gaan maken sport 12 7 Duiveland overklast zondag-tweedeklasser Goes Ferry Alfons in nieuwe rol bij Hoek maandag 24 augustus 2009 door Klaas Verspoor bruinisse - „Het is lekker dat we zo vaak gescoord hebben, maar voor rust hadden we nog veel meer moeten scoren!", reageerde trainer Ronald van Oeveren op de ruime overwinning van zijn ploeg op Yerseke. Bruse Boys won het eerste duel in poule elf van het amateur-bekertoernooi met 7-0. Van een echte wedstrijd - laat "staan van een heuse mosselderby - was geen moment sprake. Daar voor was de tweedeklasser simpel weg een maatje te groot voor de ploeg van Jaimy van Bloppoel. De trainer, die met Yerseke via de na- competitie naar de derde klasse van het zaterdagvoetbal promo veerde, hechtte nauwelijks waarde aan de nederlaag. „Dit is goed voor het leerproces van de jonge spelers, maar we moeten natuur lijk niet blijven verliezen", aldus de trainer die in Bruinisse niet kon beschikken over Bart van Ste- veninck, Frank Bakker en Antonis Riedijk. Ook Bruse Boys was door de afwe zigheid van Dimitri Hooftman, Ge orge Geluk en Robin Meertens niet compleet, maar het is duide lijk dat trainer Ronald van Oeve ren dit seizoen écht keuzes kan en moet maken. Wie eerste doelman wordt, is nog niet duidelijk. Tegen Yerseke stond Mark Giljam onder de lat, terwijl vorige week zaterdag op de finaledag van de Borsele Sloepoort Cup Rick Poste- ma keepte. „Maar Rick gaat nog twee weken op vakantie", gaf Van Oeveren prijs. Achterin lijkt de teruggekeerde Jo- han Vroegindeweij in het centrum een duo te gaan vormen met Olaf Willemse. Alex Andeweg en Rudi van der Bijl bezetten de flanken. De Bruse verdediging werd tegen Yerseke nauwelijks op de proef ge steld, zo vond ook Van Oeveren. „Maar het staat goed zo. Ik heb ook Nathan Olree nog voor de linksback en Erik Dufiëner kan ook op links- en rechtsback spe len." Op het middenveld acteerde Emiel Dorst voor rust met de punt naar achteren, Mats Willemse als meest aanvallende speler en Marco Ket ting en Jasper Maaskant aan de zij kanten. Van Oeveren: „En dan ko men George, Robin en Dimitri Hooftman er nog bij." Voorin vormden Ben Schot en Gerard Vo gel het spitsenduo. Schot eiste in de eerste officiële wedstrijd van het seizoen in de eerste 43 minu ten een hoofdrol voor zich op. De snelle aanvaller scoorde drie keer (10e, 33e en 43e minuut) en was een ware plaag voor Yerseke. Bij de laatste goal werd de speler tijdens de afronding van achteruit aangetikt door Mark Goeman, die vervolgens door scheidsrechter Ma- rinus de Boer uit het veld werd ge stuurd. Emiel Dorst zorgde in de 19e minuut op prachtige wijze - een geplaatste bal van 25 meter over doelman Ramon Boone - voor de 2-0. Van Bloppoel: „Voor rust werden verdedigend de taken niet goed uit gevoerd. De spelers van Bru liepen in een soort kommetje door onze verdediging. Na rust wilden we ge woon de schade beperkt houden" Yerseke, dat woensdagavond tegen de beloften van Cercle Brugge voetbalt en als dank voor het om zetten van de bekerwedstrijd een bloemstuk overhandigde aan Bru se Boys, slaagde slechts gedeelte lijk in die opzet. Gerard Vogel scoorde in de 51e mi nuut zijn eerste treffer na zijn bles sureleed en daarna troffen Emiel Dorst en Marco Ketting ook nog doel. Morgenavond kan Bruse Boys zich in Bergen op Zoom bij een zege op Dosko al plaatsen voor de vol gende ronde van het bekertoer nooi. Karakteristiek Bruse Boys - Yerseke 7-0 (4-0). 10. Ben Schot 1-0,19. Emiel Dorst 2-0, 33. Ben Schot 3-0, 43. Ben Schot 4-0, 51. Gerard Vogel 5-0, 70. Emiel Dorst 6-0, 79. Marco Ket ting 7-0. Scheidsrechter: M. de Boer (Heinkenszand). Rode kaart: 43. Mark Goeman (Yerseke). Gele kaart: Rody Bakker (Yerseke). Aantal toeschouwers: 115. Programma poule 11: Dinsdag 25 augustus: Dosko-Bruse Boys. Zater dag 29 augustus: Yerseke - Dosko. door Frits Bakker vlissingen - Met de zon op z'n ge zicht, de keel nog schor van het roepen, gaf André Maas het ver schil tussen Hoek en GPC aan met een aardig detail. De trainer van de Vlissingse club, die de beker wedstrijd met 4-1 had verloren op eigen veld, zei in zijn terugblik: „Ik dacht, gelukkig, hij haalt Bouzam- bou er uit, maar toen kwam Pinas in het veld. De één nog sneller dan de ander." Daarmee was tegelijk de kracht van Hoek aangegeven. Ferry Alf ons werd voor het eerst op de cen trale positie achterin gezet, omdat de verdedigende nood hoog is. Toch zaten Josimar Pattinama en Regilio Pinas zaterdag op de bank tegen GPC, zó goed zit de hoofd klasser in zijn aanvallers. André Maas had er zaterdag maar één die kon scoren. Björn Ronde strafte een blunder in de Hoekse defensie af (te korte terugspeelbal van Bolou) op het moment dat de wedstrijd al was gespeeld. De Zeeuws-Vlamingen leidden met 4-0 door twee treffers van Stijn Mahieu en Koen Versyp en Regilio Pinas. Was het goed wat Hoek op drie wedstrijden van de competitie liet zien? „Ik vond soms van wel, soms van niet", hield Paul Telussa het oordeel oppervlakkig. Hij was te spreken over het aanvallende en opbouwende deel van het elftal, zoals hij dat al weken zegt. En on zeker over de verdediging, die wéér een paar keer opvallend ver zaakte. Ferry Alfons zei over zijn nieuwe rol, als laatste man: „We moeten toch wat, omdat de nood best hoog is. Dan vind ik dit geen onaardige poging, want ik heb vroeger ook op veel posities ge speeld. Het ging vandaag wel aar dig, vond ik, maar het is geen graadmeter." Dat was het treffen met GPC ook niet, omdat Hoek na twee minuten met ï-o leidde en die voorsprong geroutineerd uit bouwde. „Ik vond het helemaal niet verkeerd, zoals wij tegenstand gaven", zei André Maas, die wat meer zekerheid in zijn verdediging had gebouwd en Jesper de Vlieger, zoon van de oud-atleet Johan de Vlieger, liet debuteren. Hoessein Bouzambou was een half uur lang de opvallendste spe ler met zijn snelle solo's en prachti ge techniek. Paul Telussa wisselde de aanvaller na een klein half uur. „Ik wil hem sparen vanwege de ra madan", zei de trainer later. „Voor mij hoeft dat niet hoor", reageerde Bouzambou. „Ik heb vorig jaar tij dens de ramadan voor RCS mijn beste wedstrijden gespeeld en vijf keer gescoord." Hoek is niet meer echt op zoek naar versterking. Het hoopt over vijf of zes weken weer over Geert Bosschaart te kunnen beschikken. Muhamed N'Daye, die al mee- traint, is een verdediger die wordt toegevoegd, maar nog geen over schrijving heeft. GPC-Hoek 1-4 (0-2). 2. Stijn Mahieu 0-1, 37. Stijn Mahieu 0-2, 77. Koen Ver syp 0-3, 82. Regilio Pinas 0-4, 88. Björn Ronde 1 -4. Scheidsrechter: J. Stange (Zevenbergen). Gele kaart: Jesper de Vlieger (GPC), Tim Mechelink (Hoek). Aantal toeschouwers: 200. oosterland - Duiveland verkeer de zaterdag in topvorm. De zater dag-tweedeklasser uit Oosterland overklaste zondag-tweedeklasser Goes soms met weergaloze combi naties. Het werd maar liefst 6-1. DFS kwam er niet aan te pas tegen HW'24: 4-0. HW'24-DFS 4-0: De ploeg van trainer Nico Schoute kwam er in Hulst niet aan te pas en mocht van geluk spreken dat zondagder deklasser HW'24 nog behoorlijk wat kansen onbenut liet. Evert van de Berg zorgde voor 1-0 en de Pool Michael Szczawinski bepaal de de ruststand op 2-0. Na rust kreeg de ploeg uit Burgh-Haamstede enkele kleine kansjes. Het duurde tot de 82e mi nuut voordat Kyran O'Shea met de 3-0 de wedstrijd op slot gooide. Tom Nieuwelink trof in de reste rende speeltijd ook nog doel. Duiveland-Goes 6-1: Lex Zwang opende uit een strafschop, na hands in het Goese strafschopge bied, de score en voor rust liep Duiveland door twee goals van uit blinker Ronald Zwager uit naar 3-0. Zwager zorgde na rust ook voor de vierde goal van Duiveland. Een kwartier voor tijd scoorde Lunven Vermeer namens de bezoekers nog wel de 4-1, maar Dennie le Comte en invaller )an IJzelenberg (na een prachtige combinatie tus sen Le Comte en Zwager) zorgden daarna voor nog twee Oosterlandse doelpunten. Mevo-Zeeland Sport 2-3: Opval lend was het aantal afwezigen aan beide kanten, want beide ploegen speelden met erg veel invallers. Een wel heel jeugdig Mevo kwam door een goal van Thomas Vos te gen de Vlissingse zondagvereni ging nog wel aan de leiding, maar voor rust zorgde Roy Verkerk na mens vijfdeklasser Zeeland Sport al voor de gelijkmaker. Erwin Fonteine hielp de thuis ploeg van trainer Jack Wijnands na rust weer aan de leiding, maar Niels Slager bracht de partijen uit een strafschop opnieuw gelijk. Vijf minuten voor tijd scoorde Wouter van Leersum de winnen de treffer: 2-3. Duiveland-middenvelder Leen IJzelenberg jaagt op de bal in het 6-1 gewon nen bekerduel met Goes. foto Izak Verkeste Koen Versyp wordt getorpedeerd door een tegenstander van GPC Vlissingen. Stijn Mahieu en Hoessein Bouzam bou kijken toe. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31