gouden rendje verrassend langs Terneuzen: 2-1 Hoek op routine langs GPC: 1-4 27 Corné van Belzen schiet Arnemuiden Sterke start Middelburgse clubs maandag 24 augustus 2009 door Koen de Vries VLISSINGEN - Het was niet te ver wachten dat het bekertreffen tus sen VC Vlissingen en Terneuzense Boys zo vroeg in het nieuwe voet balseizoen een duel zou zijn waar de stukken vanaf vlogen. Dat werd het ook niet. Maar de treffer waarmee Sinan Coban ver in de tweede helft Vlissingen op 2-0 zette, was er een die in de rest van deze voetbaljaargang niet vaak meer gemaakt zal worden. „Een wereldgoal", vond zijn trainer Ruud Pennings. Vlissingen won met 2-1. Coban bleef er bescheiden onder. De 21-jarige van Terneuzen overge komen aanvaller die zijn eerste of ficiële wedstrijd voor Vlissingen voetbalde, sprak van 'een beetje ge luk'. Dat zat er misschien ook wel bij, maar Coban etaleerde ook zijn klasse. In de 75e minuut sprintte hij de diepte in en werd precies op tijd bediend door Joffrey Geldof Coban controleerde de bal met zijn linker en volleyde hem zon der te laten stuiten en op volle snelheid met zijn rechter langs de sterk keepende Rick Wiegmans. „De actie deed me denken aan Dennis Bergkamp", zei Ruud Pen nings later. „Hij was technisch per fect uitgevoerd." Hij doelde op de treffer van de spits van het Neder lands elftal tegen Argentinië, tij dens het WK van 1998. Die verge lijking kon Cobans actie wel door staan, hoewel Bergkamp de bal een keer liet stuiten en enpassant een verdediger op het verkeerde been zette. Veel meer hoogtepunten kende het duel tussen de zondageerste klasser Vlissingen en zaterdageer steklasser Terneuzense Boys niet. Vlissingen etaleerde aanmerkelijk meer individuele klasse, maar Ter neuzense Boys speelde compact en agressief en belette de thuis ploeg vaak gevaarlijk te worden. De 6-0 waarmee de Walcherse ploeg vorig jaar de Boys in de be ker afdroogde, zat er geen mo ment in. Vlissingen kwam wel zwaar geha vend aan de start. De ploeg miste Jonathan Constancia, Sander Goe- degebure en Björn Langeveld door schorsingen, Ronnie Cremer door een blessure en Peter de long was nog op vakantie. De eerste grote kans was voor de bezoekers. De inzet van Mevlud Eryürük werd door Rico Witsen- burg ternauwernood van de lijn ge haald. Afgezien van een terecht af gekeurde treffer van Davy van Geersdaele gebeurde daarna wei nig. Totdat in de blessuretijd van de eerste helft Sinan Coban de bal precies op tijd aan de inkomende Dangelo Martien gaf, die alleen op Wiegmans kon afgaan en hem slim omspeelde: 1-0. Na rust was de kopkans die Martien kreeg een van de weinige uitgespeelde kan sen. Tot het moment dat Coban het op zijn heupen kreeg en Vlis singen op 2-0 zette. Een flatertje van Ashraf Elhroez, vermoeid door de eerste dag van de ramadan, stelde Ali Eryürük niet veel later in staat om door te breken. Randy de Dreu kon hem alleen afstoppen met een overtre ding in de zestien meter waardoor arbiter De Bat naar de strafschop stip moest wijzen. Jeroen van de Broeke schoot de bal feilloos bin nen: 2-1. Cupfighter Vlissingen ontmoet morgen Hoek (uit) en speelt tot slot tegen GPC Vlissingen. VC Vlissingen-Terneuzense Boys 2-1 (1-0) 45+2 Dangelo Martien 1-0, 75. Si nan Coban 2-0, 79. Jeroen van de Broeke 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Randy de Dreu (Vlissin gen), Kees Duitemeijer (Terneuzen se Boys). Aantal toeschouwers: 150. MIDDELBURG - Arnemuiden verras te zondagtweedeklasser in de eer ste bekerontmoeting van het sei zoen. De vissersploeg won geflat teerd met 2-1. Poule to. Arnemuiden-Terneu- zen 2-1: Terneuzen was de betere ploeg in Arnemuiden, maar de thuisclub opende na een kwartier via Maarten Brasser de score. In het vervolg verrichtte Arnemui- den-keeper Lennard Meulmeester enkele prima reddingen. De doel man was echter kansloos op een strafschop van Dominique Verlin de (1-1). De beslissing viel kort voor tijd. Corné van Belzen nam de bal in één keer op zijn slof en bezorgde de thuisclub daarmee de winst: 2-1. Aardenburg-De Noormannen 5-3: De bezoekers boden voor rust behoorlijk tegenstand en bogen in het eerste deel van de tweede helft een 2-1-achterstand om in een 2-3- voorsprong. Daarna stelde Aarden burg orde op zaken. Robbie van de Wijnckel nam twee treffers voor zijn rekening. Jeffrey Tanghe, Niek van Sprundel en Dwight van Hul- le ieder één. Bart Dekker, Mare Minderhoud en Thomas Wuijte scoorden voor De Noormannen. Poule 13. Intemos-Dauwendaele 1-2: De thuisploeg ging door een strafschop van Yorrick Beijers de rust in met een i-o-voorsprong. In de tweede helft zag het er na de ge lijkmaker van Chris Kiala lang naar uit dat het 1-1 zou worden, totdat in de laatste minuut Jorrit Schuurman 1-2 maakte. Kapelle-Steenbergen 3-3. Tom Mul ders 0-1 en 0-2, Robin Boogaart 1-2, Rob Oosterom 2-2, Robin Boogaart 3-2, Sven Mulder 3-3. Poule 14. VCK-WHS 2-2: De ac teurs hadden last van het warme weer. Daardoor ontspon zich een matig schouwspel. Via Erik Goudt opende de thuisclub de score. Jeroen Oosdijk bracht de gelijkma ker op de borden, maar door een treffer van Stefan Wielemaker ging VCK toch met een voor sprong naar de thee. Een kwartier voor tijd bepaalde Pieter Lindhout de eindstand op 2-2. Halsteren-Oostkapelle 3-0: Zon dagvereniging Halsteren legde Oostkapelle op alle fronten de wil op. Voor rust opende Paolo Fortu- nati de score namens de thuis ploeg. Na rust bouwde de Brabant se ploeg de score rustig verder uit. Antoine van Mechelen tekende voor beide treffers. Poule 15. Krabbendijke-Seroos- kerke 1-4. Voor rast kon Krabben- dijke nog enigszins gelijke tred houden met Serooskerke. Richard Dommisse bracht de thuisclub aan de leiding. Doelpunten van Willem-Ian Schoe en Alex Jobse deden het duel echter kantelen. In de tweede helft liep Serooskerke dankzij treffers van Arno Melaard (strafschop) en Frank Allaart ver der weg. De Meeuwen-FC Bergen 0-4: Een sportieve wedstrijd, waarin FC Bergen de betere ploeg was. De Brabanders scoorden zowel voor als na rast twee keer. Stefan van Rooijen nam drie treffers voor zijn rekening. Silvester Zwaan scoorde één keer. MIDDELBURG - De Middelburgse voetbalclubs Zeeland ia Middel burg en Jong Ambon wonnen hun eerste bekerduel beide met 0-6. Poule 17. Veere-Zierikzee 2-3: Voor rust was Veere beter en kwam het via Giacomo Wattel op 1-0. Lat en paal stonden een grote re Veerse voorsprong in de weg. In de tweede helft draaide Frank van der Helm met twee treffers de stand om in het voordeel van Zie- rikzee. Wouter Koster kopte daar na op de lat, maar even later hielp hij Veere wel aan de 2-2. Vanaf de aftrap soleerde Ingmar Quist naar de 2-3. Noad'67-Colijnsplaatse Boys 3-1 (2-1). Remy van Herk 1-0, Sander Sal- let 1-1, Rob den Engelsman 2-1, Rob den Engelsman 3-1. Poule 47. IJzendijke-Zeelandia Middelburg: IJzendijke-Zeelan dia Middelburg 0-6: IJzendijke had weinig in te brengen tegen Zeelandia Middelburg, dat fris van de lever speelde en in alle opzich ten beter was. Niels Kortenhoeff en Alberto Condo Morgado (2x) troffen in de eerste helft doel en legden het duel al vroegtijdig in een beslissende plooi. Na de her vatting werd de score verdubbeld door doelpunten van Patrick Joos- sens, Ivo Ku ij pers (in eigen doel) en Jeremy van Aalst. 's-Heer Arendskerke-Steen 1-1. Michiel Bouwman 1-0, Piet van Looij 1-1. Poule 50. Schoondijke-Nieuw- land 0-4. De gehavende thuis ploeg bleek niet opgewassen tegen Nieuwland en mocht uiteindelijk nog de handen dichtknijpen dat de schade beperkt bleef tot 4-0. Het ging allemaal gemakkelijk bij Nieuwland, dat na tien minuten de leiding nam via een treffer van Richard Jacobs. Vlak voor rust maakte André Goedhardt uit een strafschop er 2-0 van. In de twee de helft nam Nieuwland verder af stand door doelpunten van Mike van Kleef en Michel Carol. Kar Kwadendamme Hontenisse Poule 55. MZVC-Grenswachters afgelast. SDO'63-Jong Ambon 0-6: Jong Ambon nam voor de rust al een beslissende 0-5-voorsprong en vond daarna de inspiratie niet meer om SDO'63 naar een neder laag met dubbele cijfers te spelen. Na de rust scoorden de bezoekers nog maar één keer. Voor Jong Am- bon waren James Beye (2x), Harry Versteeg (2x), Dazz Hitijahubessy en Martin Waisapy de doelpunten makers. Koen Versyp wordt getorpedeerd door Leo de Groot van GPC Vlissingen. foto Lex de Meester dor Frits Bakker VLISSINGEN - Met de zon op z'n ge zicht, de keel nog schor van het roepen, gaf André Maas het ver schil tussen Hoek en GPC aan met een aardig detail. De trainer van de Vlissingse club, die de beker wedstrijd met 4-1 had verloren op eigen veld, zei in zijn terugblik: „Ik dacht, gelukkig, hij haalt Bouzam- bou eruit, maar toen kwam Pinas in het veld. De één nog sneller dan de ander." Daarmee was tegelijk de kracht van Hoek aangegeven. Ferry Alf- ons werd voor het eerst op de cen trale positie achterin gezet, omdat de verdedigende nood kennelijk hoog is. Toch zaten Josimar Patti- nama en Regilio Pinas op de bank tegen GPC, zó goed zit de hoofd klasser in zijn aanvallers. André Maas had er zaterdag maar één die kon scoren. Björn Ronde strafte een blunder in de Hoekse defensie af (te korte terugspeelbal van Bolou) op het moment dat de wedstrijd al was gespeeld. De Zeeuws-Vlamingen leidden met 4-0 door twee treffers van Stijn Mahieu en één van Koen Versyp en Regilio Pinas. Was het goed wat Hoek op drie wedstrijden van de competitie liet zien? „Ik vond soms van wel, soms van niet", hield Paul Telussa het oordeel oppervlakkig. Hij was te spreken over het aanvallende en opbouwende deel van het elftal, zoals hij dat al weken zegt. En on zeker over de verdediging, die wéér een paar keer opvallend ver zaakte. Ferry Alfons zei over zijn nieuwe rol, als laatste man: „We moeten toch wat, omdat de nood best hoog is. Dan vind ik dit geen on aardige poging, want ik heb vroe ger ook op veel posities gespeeld. Het ging vandaag wel aardig, vond ik, maar het is geen graadmeter." Dat was het treffen met GPC ook niet, omdat Hoek al na twee minu ten met 1-0 leidde en die voor sprong geroutineerd uitbouwde. „Ik vond het helemaal niet ver keerd, zoals wij tegenstand ga ven", zei André Maas, die wat meer zekerheid in zijn verdediging had gebouwd en Jesper de Vlieger, zoon van de oud-atleet Johan de Vlieger, liet debuteren. Hoessein Bouzambou was een half uur lang de opvallendste spe ler met zijn snelle solo's en prachti ge techniek. Paul Telussa wisselde de aanvaller na een klein half uur. „Ik wil hem sparen vanwege de ra madan", zei de trainer later. „Voor mij hoeft dat niet hoor", reageerde Bouzambou. „Ik heb vorig jaar tij dens de ramadan voor RCS mijn beste wedstrijden gespeeld en vijf keer gescoord." De aanpassing bij Hoek, zo bleek zaterdag, is razendsnel gegaan. „Ik had in het begin nog de neiging om te veel vanaf links te spelen, omdat ik dat bij RCS ook deed. Dennis de Nooijer stond centraal, ik trok meer naar de zijkant. Bij Hoek is het meer de bedoeling dat ik rond de centrale spitsen ga be wegen, dat ligt me beter." GPC-Hoek 1-4 (0-2). 2. Stijn Mahieu syp 0-3, 82. Regilio Pinas 0-4, 88. Björn Ronde 1 -4. Scheidsrechter: J. Stange (Zevenbergen). Gele kaart: Jesper de Vlieger (GPC), Tim Mechelink (Hoek). Aantal toeschouwers: 200. 0-1, 37. Stijn Mahieu 0-2, 77. Koen Ver-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 57