261 sport Van Oeveren moet keuzes Moeizame zege voor Kloetinge Ingmar Quist is de matchwinnaar Renesse krijgt pak slaag van Hoek 2 maandag 24 augustus 2009 DINTELOORD - Het was geen toeval dat twee middenvelders Kloetinge zaterdag aan de zege (1-2) hielpen in het bekerduel met Dinteloord. De Bevelandse eersteklasser is na het vertrek van Marinus Baas nog zoekende in de punt van de aan val. De technische staf bij Kloetinge treurt nog altijd om het verlies van Baas. De Arnemuidenaar gaf er enkele weken geleden de brui aan nadat het bestuur van de club zijn afspraken niet was nageko- men.„Zijn vertrek blijft een aderla ting", constateerde trainer Cees Houtepen. De oefenmeester heeft bij Kloetinge de zaken achterin en op het middenveld aardig voor el kaar, maar voorin zijn de mogelijk heden beperkter. Zeker als zoals za terdag ook Mervin Niemantsver- driet nog eens ontbreekt. Hij zat een schorsing uit. Tegen Dinteloord, gepromoveerd naar de eerste klasse, deed Daan Esser 65 minuten lang dienst in de spits. Hij was actief als vanouds, maar is niet echt een targetman zo als Baas dat is. In de slotfase werd Esser afgelost door Niels Kole, die net teruggekeerd was van vakan tie. Kole is geen man die op snel heid in de diepte gestuurd kan worden, maar hij is wel balvast en sterk. „We zitten wat krap in de spitsjes'", stelde Houtepen. Kloetinge kwam na een 1-0-achter- stand (doelpunt Pieter van Est) uit eindelijk met 2-1 voor via doelpun ten van Wouter de Craene (44e minuut) en Corné Schilperoort (60e minuut). Tien minuten voor het einde staak te arbiter Van de Rest de wed strijd, nadat hij een klap had gekre gen van Dinteloord-speler Ferry Sparreboom. Of de 2-1-stand ook de eindstand wordt, is niet be kend. Vlissïngen-Terneuzense Boys 2-1. Vlissingen verdiende de over winning maar kwam niet tot sprankelend voetbal. Daarvoor miste de zondageersteklasser ook te veel spelers. Dangelo Martien zette Vlissingen vlak voor rust op 1-0 nadat hij de buitenspel om zeild had. Een kwartier voor tijd maakte Sinan Coban 2-0, waarna Jeroen van de Broeke vanaf elf me ter de eer redde: 2-1. BEKERVOETBAL Zevenklapper voor Bruse Boys in wedstrijd tegen Yerseke HManBRBBHWI ZIERIKZEE - Ingmar Quist leidde Zierikzee naar de bekerwinst op Veere. Hij schoot de 3-2 binnen. SKNWK was kanloos tegen Roosendaal. Veere-Zierikzee 2-3: Voor rust was Veere beter en door een goal van Giacomo Wattel werd het 1-0. In de tweede helft draaide Frank van der Helm met twee treffers de stand om in het voordeel van Zie rikzee. Wouter Koster kopte in de 80e minuut op de lat en acht mi nuten later hielp hij Veere wel aan de 2-2. Het bekerduel leek op een gelijkspel af te stevenen, maar Ing mar Quist besliste anders. SKNWK-Roosendaal 1-5: Zonder Wilco de Valk en Sander Uijl kwam SKNWK er tegen de der deklasser uit Roosendaal niet aan te pas. Na de 0-1 van Jan Konings kreeg de thuisploeg via Wesley Goud, Erwin Nelissen en Robbert van der Zande een aantal kansen op de 1-1, maar via Ruud Vijfwin kel werd het voor rust 0-2. Uit een corner zorgde Tommy van der Borst voor 0-3. Martin Kiesenberg kopte daarna de 1-3 binnen, maar treffers van Nick Emmen en Pascal Mies leidden tot de 1-5. Erwin Ne lissen viel bij SKNWK uit (knie verdraaid). Walcheren-Brouwershaven 7-2: Zondagvierdeklasser Walcheren maakte tegen de ploeg van trainer Ed van Lent voor rust met vijf tref fers al het verschil. Stefan Babic scoorde drie keer en tussendoor te kenden Robin van de Velde en Ste fan Vrijenhoek voor 2-0 en 3-0. Door goals van Mark van der Eijk en Bob Maranus werd het 7-0. Cle ment van Splunder scoorde daar na uit een penalty tegen. George Barnes verkleinde het leed voor de bezoekers nog iets. Cluzona-Ouwerkerk 12-2. In een duel met louter eenrichtingsver keer was Ouwerkerk een gewillige speelbal voor Cluzona, dat na een 6-o-voorsprong bij de rust pas vol daan bleek toen de score zowat ver dubbeld was. Pas bij 10-0 en 12-1 mocht Ouwerkerk iets terugdoen. John Hage en Dieuwe van de Berg profieerden daar in de slotminu ten van. Voor de thuisclub scoor den Guus Heijmans (sx), Gijs Ca- les, Mike Boshouwer (elk 2x), Den nis Jansen, Lars Koopman en Mica- hel Thijs (elk lx). hoek - Renesse kwam er met een 9-1-nederlaag tegen Hoek 2 nog ge nadig vanaf De reserves van de Zeeuws-Vlaamse club hadden ook de dubbele cijfers kunnen halen. WIK'57-Domburg 1-2. In een ge lijkwaardige eerste helft onthield scheidsrechter Van de Ketterij bij een o-o-stand WIK'57 een straf schop toen aanvaller Theo Witten berg in het strafschopgebied over het been ging bij een tegenstan der. Via Ferrie Berrevoets, die al leen op de doelman van Domburg af mocht gaan en beheerst afrond de, kwam WIK'57 voor rust toch nog op een t-o-voorsprong. Dom burg was na rust de bovenliggende partij en kwam via Cijs Maljaars op 1-1. Sander Willemse scoorde daarna de winnende treffer. Hoek 2-Renesse 9-1: Het tweede team van Hoek overklaste het Ren esse van trainer Martin de Nooijer. Peter Hamelink was met zes tref fers de grote man bij de reserves van Hoek. Voor rust scoorden Ha melink (1-0 en 3-0), Brian de Bruin (2-0) en eerste selectiespeler Tim Faassen (4-1) namens Hoek. Wilco Jochem redde daarna na mens Renesse met de 3-1 de eer. Na rust scoorde Peter Hamelink nog vier keer en daarna bepaalde Marco Hamelink de eindstand op 9-1. nmHEM Ben Schot (links), die in 43 minuten drie keer scoorde tegen Yerseke, houdt een speler van Yerseke nauwlettend in het oog. foto Izak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 30