PZC L Feyenoord baas in Kuip Arbiter krijgt klap en staakt bekerduel 24 en 25 28 en 29 Rotterdammers samen met FC Twente aan kop na 4-0-zege op Roda JC Barrichello profiteert van blunder in het kamp van Hamilton Tip? sport@pzc.nl Som maakt nieuwe stap richting - Spelen van Londen Maandag 24 augustus 2009 door Hans Leber ROTTERDAM - Het was lang gele den dat Feyenoorders thuis in de rust op hun dooie gemakkie bo ven een kopje thee hingen. De 3-o-voorsprong tegen Roda IC was gisteren zo geruststellend dat nie mand zich meer zorgen maakte. En ook de directie kon weer eens hopen: de wens dat Jonathan de Guzman binnenkort wordt ver kocht, is na twee wonderschone af standsschoten niet meer ver weg. Feyenoord won met 4-0. Trainer Mario Been vindt het niet leuk, een eventueel vertrek van De Guzman. Hij speelt achter spits )on Dahl Tomasson en wisselt sa men met de Deen en de flankspe lers Sekou Cissé en Andwele Slory steeds van positie. Dat maakt het voor iedere tegenstander moeilijk om zich op Feyenoord in te stel len, hoewel dat effen over een paar maanden weer is uitgewerkt, zoals ook gebeurde in een vorige succesvolle fase in de Kuip, de eer ste maanden onder Bert van Mar wijk twee jaar geleden. Been wil de geboren Canadees en door naturalisatie Nederlander ge worden De Guzman niet kwijt, „lona moet lekker bij Feyenoord blijven voetballen en zijn contract verlengen", liet Been zich als een stand-in-opa ontvallen. „Kijk, het is als met zo veel grote talenten die naar hele grote clubs gaan... ze komen daar niet aan spelen toe. lo na moet als hij naar zo'n grote club gaat, eisen dat hij speelt." De Guzman scoorde gisteren met twee afstandsschoten nadat hij ook al de voorzet gaf bij het twee de doelpunt van Jon Dahl Tomas son. Maar vooral de schoten staan in de boekjes van de scouts. Die verdwenen zo zuiver en gekromd in de twee bovenhoeken, dat Ro- da-doelman Bram Castro er slechts naar "kon kijken. Hij stond misschien iets voor zijn doellijn, maar dat is op topniveau nodig om strakke schoten in de hoeken te pareren. De Guzman kromde de ballen met veel gevoel in Castro's 'geenkanszone'. Het elftal van Mario Been toonde gisteren macht. Ook de Kuip was weer eens dat bastion dat voor geen enkele tegenstander gemakke lijk te nemen is. Roda maakte geen schijn van kans, zeker niet na dat Sekou Cissé al na 4 minuten het eerste doelpunt tegen zijn vori ge club liet aantekenen. Dat het minder magere FC Twente volgen de week ook zo gemakkelijk aan de kant wordt gezet, is niet de ver wachting. Vorig jaar had Manchester City 14 miljoen euro over voor De Guz man. Dat de deal niet doorging, is altijd toegeschreven aan weifelend optreden van de Feyenoord-direc- tie. Dat zal nu niet meer gebeuren. Feyenoords financiële situatie schreeuwt om (transfer)geld. Den ny Landzaat zit op de tribune, Roy Makaay krijgt (hartverwarmend toegejuicht door het publiek) een kwartier speeltijd, Tim de Cler en Kevin Hofland waren ook gisteren bankzitters. Juist degene die Been echt niet kwijt wil, omdat hij voor het voet bal belangrijk is, kon de komende weken wel eens vertrekken. „Als die mooie club komt..", herhaalde de 21-jarige De Guzman nog maar eens. Een jaar lang was hij gebles seerd (knie), net op tijd is hij fit. De Feyenoorddirectie duimt zich wezenloos, het geld is keihard no dig. DINTELOORD - Scheidsrechter Van de Rest heeft zaterdag na de beker wedstrijd Dinteloord-Kloetinge aangifte gedaan van mishandeling. De arbiter uit Dordrecht kreeg tien minuten voor het einde van het duel een klap van Dinte- loord-speler Ferry Sparreboom. Hierop werd de ontmoeting ge staakt. De stand was op dat mo ment 2-1 in het voordeel van Kloe- tinge. Sparreboom bemoeide zich tien minuten voor rust met de leiding, toen ploeggenoot De Frel een gele kaart kreeg voor een harde overtre ding. De middenvelder, die al geel op zak had, kreeg daarop nog maals geel en moest dus vertrek ken. Op het moment dat de arbi ter de rode kaart trok, ging Sparre boom de scheidsrechter te lijf en deelde een klap uit. Van de Rest ging neer, krabbelde snel weer op, maar werd opnieuw belaagd door Sparreboom. Medespelers voor kwamen erger. Scheidsrechter Van de Rest staakte hierna het duel. „Als ik op zo'n manier bedreigd word, ga ik niet meer verder", zei de Dordtenaar na afloop. „Het was volstrekt onnodig. Het was een leuk potje, de spelers hadden res pect voor elkaar. Voor Dinteloord is dit heel vervelend. De club kan er niets aan doen." Bij Dinteloord werden meteen maartregelen genomen. De club gaf Sparreboom, die dit seizoen over gekomen is van Kogelvangers, te verstaan dat hij niet meer wel kom is bij de club. „We kunnen zijn spullen beter aan een andere speler geven", zei de aangeslagen Dinteloord-trainer Johan Korten. Er werd na afloop rapport opge maakt. De KNVB moet zich nu uit spreken. Sparreboom wacht een schorsing. Of de tussenstand van de wedstrijd als einduitslag wordt aangemerkt, is nog niet bekend. MEEST CELEZEN 1. Bekerduel Kloetinge gestaakt 2. Okorley zet punt achter Hoek 3. Heinkenszand van bekertrauma af EN VERDER Lees de sportweblogs op www.pzc.nl over wielrennen, hardlopen, voetbal, skeeleren en de Senior Games. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto Sekou Cissé (links) wordt belaagd door Roda-keeper Bram Castro en de spelers Eric Addo en Davy de Fauw. foto Evert-Jan Daniels/ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 51