e stap naar Spelen 2012 29 m 43 jaar maandag 24 augustus 2009 Marathons De twintigjarige Xue Bai heeft gis teren de wereldtitel op de mara thon veroverd. De Chinese atlete liet in de Berlijnse binnenstad de Ja panse Yoshimi Ozaki en de Ethiopi sche Aselefech Mergia achter zich. Bai liep de klassieke afstand van 42 kilometer en 195 meter in 2 uur, 25 minuten en 15 seconden. Ozaki had 10 seconden achterstand. Mer gia moest 17 seconden toegeven. Bai heeft ondanks haar jonge leef tijd al redelijk wat marathons gelo pen. Ze debuteerde op veertienjari ge leeftijd met een tijd van 2.37.07. In 2005 won ze als zes tienjarige bij de Aziatische Spelen goud op zowel de 5000 als 10.000 meter. Vorig jaar tijdens de Spelen in Peking liep ze zonder te impone ren mee op de 10.000 meter. De Keniaan Abel Kirui pakte zater dag de wereldtitel bij de mannen. De 27-jarige hardloper noteerde een kampioenschapsrecord. Hij fi nishte onder de Brandenburger Tor in 2 uur, 6 minuten en 54 secon den. Kirui liep geen persoonlijk re cord. Dat vestigde hij dit voorjaar met 2.05.04 in Rotterdam, waar hij als derde finishte. Kirui's landgenoot Emmanuel Mu- tai maakte het Keniaanse succes compleet door het zilver te pakken in 2.07.48. Mutai won in 2007 de marathon van Amsterdam. Het brons was er voor de Ethiopiër Tse- gay Kebede in 2.08.35. Ruben en Florian te gaan werken is een van de beste beslissingen van mijn leven geweest." Om dan te concluderen: „We zijn nog maar zo kort bezig. Ik heb alleen nog maar aan de basis gewerkt. En als die basis al leidt tot de fina le van een WK, dan weet ik dat er nog heel wat in het vat zit." Het kan snel gaan met Som. Vrij dagavond stond het huilen hem na zijn valpartij nader dan het la chen. Het nieuws dat hij uiteinde lijk toch was toegelaten tot de fina le van de 800 meter, had hij via een sms vernomen van zijn oude coach Honoré Hoedt. Som zat in de bus terug naar het hotel. „Mijn eerste gevoel was eigenlijk heel dubbel. Ik was heel blij, maar ik dacht ook: geef mijn portie maar aan fikkie", vertelde hij zater dagmiddag in het atletenhotel Est- rel. Som had eigenlijk helemaal geen vertrouwen in het protest dat was ingediend door delegatieleider Willem van der -Worp. Hij had het al eens eerder meegemaakt, een valpartij in een halve finale. Het was in 2004, op het WK in door in Boedapest. Toen was er ook een protest, maar het werd niet gehonoreerd. „Omdat ik toen ook de wedstrijd niet had uitgelo pen. Ik ben blij dat de jury op dit WK wel meedenkt met de atleten. Want weet je, uitlopen is moei lijk, je hele focus is verstoord door die valpartij. Je hebt pijn, er is te leurstelling. En dan kan je het alle maal niet meer opbrengen." Som had last van zijn rug nadat hij over de gevallen Abubaker Ka ki was gestruikeld. „Ik rolde op mijn rechterheup, alles wat uit stak, was gevoelig." Maar de medi sche controle was geruststellend. „Ik neem die Kaki niks kwalijk. Dit soort dingen kan gebeuren op een 800 meter." Gisteravond, na zijn finale was er geen pijn. „Ik voel het natuurlijk nog wel. Want ik was behoorlijk ten val gekomen." Maar bovenal was er de blijdschap dat hij weer met de grote jongens had meege daan. „Ik voel me net zo machtig als in 2006, toen ik Europees kam pioen werd." geen angst en zal derhalve hetzelf de doen als altijd", blikte Van Gaal vooruit op het nu al zeer beladen duel. „Nog harder werken, want dat is wat je moet doen als je zo slecht begint aan de competitie." Van Gaal heeft snel een succesje no dig, want bij de topclub zijn de re sultaten allesbepalend. De opmer king van Rummenigge, dat Bayern zich in een 'gevaarlijke situatie' be vindt, is veelzeggend. „Ik heb één ding geleerd", voegde de clubicoon daar aan toe. „Na nederlagen en grote successen moet je geen be langrijke beslissingen nemen." Een ding is duidelijk: de euforie die bij Bayem was ontstaan na de komst van Van Gaal, is voorlopig verdwenen. Louis van Gaal wordt na de nederlaag tegen Mainz direct omringd door een horde fotografen. foto Torsten Silz/ANP Je kunt geen keeper maken, je wordt als doelman geboren. Daar om moetje er vroeg bij zijn. Het niveau is schrikbarend. De eerste divisie moet een kweekvijver zijn van talent. Geen van die keepers is geschikt de overstap naar de eredivisie te maken." Oud-doelman Pim Doesburg in AD. „Veel trainen, 's middags voor de televisie naar de Tour kijken. Vooral toen ik die jongens over de Champs-Elysées zag rijden had ik er wel even moeite mee, toen was ik ook wel blij dat die wed strijd was afgelopen." Robert Gesink viel uit in de Tour de France. In AD. „Dat is geen optie voor mij, ik wil weg uit Spanje. Als je Real hebt gehad, is elke Spaanse club minder, zo voel ik dat tenminste. Ook Barcelona of Valencia." Rafael van der Vaart moet weg bij Real Madrid. In Sport week. „Ik ben zelf ook een diepgelovig christen, maar heb mijn eigen ma nier gevonden om mijn boodschap uit te dragen. Voetbal is voor mij hét middel om mensen te helpen. Om met ze in contact te ko men, om ze te vertellen over het geloof." FC Utrecht-aanvaller Jacob Mulenga in VI. „Voordat ik het stadion binnenging, las ik de Bijbel. Eenmaal op de baan ging ik voor elke wedstrijd voor het startblok staan, sloeg ik een kruisteken, bad ik en hield ik mijn gebalde vuisten omhoog. Vervolgens ging ik altijd als laatste mijn startblok in." Voormalig atlete Nelli Cooman over haar rituelen voor de start. In De Pers. Zes WK-deeinemers nachtje in de cel De Duitse politie heeft zaterdagnacht zes deelne mers aan het WK atletiek ge arresteerd na een vechtpartij voor een Berlijnse discotheek. Het ging om drie atleten uit de Bahamas, twee Cubaanse sporters en een Amerikaan. De politie heeft geen namen van de betrokken atleten vrij gegeven. Het handgemeen vond za terdagnacht rond 4 uur plaats. Vier mensen raakten gewond. De zes atleten zijn gisteren weer vrijgelaten. De politie onderzoekt of ze aan geklaagd kunnen worden. Real nodigt Bolt uit voor wedstrijd Real Madrid heeft Usain Bolt uitgenodigd voor de eerste wedstrijd van het sei zoen tegen Deportivo La Coruna. Dat meldde de Spaan se sportkrant Marca gisteren. Bolt, die zaterdag zijn derde gouden medaille behaalde op de WK atletiek, verklaarde eerder fan te zijn van de Spaanse ploeg. Na de wed strijd krijgt hij de kans om zijn favoriete spèlers Raul en Ruud van Nistelrooij te ont moeten. De Jamaicaan sprak tijdens de Spelen in Peking al de hoop uit ooit een keer mee te mo gen trainen met Real Madrid. Voetballer thuis neergestoken West Ham United-voet- baller Calum Da venport is vrijdagnacht neer gestoken. De 26-jarige centra le verdediger en zijn moeder liepen beiden steekwonden op in hun woning in Bed ford. Davenport werd zaterdag geo pereerd aan zijn verwondin gen. Volgens de doktoren heeft hij zwaar letsel opgelo pen. Zijn moeder is herstel lende. West Ham United kan geen verdere informatie geven om dat het politie-onderzoek nog loopt. 'Schumacher racet dit jaar niet meer' Het was in Valencia klaar als een klontje: Luca Bad oer faalde als tijdelijke opvol ger van Felipe Massa bij Ferra ri. De Italiaan kon zich bij ver re niet meten met de rest van het Formule i-veld. Dus werd er weer om de terugkeer van Michael Schumacher geroe pen. Maar die moet eerst ge nezen van zijn nekblessure. De Oostenrijkse ex-coureur Niki Lauda, tegenwoordig commentator bij RTL Duits land, sluit uit dat Schuma cher dit jaar nog gaat racen. „Zijn nekklachten zijn ern stig, anders had hij nu echt aan de start gestaan." 10 RUG 2. Usain Bolt schitterde in Berlijn, maar de Amerikaanse atle- tiekploeg nam de meeste medailles mee naar huis. De grootmacht haalde tien gouden, zes zilveren en zes bronzen medailles op bij de WK. lamaica volgde in het medailleklasse ment op gepaste afstand met zeven keer goud, vier keer zilver en twee keer brons. Kenia veroverde in Duitsland elf medailles en belandde daar mee op de derde plaats. Kenia ontving vier keer goud, vijf keer zilver en twee keer brons. Daarmee troefde het Rusland af De Russen -kwamen niet verder dan vier gouden, drie zilveren en zes bronzen medailles. Er 47 medailleceremonies: 24 bij de mannen, 23 bij de vrou wen. In totaal namen 33 landen een of meer medailles mee. berliü foto Michael Sohn/AP loren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59