rol bij Hoek sport 127 Croede moet twaalf goals slikken op het veld van Heinkenszand Zaamslag in slotfase langs AZW Droomgoal van Sinan Coban geeft saai bekerduel een gouden randje maandag 24 augustus 2009 door Frits Bakker VL1SSINCEN - Met de zon op z'n ge zicht, de keel nog schor van het roepen, gaf André Maas het ver schil tussen Hoek en GPC aan met een aardig detail. De trainer van de Vlissingse club, die de beker wedstrijd met 4-1 had verloren op eigen veld, zei in zijn terugblik: „Ik dacht, gelukkig, hij haalt Bouzam- bou er uit, maar toen kwam Pinas in het veld. De één nog sneller dan de ander." Daarmee was meteen de kracht van Hoek aangegeven. Ferry Alfons werd voor het eerst op de centrale positie achterin ge zet, omdat de verdedigende nood kennelijk hoog is. Toch zaten Josi- mar Pattinama en Regilio Pinas za terdag op de bank tegen GPC, zó goed zit de hoofdklasser in zijn aanvallers. André Maas had er zaterdag maar één die kon scoren. Björn Ronde strafte een blunder in de Hoekse defensie af (te korte terugspeelbal van Bolou) op het moment dat de wedstrijd al was gespeeld. De Zeeuws-Vlamingen leidden met 4-0 door twee treffers van Stijn Mahieu en Koen Versyp en Regilio Pinas. Was het goed wat Hoek op drie wedstrijden van de competitie liet zien? „Ik vond soms van wel, soms van niet", hield Paul Telussa het oordeel oppervlakkig. Hij was te spreken over het aanvallende en opbouwende deel van het elftal, zoals hij dat al weken zegt. En on zeker over de verdediging, die wéér een paar keer opvallend ver zaakte. Jurgen Landuyt verslikte 'zich wel eens in een tegenstander, Bi Boua Paterne Bolou is een aardige voet baller op de flank, maar blinkt af en toe ook uit in slordigheden, zo als bij de tegengoal van GPC. Ferry Alfons zei over zijn nieuwe rol als laatste man: „We moeten toch wat, omdat de nood best hoog is. Dan vind ik dit geen on aardige poging, want ik heb vroe ger ook op veel posities gespeeld. Het ging vandaag wel aardig, vond ik, maar het is geen graadmeter." Dat was het treffen met GPC ook niet, omdat Hoek na twee minu ten met 1-0 leidde en die voor sprong geroutineerd uitbouwde. „Ik vond het helemaal niet ver keerd, zoals wij tegenstand gaven", zei André Maas, die wat meer ze kerheid in zijn verdediging had ge bouwd en Jesper de Vlieger, zoon van de oud-atleet Johan de Vlie ger, liet debuteren. Hoessein Bouzambou was een half uur lang de opvallendste spe ler met zijn snelle solo's en prachti ge techniek. Paul Telussa wisselde de aanvaller na een klein half uur. „Ik wil hem sparen vanwege de ra madan", zei de trainer later. „Voor mij hoeft dat niet hoor", rea geerde Bouzambou. „Ik heb vorig jaar tijdens de ramadan voor RCS mijn beste wedstrijden gespeeld en vijf keer gescoord." De aanpassing bij Hoek, zo bleek zaterdag, is razendsnel gegaan. „Ik had in het begin nog de neiging om te veel vanaf links te spelen, omdat ik dat bij RCS ook deed. Dennis de Nooijer stond centraal, ik trok meer naar de zijkant. Bij Hoek is het meer de bedoeling dat ik rond de centrale spitsen ga be wegen, dat ligt me beter." Hoek, dat morgen zijn tweede be kerwedstrijd thuis tegen Vlissin- gen speelt, is niet meer echt op zoek naar versterking. Het hoopt over vijf of zes weken weer over Geert Bosschaart te kunnen be schikken. Muhamed N'Daye, die al meetraint, is een verdediger die wordt toegevoegd, maar nog geen overschrijving heeft. Alan Grozdanic, die vertrok bij Hoek, heeft zaterdag geïnformeerd over een terugkeer, omdat hij nog geen club heeft. Gert-Jan de Boer van de technische commissie: „Op zijn positie hebben we spelers ge noeg." GPC-Hoek 1-4 (0-2). 2. Stijn Mahieu 0-1, 37. Stijn Mahieu 0-2, 77. Koen Ver syp 0-3, 82. Regilio Pinas 0-4, 88. Björn Ronde 1-4. Scheidsrechter: J. Stange (Zevenber gen). Gele kaart: Jesper de Vlieger (GPC), Tim Mechelink (Hoek). Aantal toeschouwers: 200. TERNEUZEN - In het bekervoetbal verloor Groede met liefst 12-0 van Heinkenszand. Clinge ging onver wacht onderuit tegen SVD: 2-3. Poule 45. Volharding-Cadzand 0-5. Binnen een kwartier nam Cadzand een 3-0-voorsprong. De doelpunten werden gemaakt door Marnix Martlé, Dominique Strij- bos en Bert-Jan Fieret. Op slag van rust scoorde Peter Nieskens uit een strafschop de 0-4. Een kwar tier na de rust bepaalde dezelfde speler de eindstand op 0-5. Poule 46. Heinkenszand-Groede 12-0. Het klasseverschil was erg groot. Vooral spits Rens Baas liet zich gelden met vijf doelpunten voor rust en één treffer na de pau ze. Bij de rust was het al 8-0. De overige doelpunten van de thuisclub werden gemaakt door Jeroen Verschiere (twee keer) en Tom Blomaard (vier keer). Poule 48. Borssele-Terhole 2-0. De thuisclub kreeg de beste kan sen, maar Terhole bood goed te genstand. Daardoor bleef de mar ge beperkt tot twee treffers. Willi am Boone opende de score. Nog voor de rust scoorde Danny Gilde 2-0. Poule 49. Corn Boys-Hoedekens- kerke 2-1. De thuisploeg was voor de rust veel sterker en drukte het overwicht ook uit in treffers van Martijn Marcelis en Ricky Roeb. In de tweede helft werden de Zeeuws-Vlamingen overdonderd door de kracht van Hoedekensker- ke. Dat leverde na een kwartier de aansluitingstreffer met een buiten spelluchtje van Niels Otten op. Poule 50. Schoondijke-Nieuw- land 0-4. De gehavende thuis ploeg bleek niet opgewassen tegen Nieuwland. De bezoekers namen na tien minuten de leiding via een treffer van Richard Jacobs. André Goedhardt maakte uit een straf schop de 2-0. In de tweede helft nam Nieuwland verder afstand door goals van Mike van Kleef en Michel Carol. Poule 51. Vogelwaarde-Wemel- dinge 1-5. Wemeldinge had in de eerste helft het betere van het spel en kwam via treffers van Robin van der Linde en Pieter Bolle (strafschop) op een 2-0-voor- sprong. Dirk van Damme milder de voor Vogelwaarde met een fraai afstandsschot in de kruising de stand tot 2-1. In de tweede helft scoorde Wemeldinge nog via doel punten van Christian Brasser, Ar no de Kok en Ivo Lokerse Poule 52. SVD-Clinge 3-2. Clinge leed in Driewegen een verrassen de nederlaag. De Zeeuws-Vlamin gen domineerden de wedstrijd, maar het was SVD dat via goedlo pende tegenaanvallen een 3-0-voorsprong nam door doelpun ten van Bas de Kraker (2) en Kou- wenburg. Clinge kwam nog terug tot 3-2 door Lorenzo Denti en in valler Mike de Roos. Poule 53. Philippine-Wolfaarts- dijk 0-4. Philippine was gelijk waardig aan Wolfaartsdijk, maar het verschil zat in de afwerking. Na rust stelden de bezoekers orde op zaken. Danny de Blaeij opende de score, waarna het nog 0-4 werd via treffers van Arnold van Gemer- den (2) en Mark Kloet. TERNEUZEN - In het bekerduel bij AZW trok Zaamslag de winst in de slotfase naar zich toe: 1-3. Hoek 2 behaalde een monsterscore. Te gen Renesse werd het 9-1. Poule 18. AZW-Zaamslag 1-3. Het venijn zat hem in de staart. Gert-Jan Kolijn zette AZW een kwartier voor tijd op 1-0. Daarna maakte de in de slotfase ingevallen Peter Dieleman het verschil. Hij te kende zelf voor de gelijkmaker. Se- bastiaan Dees (kopbal)en Joris Ra demakers (schot) zorgden voor de andere twee doelpunten. Poule 57. HSV Hoek 2-Renesse 9-1. Het tweede team van Hoek overklaste Renesse. Peter Hame link was met zes treffers de grote man bij Hoek 2. Voor rust scoor den Hamelink (1-0 en 3-0), Brian de Bruin en Tim Faassen namens de thuisploeg. Wilco Jochem hielp Renesse aan de 3-1. Na rust scoor de Peter Hamelink nog vier keer en daarna bepaalde Marco Hame link de eindstand op 9-1.- Poule 9. Spui-Tholense Boys 3-4. Via een doelpunt van Tijs Nijme- ijer openden de bezoekers de sco re. Ludwig Kalisvaart tekende voor de gelijkmaker en dankzij een tref fer van Jeroen Nieuwkoop ging Tholense Boys rusten met een 1-2-voorsprong. Niels Hopmans nam in de tweede helft de 1-3 voor zijn rekening, waarna Jelmer de Pooter de span ning terugbracht. David Abekasis breidde de marge vervolgens weer uit naar twee doelpunten verschil (2-4). Het slotakkoord kwam op naam van Spui-speler Nick de Me ijer: 3-4- Poule 47. 's-Heer Arendsker- ke-Steen 1-1. De wedstrijd tussen 's-Heer Arendskerke en Steen ken de maar twee hoogtepunten. In de eerste helft profiteerde Arendsker- ke-speler Michiel Bouwman van een verdedigingsfout aan de kant van de gasten door de bal in de netten te werken: 1-0. Kort voor tijd kwam Steen langszij via Piet van Looij. Ook aan de tref fer van de Zeeuws-Vlamingen ging een verdedigingsfout vooraf Poule 56: Bevelanders-Sluiskil 1-4. Voor rust was Bevelanders sterker en dat resulteerde via Mi chel Verburg in de 1-0. Al in de vierde minuut van de tweede helft kwam Sluiskil via Niek van Hees ten op 1-1 en in de 55e minuut zorgde hij ook voor de 1-2. Mo hammed Hassan gooide met de 1-3 de wedstrijd op slot en daarna tekende Hassan ook nog voor de vierde treffer van de bezoekers. door Koen de Vries VLISSINGEN - Het was niet te ver wachten dat het bekertreffen tus sen Vlissingen en Terneuzense Boys zo vroeg in het nieuwe voet balseizoen een duel zou zijn waar de stukken vanaf vlogen. Dat werd het ook niet. Maar de treffer waar mee Sinan Coban ver in de twee de helft Vlissingen op 2-0 zette, was er een die in de rest van deze voetbaljaargang niet vaak meer ge maakt gaat worden. „Een wereld- goal", vond zijn trainer Ruud Pen- nings. Vlissingen won met 2-1. Coban bleef er bescheiden onder. De 21-jarige van Terneuzen overge komen aanvaller die zijn eerste of ficiële wedstrijd voor Vlissingen voetbalde, sprak van 'een beetje ge luk'. Dat zat er misschien ook wel bij, maar Coban etaleerde ook zijn klasse. In de 75e minuut sprintte hij de diepte in en werd precies op tijd bediend door Joffrey Geldof Coban controleerde de bal met zijn linker en volleyde hem zon der te laten stuiten en op volle snelheid met zijn rechter langs de sterk keepende Rick Wiegmans. „De actie deed me denken aan Dennis Bergkamp", zei Ruud Pen- nings later. „Hij was technisch per fect uitgevoerd." Hij doelde op de treffer van de spits van het Neder lands elftal tegen Argentinië, iri de kwartfinale van het WK 1998. Veel meer hoogtepunten kende het duel tussen de zondag-eerste klasser Vlissingen en zaterdag-eer steklasser Terneuzense Boys niet. Vlissingen etaleerde aanmerkelijk meer individuele klasse, maar Ter neuzense Boys speelde compact en agressief en belette de thuis ploeg gevaarlijk te worden. De 6-0 waarmee de Walcherse ploeg vo rig jaar de Boys afdroogde, zat er geen moment in. Veel kansen kon den de bezoekers niet scheppen. Terneuzense Boys, dat het moest doen zonder Marco Faassen en Ro bert Rijnberg (beiden gebles seerd), kreeg de eerste kans, toen keeper Nelen de bal niet onder controle kon krijgen. De harde in zet van Mevlud Eryürük werd door Rico Witsenburg ternauwer nood van de lijn gehaald. Afgezien van een terecht afgekeurde treffer van Davy van Geersdaele gebeurde daarna weinig. Totdat Sinan Co ban de bal precies op tijd aan de inkomende Dangelo Martien afgaf. Alleen voor Wiegmans maakte hij geen fout: 1-0. Na de schitterende 2-0 na rust pro fiteerden de Boys van een flatertje van Ashraf Elhroez. Ali Eryürük brak door en Randy de Dreu kon hem alleen afstoppen met een overtreding in de zestien meter. Dangelo Martien is op weg naar de 1-0 voor Vlissingen. Doelman Rick Wieg mans van Terneuzense Boys is verslagen. foto Lex de Meester Jeroen van de Broeke schoot de strafschop feilloos binnen: 2-1. VC Vlissingen-Terneuzense Boys 2-1 (1-0). 45+2 Dangelo Martien 1-0, 75. Sinan Coban 2-0, 79. Jeroen van de Broeke 2-1 (strafschop). Scheidsrech ter: J. de Bat (Goes). Gele kaart: Randy de Dreu (Vlissingen), Kees Duitemeijer (Terneuzense Boys). Aantal toeschou wers: 150.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45