clinch over World Cup voor monteurs sport25 Lars Bak wint etappe, Boasson Hagen leider c Beste golf ooit Extra hole Dyson winnaar Marianne Vos leidt in de wereldbeker Teun de Nooijer is nu dubbel recordhouder Volleyballer Hoho in kunstmatige coma Volleybalsters vallen buiten de medailles I - SPi 5/mon Dyson toonde zijn breedste glimlach na zijn I overwinning in de KLM Open. „Ik speelde mijn beste 1 golf ooit", zei de 31-jarige Engelsman, die de titel in het 91e open Nederlands kampioenschap in de wacht I sleepte in een play-off. Lafeber op de World Cup gespeeld, maar de Nederlandse nummer één heeft niet zo'n trek in het toernooi. foto Valerie Kuypers/ANP Op de extra hole troefde Simon Dyson de Ier Peter Lawrie (foto) en de Zweed Peter Hedblom af, die evenals Dyson na vier ronden op de Kennemer ba nen in Zandvoort op 265 slagen waren uitgekomen, 15 onder par. niet alleen om mogelijk winstkan sen gaat, maar ook om de natie te vertegenwoordigen. „Het is triest gesteld als we als Nederland niet op zo'n World Cup kunnen ver schijnen, omdat er geen spelers zijn." De andere spelers op de Europese Tour, Luiten, Remkes, Van Wee- weg te stoppen achter zoete woor den. „Het was geen onverwachte pitstop, we hadden overleg gehad. Daar kon het dus niet aan liggen. Maar nogmaals, ik vergeef het mijn team." De lach van de winnaar in Valen cia was er bijna letterlijk eentje van oor tot oor. „Dit is zó mooi, l dit is zó overweldigend. Er ging de laatste ronden van alles door mij i heen. Mijn vriend Felipe Massa, i Hij kreeg in Boedapest een veer uit mijn auto tegen zich aan. Ik kon het niet helpen, maar dat bracht zoveel emotie in mij naar boven. En ik dacht aan Brazilië, mijn land, mijn volk. En aan mijn team en aan mezelf Vijf jaar gele den had ik mijn laatste overwin- relt en B'esseling, dienen volgende maand nog alle zeilen bij te zetten om hun tourkaart te behouden. De Qualifying School valt tegelij kertijd met de World Cup. Van der Valk - na Derksen de enige Ne derlander die in Zandvoort de cut haalde - is ook geen optie, nu hij in die periode zijn kaart voor de ning, nu haal ik er weer een. Ia, de ze oude man vecht nu tegen de tra nen." Teambaas Ross Brawn had ook al le reden tot een big smile. Het kampioenschap komt dichterbij naarmate het seizoen vordert. Jenson Button, de leider in die ti telstrijd, sprokkelde met zijn zeven de plaats weer twee puntjes en de concurrentie houdt een ritme van 'toppen of floppen' aan. Gevolg: Barrichello is nu de stevig ste concurrent voor zijn Engelse teammaat. Vooral ook omdat Red Buil zich gisteren in het kamp der verliezers schaarde. Runner up Mark Webber, die de laatste vier races 32 punten ver diende, scoorde nu een nul. Aziatische Tour dient veilig te stel len. Alleen als Joost Luiten, die er rela tief het best voorstaat, de komen de twee weken 52.000 euro bij el kaar slaat, heeft Derksen alsnog zijn maat voor het evenement ge vonden. Spelen met een beginnen de prof ziet Derksen niet echt zit- ■MMBBHMMBMHHMaMaanBI SITTARD-CELEEN - De Deen Lars Bak is na een korte solo winnaar geworden van de vijfde rit van de Eneco Tour. De Saxo-renner arri veerde na 204,3 kilometer tussen Roermond en Sittard-Geleen net voor een groep achtervolgers. Hij vertelde na afloop: „Ik wist pas in de laatste 200, 300 meter dat ik ging winnen, k viel bijna flauw op de finishlijn, zo warm en zo lang was het geweest vandaag." De Noor Edvald Boasson Hagen werd tweede, hij won de sprint van een groep met onder anderen de Nederlanders Joost Posthuma (zevende) en Sébastian Langeveld (zesde). Boasson Hagen nam te- De Brit Simon Dyson heeft het KLM Open op de Kennemer banen in Zandvoort op zijn naam ge bracht. De 31-jarige golfer greep de titel in het 91e Open Neder lands kampioenschap na een play-off op de achttiende hole. Dyson maakte een birdie, terwijl zijn tegenstrevers Peter Lawrie en Peter Hedblom op par bleven ste ken. Dyson won het KLM Open ook al in 2006. Hij verdiende 300.000 euro met zijn overwin ning. De play-off moest beslissing breng en omdat Simon Dyson, de Ier La wrie en de Zweed Hedblom na vier ronden van achttien holes in de Zandvoortse duinen waren uitgeko men op 265 slagen, 15 onder par. De zege van Dyson was tamelijk sensationeel, want hij begon de laatste dag als elfde in het klasse ment. Dankzij een slotronde van 63 sla gen met zeven birdies maakte hij een enorme inhaalslag. ten. „Er is een groot verschil tus sen golf spelen en onder druk golf spelen als je dat niet gewend bent." Een koppel vormen met een talentvol amateur is helemaal geen optie. Al besloot Nederlands beste golfer op de wereldranglijst zijn grieven met een glimlach. „Of ik een amateurspeler mee kan ne men? Ja, misschien neem ik dan Willem Vork wel mee." Vork is de speler uit zijn junior team die in Zandvoort aandacht trok door de bal op hole zeven na dertien slagen in de hole te krij gen. „Misschien ook niet. Maar het blijft toch triest dat we weer niet aan de World Cup meedoen. En dan zegt iedereen dat het zo goed gaat met het Nederlandse golf.." vens de leiding in het klassement over van de Amerikaan Tyler Far- rar, die in het peloton finishte. De Italiaan Vincenzo Nibali leek een paar kilometer voor de finish Bak te achterhalen, maar de ren ner van Liquigas vloog uit de bocht en kwam ten val. In de stand heeft Boasson Hagen nu 15 seconden voorsprong op Farrar en Bak. Posthuma is de beste Neder lander, hij staat vijfde op 23 tellen van de leider. Vandaag volgt een vlakke etappe van Genk naar Roermond, dins dag eindigt de Eneco Tour met een individuele tijdrit in Amers foort. maandag 24 augustus 2009 PLOUAY Wielrenster Marianne Vos heeft de leiding genomen in het klasse ment om de wereldbeker. Ze ein digde zaterdag in de GP Plouay als tweede achter de Britse Emma Pooley. Het was de negende wed strijd in de WB-cyclus. Vos nam de eerste plaats over van de Zweedse Emma Johansson, die derde werd in Plouay. Vos zei eerder in het seizoen dat de wereldbeker geen doel was. „Maar als ik hem kan winnen zal ik het natuurlijk niet laten", zei ze al toen ze de Waalse Pijl had gewonnen. AMSTELVEEN Hockeyer Teun de Nooijer is sinds zaterdag recordinternational. De aanvaller speelde op het EK tegen Polen (9-0 winst) zijn 402e wed strijd voor het Nederlands elftal. Hij is de opvolger van Jeroen Del- mee, die na de Olympische Spelen van Peking stopte als international. De Nooijer bereikte nog een mijl paal. Hij scoorde in Amstelveen één keer tegen Polen en staat nu op 200 doelpunten voor Oranje. „Dit is wel heel speciaal", zei hij over die treffer. PADOVA De Belgische volleybalinternatio nal Kristof Hoho is zaterdag tij dens een training bij zijn Italiaanse club Padova in elkaar gezakt. Hoho wordt in het ziekenhuis van Pado va in een kunstmatig coma gehou den. Zijn club meldt dat de toe stand van de 29-jarige Belg stabiel is. Bij routinetesten werd vrijdag een kleine afwijking vastgesteld aan het hart van Hoho. Het is nog onzeker of die afwijking ook de aanleiding was voor zijn hartstil stand tijdens de training. TOKIO De Nederlandse volleybalsters zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren in de World Grand Prix in Tokio. Het team van bondscoach Avital Selinger verloor de laatste wedstrijd in de finaleronde tegen Rusland met 3-0 (25-20 25-23 25-21). Met twee zeges en drie nederlagen kwam Nederland in punten wel op gelijke hoogte met nummer drie, Duitsland, maar de Duitsen heb ben een beter puntenratio. Het Braziliaans team nam de gou den medaille mee naar huis, het zil ver ging naar Rusland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29