PSV knokt FC Twente verslapt na snelle 2-0 en eindigt met povere winst op RKC 221 sport Als Suarez niet scoort heeft Ajax zelfs tegen Sparta een probleem AZ hoeft zich niet in te spannen "hi iip? Twentenaren eren N'Kufo en Jeuring maandag 24 augustus 2009 KOEVERMANS MATCHWINNAAR Danny Koevermans' zorgde met twee goals tegen NAC dat PSV zijn ongeslagen status behield in de eredivisie. Michel Breuer (Heerenveen) in duel met El Hamdaoui. HEERENVEEN - AZ heeft de eerste serieuze krachtmeting van het sei zoen gewonnen. De Alkmaarders pakten gisteren zonder veel inspan ningen drie punten bij bekerwin naar SC Heerenveen: 0-2. AZ werd in de eerste helft een handje geholpen door doelman Martin Lejsal, die de bal over zijn eigen doellijn tikte. Mounir El Hamdaoui maakte het karwei in de tweede helft af. De eenvoudige zege in Friesland maakte echter opnieuw niet duide lijk waar de landskampioen mo menteel echt staat. In het Abe Lenstra Stadion maakte AZ geen al te overtuigende indruk, maar dat hoefde tegen de dolende equipe van Trond Sollied ook niet. Heerenveen kwam bijzonder on geïnspireerd voor de dag. Keeper Lejsal werd de schlemiel van de wedstrijd. De Tsjech tikte de bal ongelukkig over zijn eigen doellijn, nadat de bal uit een schot van El Hamdaoui via de paal terug het veld in was gekomen (0-1). De voorsprong en slappe tegen stand van Heerenveen leken AZ wat in slaap te sussen. El Ham daoui stelde met zijn vijfde treffer van het seizoen de zege veilig. ENSCHEDE - De aanhang van FC TXvente eerde voor en na het com petitieduel met RKC Waalwijk gis teren Ian leuring en Blaise N'Kufo. leuring was tot voor kort topscorer aller tijden van de club met ro3 treffers, maar met een goal tegen ADO Den Haag verbrak N'Kufo dat aantal en kwam de teller van de Zwitser op 104 competitietref fers. Bij opkomst van de spelers ont vouwden de fans van Vak-P, de fa natieke aanhang van de thuisclub, een megadoek met daarop een gro te beeltenis van N'Kufo. Daarvoor was Jeuring al geëerd met een kleinere versie met zijn portret en bijbehorende tekst waar in de supporters aangaven nooit te zullen vergeten hoe bijzonder Jeu ring was. Na de 2-1-overwinning van FC Twente, waarbij N'Kufo met zijn 105de doelpunt in 195 duels voor de 2-0 zorgde, kreeg de Zwitser uit handen van Jeuring de bal waar mee hij een week eerder in Den Haag het record veroverde. door Dick Sintenie AMSTERDAM - In december vorig jaar, bij het afscheid van topscorer Klaas-Jan Huntelaar, stelde Dario Cvitanich de supporters van Ajax gerust. Met drie doelpunten hielp de Argentijn zijn ploeg aan een ze ge op ADO Den Haag. Op de ere tribune zag Huntelaar dat het goed was. Cvitanich werd in het voorjaar van 2008 voor zes miljoen euro overgenomen van Banfield. Met die transfer liep Ajax vooruit op de verkoop van Huntelaar, die grossierde in doelpunten en niet van zins was zijn contract te ver lengen. Aan het eind van het ka lenderjaar volgde de overdracht in de Arena, tijdens Ajax-ADO, met de trotse aanvaller van Real Ma drid in een luxe stoel en zijn opvol ger als matchwinner. Niets is echter wat het lijkt in het leven van een voetballer. Huntel aar werd na een paar maanden al weer in de hoek gezet bij Real en Cvitanich houdt zich voorname lijk op in de schaduw van de on tembare Luis Suarez. Het volk begint echter te morren als Suarez een keer niet thuis geeft, zoals gisteren tegen Sparta. „Op zulke momenten hebben we een groot probleem, want hij moet ze maken," zei trainer Mar- ENSCHEDE - FC 1\vente leek giste ren lange tijd een makkelijke mid dag te krijgen tegen RKC Waal wijk. Treffers van Bryan Ruiz en Blaise N'Kufo zetten FC Twente al snel op 2-0, maar na rust verslapte de ploeg en kon RKC terugkomen. Omdat alleen Charlison Benschop namens de bezoekers wist te sco ren, won de thuisclub met 2-1. Het duurde even voor FC Twente op gang was. Na tien minuten werd de ploeg voor het eerst ge vaarlijk, al was het uiteindelijk RKC-verdediger Dustley Mulder die de bal bijna in eigen doel tin lol na het duel. Veertig doelpogingen waagden de Amsterdammers. Suarez raakte de paal en de lat uit een vrije trap. Jol bracht na rust linkerspits Marvin Zeegelaar in en Miralem Sulejma- ni, maar die laatste had het veld nog maar net betreden, of hij mis te op een meter van de doellijn de mooiste scoringskans van de wed strijd. lol noemde het geen pech dat Ajax de kansen niet verzilverde. Hij wees op eerdere thuisduels met RKC (4-t) en Slovan Bratisla va (5-0) waarin Ajax ook pas laat afstand nam. Luis Suarez behoed de zijn ploeg in die wedstrijden met zeven treffers voor gezichtsver lies. „Maar als Luis eens een dag iets minder is," zei Jol, „dan is het fijn als je de bal kwijt kan bij een gro te, sterke spits die makkelijk scoort." Zoals Danny Koevermans, die gisteren bij PSV-NAC als inval ler de wedstrijd deed kantelen met twee gave doelpunten. Zo'n rol ziet Jol voor de kleine en bedrijvi ge Cvitanich niet weggelegd, waar mee de kans op speeltijd voor de Argentijn tot een minimum wordt beperkt. Eén ding is duidelijk na twintig duels en negen doelpunten voor Ajax: in de voetsporen van Huntel aar zal Cvitanich niet treden. schoot. Met een uiterste krachtsin spanning kon de linksback dat zelf nog voorkomen. De voorsprong voor FC Twente kwam na ruim een kwartier. Wout Brama kopte een voorzet door op N'Kufo. De Zwitser nam de bal met de borst aan, waarna Bryan Ruiz de aanval overnam en van dichtbij binnen schoot. Het regende daarna geen kansen voor de koploper van de eredivisie, maar in de problemen kwam de ploeg ook geen mo ment. RKC Waalwijk slaagde er slechts af en toe in iets op te zet ten wat op een aanval leek. Tien door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Met handen en voe ten, soms met wat geklungel, maar vol passie heeft het PSV van Fred Rutten zijn ongeslagen status we ten te behouden. Net als vorige week tegen Ajax leek gistermiddag tegen NAC Breda een eerste neder laag dichtbij. T\vee doelpunten van invaller Danny Koevermans le verden echter een verdiende triomf op, die met 3-1 wel ruimer uitviel dan rechtvaardig was. Naast de uitstekende treffers van Koevermans, beide gemaakt bij de eerste paal na voorzetten van Sta- nislav Manolev en Danko Lazovic, was vooral de wissel van Timmy Simons opmerkelijk. Rutten haal de zijn captain na een uur naar de kant en bracht Orlando Engelaar in. Volgens de coach omdat Engel aar de oplossingen meer naar vo ren zoekt. De laatste keren dat Simons om tactische reden werd geofferd, date ren van het seizoen 2005-2006 (te gen Feyenoord en Heracles), toen Guus Hiddink aan het roer stond. In de drie jaren daarna werd Sim ons nog maar één keer van het veld gehaald, maar toen (in novem ber vorig jaar) koesterde PSV te gen Heracles een ruime voor sprong. Geen enkele zet van Rutten is zon der boodschap, dus ook deze niet. Simons zal voor het eerst sinds zijn komst naar PSV serieus de concurrentie moeten aangaan. Nu de trainer zo nadrukkelijk kiest voor een beweeglijk en aanvallend middenveld (met Ibrahim Afellay en Otman Bakkal of eventueel Ola Toivonen) zal de overgebleven plek in veel wedstrijden worden betwist door Engelaar en Simons. Gezien het contract van Engelaar (tot 2013) lijken zijn kansen groter dan die van Simons (tot 2011). Ook is de aanvoerder van PSV al weer bijna 33 jaar. Engelaar, net te rug van een blessure en een pro tégé van Rutten, viert vandaag zijn dertigste verjaardag. minuten na Ruiz' treffer was het de beurt aan Nkufo om Wevers te verschalken en weer stond Brama aan de basis. De middenvelder haalde van ver uit nadat Wevers en Wouter Gudde elkaar in de weg liepen en RKC de bal daar door maar half kon wegwerken. N'Kufo raakte de inzet van Brama met het hoofd, waardoor Wevers verrast was. N'Kufo leek de bal in buitenspelpositie te raken. Scheids rechter Janssen besloot de goal op advies van zijn grensrechter goed te keuren. Na zes minuten in de tweede helft Danny Koevermans (midden) en Ola Toi Meer nog dan in cijfers ligt de waarheid op het veld. Engelaar nam gisteren ook daar een voor sprong. Toen hij Simons verving, stond het 0-1. PSV toonde een groot hart. Zoals in elke vorige competitiewedstrijd werd de ploeg getroffen door tegenslag. VW Ven- lo werkte een 2-0 achterstand weg, schrok FC Twente plots wakker toen Ruud Berger profiteerde van slap verdedigen en een vrije schiet kans kreeg. Gelukkig voor de En- schedese defensie schoot de Waal- wijker naast. Maar FC Twente was niet meer bij de les en na een uur strafte Char lison Benschop dat af via een har de, lage schuiver. De thuisclub bleef slordig en RKC, dat met een extra spits ging spe len, kreeg een steeds groter spel- aandeel. Kansen echter niet en dus blijven de Waalwijkers voorlopig puntloos laatste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52