uit *1513 Zeeuwse vakkanjers naar Canada Inschrijven kan nog! WAANZINNIGE WEEKAANBIEDING zeeland 13 Marokkaanse meisjes op de boulevard in Vlissingen Surfers met zandsupplier tijdens het Zwakke Schakel Project Man komt om bij ongeluk IJzendijke Open dag Rijden zonder (proef)rijbewijs beboet Eerste beurs voor 50-plussers in Zeelandhallen ÉÈt 50% maandag 24 augustus 2009 Dat Nederlanders blijkbaar dol zijn op traditie neemt de organisa tie voor lief, zegt Bruin. „Het doel was om een zo compleet mogelijk beeld te geven van hoe Nederlan ders naar hun land kijken. Het is een democratisch project, blijk baar vinden mensen de traditione le beelden nog representatief voor Nederland. En aan de ene kant is dat jammer, maar aan de andere kant, als je een oproep doet, kun je ook niet gaan sturen wat je te rugkrijgt." En toch, ook in een wat behoudende provincie als Zeeland zijn eigentijdse beelden te vinden, bewijzen de inzenders: container schepen bij Terneuzen, moderne kunst op het Walcherse platte land, en Tureluur - nieuwe natuur - op Schouwen. De zomertoer is van 10.30 tot 17 uur te bezoeken. O Stemmen kan op www.nieuwe- groetenuit.nl Rian Wagenaar (48) uit Vlissingen en haar camera vor men een onafscheidelijk duo. „Per dag maak ik zeker honderd foto's." Het is een liefhebberij en het is ook voor het eerst dat Rian meedoet met een grote, landelij ke fotowedstrijd. Haar foto toont drie moslimvrouwen op het betonnen zonne-terras.. „Ik maak vaak foto's van mensen op de rug. Van een rug kun je heel veel afle zen, zeker samen met de manier waarop iemand zijn ar men houdt, hoe het hoofd op de romp staat of zo. Ik kan aan iemands rug zien of hij vrolijk is." Ze vraagt altijd toestemming. „Op 1 juli op een mooie zomeravond om een uur of negen, zag ik die meiden zit ten.' Over honderd jaar is dit beeld misschien zo ge woon worden dat niemand meer foto neemt." eur is een toevalstreffer. We voeren opeens die snoekbaars zag drijven. We ter pakken. De vis leefde nog wel, maar /am, heb ik 'm op internet gezet. Op een mailtje dat ik aan de wedstrijd kon ie foto is. „Want de foto is met een mo- snsen misschien met verbazing naar de Was het water nog schoon genoeg?" Water is heel belangrijk in het leven van Arthur Lavooy (39) uit Middelburg. Hij werkt als constructeur bij jach- tenbouwer Amels in Vlissingen, maar als amateurfoto graaf is golfsurfen voor hem een belangrijk thema. De foto is gemaakt in december 2008. Hij stuurde tien fo to's in allemaal met het thema strand en water uit de omgeving van Vlissingen en Domburg. „Dit is een beeld dat ik altijd al wilde schieten: een surfer met een zand- spuiter op de achtergrond. Op die dag stond ik in West- kapelle op de dijkglooiing bij de gloednieuwe Panorama- weg en alles viel samen. Mooi weer, golven, surfers en daarachter zo'n zandspuiter, bezig met de dijkverster king." Voor Lavooy staat deze foto voor de strijd tegen het water anno 2009. „Wat mensen over honderd jaar denken? Eh, bestaat Nederland nog wel. Zou het al niet ondergelopen zijn?" ijzendijke - Bij een ongeval op de Willemsweg in IJzendijke is in de nacht van zaterdag op zondag een 22-jarige man uit Terneuzen omgeko men. Hij was passagier in een perso nenauto die vanuit de richting IJzen dijke over de N6i reed en in een dro ge sloot tot stilstand kwam. De 21-ja- rige bestuurder uit de gemeente Ter neuzen zat bekneld. De uit de auto geslingerde passagier stierf ter plaat se. De brandweer heeft de bestuur der bevrijd, die daarna naar het zie kenhuis in Terneuzen is gebracht. Daar nam de politie hem een bloed proef af en vorderde zijn rijbewijs in. De man is gisteren uit het ziekenhuis ontslagen en verhoord op het politie bureau in Terneuzen. aa—"a—a— middelburg - Achtentwintig Ne derlandse jongeren vertrekken woensdag vanaf Schiphol naar Ca nada om mee te doen aan de we reldkampioenschappen voor het vakmanschap, de WorldSkills. On der hen zijn drie Zeeuwse jonge ren. Zij zijn allemaal Nederlands kam pioen in hun vakgebied. In Cana da strijden zij om de titel beste vakman/vakvrouw van de wereld. Ze nemen het op tegen zo'n 900 andere landskampioenen uit de he le wereld in beroepen als autospui ten, bouwtimmeren, telematica, verpleegkunde en grafisch vormge ven. Bob Kramer uit Heinkenszand doet mee aan het CAD-tekenen. Hij heeft bewust een tussenjaar in gelast om zich voor te bereiden op de WorldSkills. In de categorie tuinaanleg doet Job de Visser uit Aagtekerke mee. Vo rig jaar werd hij Europees kam pioen. Tijdens de wedstrijd moet Job een tuin aanleggen van zes bij zes meter. Vanuit Hoek vertrekt Tony de Put ter. Hij is kampioen sanitaire tech niek. De verrichtingen van de Zeeuwen zijn te volgen. Q www.wijgaannaarcanada.nl Zaterdag 29 augustus 2009 11:00 - 14:00 uur Luzac Lyceum Van brugklas tot diploma voor mavo, havo, atheneum en gymnasium. Luzac College Eenjarige versnelde examcnopleiding voor mavo, havo en vwo. Zusterstraat 11 Goes Tel. 06 15839293 www.luzac.nl hulst - Agenten namen zaterdaga vond rond zes uur op de Glacis- weg bij Hulst een personenauto voorbijkomen met zeer opvallen de achterlichten. Nog meer aan dacht trok volgens de politie de 'twijfelachtige' rijstijl van de be stuurder. Bij aanhouding bleek dat de auto werd bestuurd door een 18-jarige man uit Antwerpen. Die gaf te kennen dat zijn rijbewijs thuis lag. Even later herriep hij dat en vertel de dat hij vandaag opgaat voor zijn proefrijbewijs. De jongeman kreeg een boete opgelegd van 220 euro. goes - In de Zeelandhallen te Goes wordt van woensdag 9 tot en met zondag 13 september de eerste beurs gehouden voor vijftigplus sers. De provincie telt naar schat ting van de organisatie ruim 160.000 Zeeuwen, ouder dan vijf tig- Al jaren wordt in de Jaarbeurs te Utrecht een seniorenbeurs gehou den. De gezamenlijke ouderenbon den in Zeeland (ruim 21.000 le den) vonden dat zo'n beurs ook in Zeeland moest worden gehouden. Het gaat om een beurs met onge veer honderd stands, verdeeld over de thema 's reizen, hobby en creativiteit, wonen en leven en ge zondheid en beweging. Geldig van 24 t/m 30 augustus. flNB Ir KORTING Fa bad, douche, deodorant en zeep alle varianten m.u.v. mini's en cadeausets, maximaal 4 stuks pei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3