Veel herinneringen en iol zeeland Kritiek op plaatsen van parkeermeters in berm Kerk Aanvaring op kanaal Gent-Terneuzen Auto raakt van weg en rijdt in sloot almanak Concert Frank Carillo The Bandoleros Puyenbroeck viert veertigste verjaardag Oldtimers verzamelen zich op Groote Markt Flaneren langs het water en mosselen eten in Paal maandag 24 augustus 2009 door Eugène Verstraeten SLUIS - Het plaatsen van parkeerme ters om het wildkamperen langs de kust tegen te gaan, vergt een te gro te financiële inspanning van de toch al armlastige gemeente Sluis. Dat schrijven de fracties Gemeente belangen Sluis en Liberaal Sluis aan het college van burgemeester en wethouders, naar aanleiding van een suggestie van wethouder Maria le Roy om het bermparkeren uit te bannen. Vorige week stonden er zoveel wild- parkeerders langs de wegbermen op de kustweg van Breskens naar Cadzand dat de toeristenbus er niet meer door kon. Door de wild- parkeerders kunnen tegenliggers el kaar niet meer passeren en wordt ook de doorgang voor de hulpdien sten ernstig bemoeilijkt. Wethou der Le Roy zei het gedrag van de wildparkeerders beu te zijn en wil in samenspraak met het water schap betaald parkeren langs de he le kust invoeren. William Gijsel (Gemeentebelangen Sluis) en Chris van de Vijver (Libe raal Sluis) vragen zich af of de wet houder haar uitspraak heeft gedaan op basis van een recente kosten-ba- tenanalyse'. Volgens hen is het be ter en veel goedkoper om een par keerverbod op de bermen in te stel len. „In beide gevallen (borden en meters) is handhaving noodzake lijk", betogen ze. Nu het zomersei zoen alweer bijna ten einde is vin den beide fracties dat het college 'nu eindelijk eens' de parkeervisie ter besluitvorming aan de raad moet voorleggen, 'alvorens weer halsoverkop met een ondoordachte oplossing te komen voor de par keeroverlast aan de kust'. 'Veel mensen zijn in militaire dienst geweest en voor hen is het dan ook heel herkenbaar wat we hier laten zien' TERNEUZEN Een spijsolietanker heeft een flinke scheur opgelopen bij een aanva ring met een gasolietanker op het Kanaal Gent-Terneuzen. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De waterpolitie van het Korps Landelijke Politiediensten stelt een onderzoek in naar de oor zaak. De spijsolietanker gaat ter re paratie naar een werf. De gasolie tanker kon zijn reis voortzetten. SINT KRUIS In de Appelstraat in Sint Kruis raak te zaterdagmorgen een auto van de weg en kwam in de sloot terecht. De Duitse automobiliste en haar drie inzittenden waren hevig ge schrokken maar mankeerden niets. www.pzc.nl MEEST CELEZEN 1. Dodelijk ongeval IJzendijke 2. Vrouw vermoord in Terneuzen 3. Verdachte van poging doodslag aangehouden STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in het album www.pzc.nl/foto TERNEUZEN Frank Carillo The Bandoleros tre den zaterdag 12 september om 21.30 uur op in Porgy en Bess in Terneu zen. De Amerikaanse gitarist speel de met bekende artiesten en bands en begon in 2004 samen met een aantal bevriende sessiemuzikanten de band 'Frank Carillo 8c The Ban doleros'. Entree: 15 euro. Studenten en middelbare scholieren en Vrien den van Roots krijgen korting. WACHTEBEKE Het domein Puyenbroeck in Wach- tebeke viert zondag 30 augustus zijn veertigste verjaardag. Er is straatanimatie, er staan tal van ker misattracties en er zijn minstens veertig sportdemonstraties. Ook zijn er optredens van de Studio 100-band met Piet Piraat, Ketnet- pop en The Incredible Time Machi ne. Koning Puy opent het verjaar dagsfeest om 11.00 uur. SLUIS De Middenstandsvereniging Sluis houdt zondag 30 augustus de jaar lijkse Belfort Oldtimerrit. Om 9.30 uur verzamelen tientallen voertui gen van voor 1965 zich op de Groote Markt. Een uur later vertrek ken de oldtimers voor een rondrit door de streek. Omstreeks 16.30 uur zijn de oude automobielen weer in Sluis voor een afsluitende rondrit door het centrum. Tip? redactie@pzc.nl Zij is al vele jaren koster-vrijwillig ster bij een oude dorpskerk. Hij is be grafenisondernemer. „Mag ik even in de kerk kijken voor een uitvaart van overmorgen?", vraagt hij aan de vrouw. Dat kijken levert de dorps kerk toch mooi 200 euro op voor de kas. Het zou een uitvaart worden die geen kerkdienst is. De familie wil na de plechtigheid nog een broodje nuttigen. „U kunt daarvoor ons vere nigingszaaltje erbij huren", stelt de koster voor. Nee, dat vindt de onder nemer geen mooi zaaltje. „Kan het niet hier in de kerk?" De vrijwillig ster wil gastvrij zijn en stemt toe. „Klein vraagje nog", zegt de onderne mer. „De overledene had een hekel aan het geloof; kan dat kruis daar niet even worden weggehaald?" PAAL - Flaneren langs of meevaren met de bootjes vanuit het idyllisch getijdenhaventje van Paal. Bij de Saeftinghefeesten van de water sportvereniging Saeftinghe in Paal kreeg dit weekeinde het waterge- beuren de nodige aandacht. Vanaf de dijk kon men op het wa ter ook de zeilwedstrijd 'de vliegen de mijl van Saeftinghe' volgen. Za terdag begon het feest met een rommelmarkt en kinderanimatie, 's Avonds trad de van X-factor be kende Laurens op. Hierna gingen de remmen los bij de après-skipar- ty. Zondagmorgen begon traditio neel met een misviering. Hierna was er vertier met onder meer een brocantemarkt en muziek van een dweilband en de formatie Just4 You. Voor het versterken van de in wendige mens waren er mosselen en gerookte paling. Het haventje van Paal als decoratie voor de rommelmarkt, foto Peter Nicolai Bezoekers moeten hun papieren laten zien bij de Oost-Duitse grenspost.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 38