ook voor de kosten opdraaien en wor den behandeld. „Hun gedrag heeft uitval door ziek te tot gevolg. Dat betalen u en ik, dat moet je steviger op de daders verhalen." Behandeling van de da ders is volgens de CDA'er nodig omdat 'er een draadje loszit'. Het gaat volgens hem vaak om men sen die meer mishandelingen op hun geweten hebben en bij wie een en ander 'tussen de oren' zit. Laetitia Griffith van de WD noemt de gebeurtenissen in Hoek van Holland 'vreselijk en heel zor gelijk'. „Vooral voor de agenten die de orde moeten handhaven. Ge richt schieten doen ze niet zo maar, daar is de politie heel zorg vuldig in." Griffith hoopt dat de daders volgens de richtlijnen en dus dubbel worden gestraft omdat hun slachtoffers gezagsdragers zijn. Ronald van Raak van de SP vindt dat er niet alleen hoge maar ook snelle straffen moeten komen we gens geweld richting politie. „Wie relt tegen de politie, relt tegen de samenleving. Dat kan niet." Zijn partij is bezig met een onderzoek naar de ervaringen van meer dan 10.000 agenten. Die hebben blij kens de eerste resultaten vaak te maken met de gevolgen van alco hol en drugs. „Vooral alcohol maakt agressief. Dan is er geen land meer met de mensen te bezei len." Attje Kuiken van de PvdA noemt de gang van zaken 'ver schrikkelijk'. Ze is benieuwd naar de evaluatie, maar 'alcohol en drugs zijn een groot probleem'. „Al zie ik dat het ook wel goed kan gaan, ik ben nu op Lowlands." Ze hoopt op een preventieve aan pak van het misbruik. Kuiken constateert echter ook steeds asocialer gedrag. Handelin gen als in Hoek van Holland vindt ze niet te tolereren en ze is een voorstander van een lik-op-stukbe- leid voor de daders. „Er moet een cultuuromslag komen, zodat men sen weer beseffen dat dit soort din gen echt niet kunnen." behandeld in een noodtent van de hulpdiensten. HOEK VAN HOLLAND - Op internetsi te YouTube is gisteren een filmpje geplaatst van de schietpartij op het strand van Hoek van Holland zater dagavond laat. Op de donkere beel den is te zien dat de massa mensen plots naar rechts beweegt als de po litie ingrijpt. Daarna zijn twee schoten te horen. „Opzij hier, het komt een beetje dichtbij", zegt een van de mensen in de video als de mobiele eenheid met schilden op de menigte inloopt. Kort daarna klinken twee klappen en wordt er gegild. „Ik zag een man met een pistool voor mijn neus staan. Ik schrok me wild", aldus het com mentaar van iemand die niet in het filmpje te zien is. Op een ander filmpje op YouTube met beelden van het evenement is een menigte te horen die 'Hooli gans, Rotterdam' roept. Hierop vol gen twee momenten waarop veel schoten achter elkaar te horen zijn. Volgens reacties van bezoekers was het veel te druk op het feest. Vorig jaar verliep het nog rustig met cir ca 20.000 bezoekers. „Nu waren er veel meer. Hekken waren er niet. Ik kon zo doorlopen." foto Sven van Beek/ANP DEN HAAG - Het advies van de So ciaal Economische Raad (SER) over de verhoging van de AOW-leeftijd naar 67 is mogelijk niet op tijd klaar. Het belangrijkste adviesorgaan van de regering moet voor 1 oktober met een advies aan het kabinet komen, zoals is afge sproken in het Voorjaarsoverleg. Volgens bronnen in politiek Den Haag en bij de vakbeweging wordt dat 'een haast onmogelijke toer'. Door de vakantie zijn de werk zaamheden van de SER-commis- sie die het advies moet uitbrengen nog niet erg ver gevorderd. „We hebben nog maar een paar weken tot 1 oktober. Als er een advies komt, moet dat eerst nog eens wor den goedgekeurd door allerlei orga nen, zoals vakbondsbesturen. Dat kost tijd en veel tijd is er niet", al dus een bron uit de vakbeweging. „Uitstel ligt daarom voor de hand." Een woordvoerster van de SER ontkende gisteren stellig dat er al over uitstel is gesproken. „Er worden allerlei scenario's doorgere kend door het CPB (Centraal Plan Bureau, red). Wat ons betreft lo pen de gesprekken volgens plan. Van uitstel is geen sprake", zo heet het. Een woordvoerder van minis ter Piet Hein Donner (Sociale Za ken) bevestigde gisteren dat ook hij geruchten over uitstel heeft ge hoord. „Maar wij blijven uitgaan van 1 oktober." Het kabinet wil de AOW-leeftijd stapsgewijs verhogen naar 67 jaar om de overheidsfinanciën op ter mijn beheersbaar te houden: Vol gens het kabinet levert dat in de toekomst ruim 4 miljard euro per jaar op. De vakbeweging is fel tegen die plannen. In het akkoord van dit voorjaar tussen de vakbeweging, de werkgevers en het kabinet, is af gesproken dat de SER tot 1 okto ber de tijd krijgt om met alternatie ven te komen. Die moeten op ter mijn wel minstens hetzelfde be drag aan bezuinigingen opleveren. Van fraassen travelling Grenadierweg 7a 4338PG Middelburg +31 (0)118 434433 www.vanfraassentravelling.eu

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5