PZC Hoge na heffing servicekosten klopt Carvers oogsten bewondering in Oostburg Veel sfeer op Mart Rock Vragen over niveau van leerlingen op basisscholen in Terneuzen m 13 10 en 11 Onderzoek woonstichting Clavis na klachten van flatbewoners in wijk Oudelandse Hoeve in Terneuzen Oude veerboot Beatrix nog te herkennen in de Tremestieri Dienstplicht op Herhaling vooral een feest van herkenning Maandag 24 augustus 2009M zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De hoge naheffingen voor servicekosten die de bewoners van de flats in de wijk Oudelandse Hoeve in Terneuzen in de bus kre gen, kloppen wel. Dat is de uit komst van het onderzoek door woonstichting Clavis naar aanlei ding van klachten van de bewo ners. Huurders moeten tot ruim 1.400 euro bijbetalen. De hogere afreke ning van de servicekosten is vol gens manager William Dircken van Clavis mede veroorzaakt doordat een factuur over 2007 in de afreke ning van vorig jaar is verwerkt. De hoogte van-die factuur is voor de Edvard Grieghof en Berliozhof aan merkelijk lager dan voor de flats aan de Diepenbrockstraat. De ver klaring voor het hogere gasver bruik is volgens Dircken het stook- gedrag van de bewoners en het kou dere stookseizoen. „Vorig jaar had den we een strenge winter, waar door er meer stookkosten waren." Op verzoek van Clavis heeft Delta de meters en meterstanden gecon troleerd en daarmee blijkt niets mis te zijn. De leverancier van de zogenaamde verdampingsmeters bij de woningen heeft de meter standen en berekeningen gecontro leerd en ook die zijn in orde. Ver volgens is onderzocht of alle instal laties in orde zijn en of er manke menten zijn geweest. „Daaruit is ge bleken dat de installaties altijd goed gewerkt hebben en ook op dit mo ment goed werken", zegt Dircken. Ook is nog bekeken of er wijzigin gen zijn aangebracht die een hoger energieverbruik kunnen verklaren. De nieuwe liften zijn echter ener giezuiniger dan de vorige, het nieu we ventilatiesysteem levert juist een besparing op en de armaturen van de galerijverlichting zijn ver vangen door energiezuinige exem plaren. Uit een vergelijking met an dere wooncomplexen blijkt dat het gemiddelde gasverbruik per appar tement niet afwijkt ten opzichte van vergelijkbare complexen van dezelfde leeftijd. Clavis heeft Delta gevraagd om maandelijkse afrekeningen van de werkelijke kosten. „Mensen kun nen dan niet meer geconfronteerd worden met forse kostenstijgingen, want het voorschotbedrag kan dan aangepast worden." door Frank Gijsel OOSTBURG - „Wat een lawaai hier!" Met zijn vingers in de oren be groet zaterdag een bezoeker in het centrum van Oostburg schreeu wend een bekende. Acht boom stammen met acht stoere mannen er omheen, die de kettingzaag han teren alsof het een schilmesje is. Langzaam veranderen de woodcar- vers het hout van de ruwe stam men in een uil, een poes, kabouter of een roofvogel. Het evenement gaat gepaard met krachtige gelui den, rondvliegende houtspaanders en de geur van vers hout. Na een half uur is het karwei geklaard en worden de werkstukken tijdens een openbare veiling vlot aan het talrijk opgekomen publiek ver kocht. Rolf Döderlein de Win, in het dagelijkse leven leraar uit het Friese Boornbergum, is een van de kunstenaars die met een ketting zaag boomstammen tot beelden weet te maken. Hij werd in 2008 Nederlands kampioen speedcar- ving en behaalde ook eremetaal op wereldkampioenschappen in Finland en Alaska. Rolf reist de wereld rond om men sen met zijn kunstzinnig gezaagde hout- of ijssculpturen te verbazen. „Het carven is een schitterende hobby. Het maken van kunst uit hout of ijs is onze passie. Mijn voorkeur gaat uit naar cederhout. Dat is zacht en ook nog eens erg duurzaam. Je kunt er ook het bes te details in aanbrengen." In een half uurtje weet hij uit de boom stam een zeearend te 'boetseren'. Carvers hanteren de kettingzaag alsof het een aardappelschilmesje is. Binnen een half uur 'boetseren' ze uit een boomstam een compleet kunstwerk. foto Peter Nicolai door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Ligt het peil van een groot deel van de basisschoolleer lingen in de gemeente Terneuzen lager dan het landelijk gemiddel de? Dat wil raadslid Giel van Boom (Top Gemeentebelangen) weten van burgemeester en wet houders. Aanleiding is het nieuws dat Den Haag voor vier jaar 5,5 mil joen euro beschikbaar heeft ge steld voor de invoering van een 'verlengde schooldag' voor 37'basis scholen in de gemeenten Terneu zen en Hulst. Deze subsidie is be stemd om kinderen met een taal- of rekenachterstand hun kennis bij te spijkeren. Als het peil van de leerlingen in Terneuzen niet op een lager peil zou liggen dan lande lijk zou het ministerie geen subsi die geven, redeneert Van Boom. Hij wijst er op dat de gemeente verantwoordelijk is voor het onder wijsachterstandenbeleid. Het raadslid wil weten of kinderen ach terstand hebben, wat daarvan de oorzaak is en welke passende maat regelen al zijn genomen. SINT.JANSTEEN - De zesde editie van Mart Rock in Sint-Jansteen trok zaterdagavond zo'n vijfhon derd muziekliefhebbers. Op het Martje van Wardje genoten zij van het optreden van vijf bands. De viermans classicrockband The Press beet het spits af) gevolgd door Frozen Days met recht toe recht aan rockcovecs. Jerry and the Toms waren er voor de tweede keer bij. Met nummers van Radio- head, AC/DC en Blink 182 wist de ze band het publiek wederom te boeien. Met de band Goodcorn zet te het festival ook een sfeergroep op het affiche. Deze muzikanten speelden een mix van pop, rock, funk en reggae. Mart Rock werd af gesloten door de tributeband No- body's Wife uit België. Die liet het Martje daveren met nummers van Anouk. Na het buitengebeuren kreeg het festival in café Lazarus en café de Kroon nog een afterpar ty-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 37